Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

2 stránek12>
Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline MaikeruCZ  
#1 Odesláno : středa 28. listopadu 2012 22:04:09(UTC)
MaikeruCZ
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 26.11.2012(UTC)
Zpráv: 6
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 1-krát
Zdravím všechny,

jsem zde úplně nový a proto se dopředu omlouvám, jestli jsem založil téma ve špatné kategorii a taky za to, že to tady muselo být asi mockrát.
Jsem uchvácený Camarem (1st generation), které je, jak jsem pochopil pro obyčejného smrtelníka (rozuměj s omezeným rozpočtem)nemožné sehnat v ucházejícím stavu. Proto bych se rád do budoucna zaměřil na Camara 2nd generation, které mi přišly cenově přijatelnější. Zajímalo by mě, zda by mi někdo nemohl poslat všelijaké podklady a užitečné rady (opravdu cokoliv se hodí) o téhle generaci Camar.
Zatím jsem ve fázi šetření a rozhlížení se po různých možnostech, které mám ve výběru. Došlo mi, že jsou asi tři cesty jak se zaměřit na renovaci/inovaci/rekonstrukci takového typu auta. První: držet se 100% originálu (tak jak auto v daném roce vyjelo z linky); druhá: vložit do toho kousek svojí fantazie, vkusu tak, aby zůstala historická hodnota vozu neposkvrněná a třetí: totálně z toho udělat pseudo auto různým zkřiveným "tuningem". Jsem zvědavý co se považuje za "překročení linie únosnosti".
Zkrátka, abych uzavřel to, pro některé nudné vylívání mojí zmatené mysli. Za cokoliv co by mi do budoucna mohlo pomoct (rady, e-stránky, dokumenty) budu vděčný.

S pozdravem začínající řidič a nadšenec :)
Offline Jirka_z28  
#2 Odesláno : středa 28. listopadu 2012 22:39:45(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Ahoj, vítej!
Je celkem nesmysl posílat "všechno", protože to přece najdeš online... je spousta webů, můžeš pročítat fóra.
Krátce, ty auta jsou jednoduchý, při rozumnej údržbě spolehlivý a na provoz relativně levný ve srovnání s něčím podobně zajímavým (pro mě třeba Tatra, Porsche, Jaguar...). Nejlíp uděláš, když zajdeš na nějakej sraz a hodíš řeč s majitelem. Málokdo z nich je nějakej machýrek, třeba tě někdo i sveze. A jestli pak takový auto budeš chtít, budeš prostě hledat, kandidáty můžeš házet do příslušný rubriky sem na forum a dřív nebo pozdějc si vybereš :)
Offline Zedus  
#3 Odesláno : středa 28. listopadu 2012 22:51:53(UTC)
Zedus

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 24.05.2010(UTC)
Zpráv: 506
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 11-krát
Blahořečen: 16-krát v 12 příspěvcích
Čusky a vitej... mám jen jednu dobrou radu pro začátek ... bud trpělivý ... jelikož někdy se objeví něco co by jsi nikdy nečekal moje auto je toho příkladem ... a pokud jde o tvé body 1. určitě bych to udělal pokud bych měl original camaro s original motorem a spoustou financi jelikož původní díly jsou neskutečně dráhe (nemyslim kopie z číny), 2. bod toho se třeba držim já zachovat původní ideu akorat ji vylepsit o nové věci ktere nejdou vidět a 3. nad tím ani neuvažuj :D
STATUS: Mááááááááááááááááááááááám ho!!! I když v legu ... ale máááám ho :)
Offline xjohny  
#4 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 6:58:49(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Za mě jednoduše - tohle je pěkné a přijatelné:
UserPostedImage

Tohle ne:
UserPostedImage
Camaro se rozskočilo...
Offline MartinG  
#5 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 7:27:52(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
To je tak zelený a fuj že bych věřil tomu že to je ještě k tomu hybryd :))) Doprrr
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline MaikeruCZ  
#6 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 8:23:12(UTC)
MaikeruCZ
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 26.11.2012(UTC)
Zpráv: 6
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 1-krát
To první je moc pěkné pokud opomenu ty ne moc hezké kola (pro mě) a polep na okně. K druhému se nevyjadřuju :)

Mě by se líbilo něco na tenhle způsob spíše :)

UserPostedImage

Celý inzerát: http://www.vanguardmotor...87L2N162007/Default.aspx

Upraveno moderátorem čtvrtek 29. listopadu 2012 8:27:12(UTC)  | Důvod úpravy: -

Offline xjohny  
#7 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 8:26:19(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
To oranžový je úprava od Hotchkise, proto ta nálepka na okně (žádnej bezvýznamnej No Fear Doprrr). A kola to má takhle veliký, aby to dobře zatáčelo. Takže taky funkční úprava.

To tvoje je naprosto v pořádku, na tom neni skorem žádné úpravy vidět, takže pro mě jedině dobře Hurraa
Camaro se rozskočilo...
Offline Standa  
#8 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 8:37:15(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Taky je potřeba rozmyslet, kolik jsi ochotnej dát do auta jednorázově a kolik potom průběžně. V podstatě se dá říct, že v současný době je botřeba na rozumnou 2. gen kolem 200000,- (a to nejsou ty starší kusy jako posíláš vzor :-). Levnější auto už na okamžitých opravách tuhle cenu snadno přeleze. Levnej vrak je ve výsledku výrazně nejdražší varianta.

Upraveno uživatelem čtvrtek 29. listopadu 2012 8:39:10(UTC)  | Důvod úpravy: -

Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline xjohny  
#9 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 8:45:25(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Podle mě se dá rozumná funknční 2gen pořídit i do 150ti tisíc. Problémem spíš je, že momentálně jich v ČR moc není. Ale jak je psáno výše, vyplatí se střádat a čekat a čekat Piisk

Upraveno uživatelem čtvrtek 29. listopadu 2012 9:08:47(UTC)  | Důvod úpravy: -

Camaro se rozskočilo...
Offline MaikeruCZ  
#10 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 9:17:46(UTC)
MaikeruCZ
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 26.11.2012(UTC)
Zpráv: 6
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 1-krát
No nic jiného než střádat a čekat mi nezbývá :D Moje vize by byla asi taková. Koupit funkční auto (motor, převodovka...) které nemusí být vzhledově vůbec zachovalé s tím, že postupem času bych všechny vzhledové aspekty upravil. Jelikož nejsem zatím moc (co se aut tyče) technicky znalý bylo by to nejjednodušší.
Offline MartinG  
#11 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 9:22:34(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
Tak tak , vitej do klubu, taky jsem cekal a dlouho ale dockal se, dockas se taky jen to chce cas a trpelivost ale jak pise sef moc toho ted na vyber neni, cekat cekat a cekat a sporit Jupiii! a pak az se dockas tak dal sporit
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline Jirka_z28  
#12 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 9:42:36(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
MaikeruCZ napsal:
No nic jiného než střádat a čekat mi nezbývá :D Moje vize by byla asi taková. Koupit funkční auto (motor, převodovka...) které nemusí být vzhledově vůbec zachovalé s tím, že postupem času bych všechny vzhledové aspekty upravil. Jelikož nejsem zatím moc (co se aut tyče) technicky znalý bylo by to nejjednodušší.


Ale uvědomuješ si, že "vzhledově nezachovalé" auto nedostane vete papíry a neprojedeš se? Pak taky je možná trochu škoda "učit se" na takovým autě. Já teda nemám, co řikat, Camaro je moje první auto, nicméně na motor a převodovku nebylo potřeba hrabat, většinu podvozku jsem nechal dělat jinde... a stejně je v tom peněz, jako bych koupil perfektně zachovalej kus Rozpacity:
Offline xjohny  
#13 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 10:01:42(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Já jsem na Camaru taky začínal jako úplný laik ale praxe mne pak hodně posunula a teď si bez mrknutí okna troufnu na věci, které mě v prvopočátcích děsily. Pokud člověk není vyloženě diletant, je Camaro jedna z nejlepších voleb do začátku (a snad i napořád Ja nic). Díly jsou dobře dostupné a je jich dost, široká podpora v aftermarketu, jednoduché a na údržbu nedrahé motory od Chevyho.
Camaro se rozskočilo...
Offline MaikeruCZ  
#14 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 14:13:23(UTC)
MaikeruCZ
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 26.11.2012(UTC)
Zpráv: 6
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 1-krát
Jirka_z28 napsal:
Ale uvědomuješ si, že "vzhledově nezachovalé" auto nedostane vete papíry a neprojedeš se? Pak taky je možná trochu škoda "učit se" na takovým autě. Já teda nemám, co řikat, Camaro je moje první auto, nicméně na motor a převodovku nebylo potřeba hrabat, většinu podvozku jsem nechal dělat jinde... a stejně je v tom peněz, jako bych koupil perfektně zachovalej kus Rozpacity:


Nevím co si pod pojmem vzhledově nezachovalé představuješ :D Já teda to, že auto nebude mít perfektní lak, bude asi sem tam prorezlé, interiér bude převážně zničený a různé další kosmetické vady, které se dají spravit více či méně bez problémů :) Rozhodně bych si netroufl koupit auto, které je totálně na šrot byť je motor v pořádku :D Jak jsem řekl vídím to na velmi dlouhé hledání a spoření, protože když sonduju různé zahraniční servery s ojetinama, tak si říkám, že ty prachy snad nikdy nedám do kupy :D
Ono teď (na Jaro) si koupím nějakou hodně starou a jetou Filcku (5000kč +-) na keré se budu tyhle věci učit "v praxi" (nějaké to spravení rzi, karosérie, trochu se pohrabat v motorové části...) abych si to osahal :)
Offline MartinG  
#15 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 14:32:01(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
Jak budeš mít auto sem tam prorezlé, je prorezlé všude a interier poničenej, připrav se na dost peněz sám to teď zjišťuju a jak ti kluci napsali pokud nebude vzhledově exterier a interier OK tak nedostaneš testace a budeš akorát naštvanej protože budeš mít doma skoro dvě tuny železa se kterejma si nebudeš moct udělat radost a vyjet spálit pár set litrů benzínu, vybírej dlouho a nech si tu od kluků poradit, z vlastní zkušenosti vím, že nikdo tu z tebe nebude dělat trotla ani se povyšovat ale poradí tiPiisk
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline xjohny  
#16 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 15:31:34(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
To se hezky čte :-D Děkujeme za pochvalu!
Camaro se rozskočilo...
Offline Zedus  
#17 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 16:18:02(UTC)
Zedus

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 24.05.2010(UTC)
Zpráv: 506
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 11-krát
Blahořečen: 16-krát v 12 příspěvcích
Já jaště takovy dodatek ... pokud si chces koupit auto ktere je před renovací musís počitat s tím (pokud se bude jednat o druhou generaci 73+) že do něj dáš více než bude jeho přip. prodejní hodnota. Ale na druhou stranu zase víš co v tom autě máš a můžes si ho udělat podle sebe. Když to vemu podle sebe mě Camaro už vyšlo na cca 230tis a když se podívaš na muj topic tak uvidíš že mam hotové jen přední šasí, motor, převodovku. A sám počitam že jeste cca 300 - 400tis mě to auto stát bude.

Jinak k tem opravám mam ekonomicke vzdělaní nikdy jsem nemel co dočineni s mechanikou ... bavi me se ve vecech rypat a jak řikam a tvrdim Camaro je jak LEGO, stači mit doboru literaturu a zvladne to každy a když neviš kudy kam tak stači napsat tady nebo se podivat po netu.

Upraveno uživatelem čtvrtek 29. listopadu 2012 16:33:25(UTC)  | Důvod úpravy: -

STATUS: Mááááááááááááááááááááááám ho!!! I když v legu ... ale máááám ho :)
Offline Standa  
#18 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 17:01:05(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
"Camaro je jako Lego" Ja nic ... potvrzuju, když jsem přivezl Fajráka, tak jsem musel vyměnit spojku a startér. Bez zkušeností mě to trvalo asi 7 hodin a to ještě kvůli záseku s několika zatuhlýma šroubama. Je to technika opravdu jednoduchá a rozumně poskládaná a to i ve 3. generaci. Ledacos jde dělat doma v garáži.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline Jirka_z28  
#19 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 18:03:22(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
MaikeruCZ napsal:
Nevím co si pod pojmem vzhledově nezachovalé představuješ.... sem tam prorezlé, interiér bude převážně zničený


až tak hrozný jsem si to nepředstavoval :) V takovým stavu fakt na okamžitý papíry zapomeň. Pokud to budeš chtět opravit pořádně, tak jakmile do toho hrábneš, zjistíš, že je potřeba ještě to a tamto... až to skončí renovací. Navíc zrovna blbinky do interiéru jsou dost drahý...
Pokud nemáš dobře placenou práci, kde budeš max. 9 hod. denně a k tomu velkou dobře vybavenou garáž přímo doma, potrvá ta renovace několik let. Jestli jsi s tim smířenej, jdi do toho!
Ošahat si základy na nějakej plečce je myslím rozumný. Ono je pravda, co se tady píše, ale pořád je potřeba nějakej cit, zručnost a zkušenosti se hoděj hodně moc. Ono stačí si někde ztrhnout závit nebo poškodit těsnění a může bejt velkej problém.
Asi jsem víc negativistickej, než ostatní, ale i oni se mockrát vztekali, než vyřešili nástrahy. Nicméně projížďka pak za to stojí :)
Offline MartinG  
#20 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 19:35:21(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
Tak super teď jste chudaka tak vystrašili že na jeho místě bych si nekoupil ani kozího decha :)))
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline Standa  
#21 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 19:55:09(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
No, jo, jenže on bere kastli a interiér jako podružnou věc nenáročnou na opravu, zatímco mechniku v pořádku jako nutnost předem. Přitom ty vzhledový věci se doma obvykle řešej podstatně hůř než ta mechanika a taky jsou často výrazně dražší. Navíc v mechanice je velká kompatibilita a tím i dostupnost vhodných dílů.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline MartinG  
#22 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 20:21:54(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
To ti dávám za pravdu o tom žádná a pak nakonec nejmenší prkotiny stojej nejvíc, zjišťuju
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline Zedus  
#23 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 20:26:00(UTC)
Zedus

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 24.05.2010(UTC)
Zpráv: 506
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 11-krát
Blahořečen: 16-krát v 12 příspěvcích
Já no nechci straši ani odrazovat, protože tohle byl můj sen a ty se maji plnit ... takže bych do toho šel znova a pujdu :)
STATUS: Mááááááááááááááááááááááám ho!!! I když v legu ... ale máááám ho :)
Offline MartinG  
#24 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 20:36:42(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
Souhlas vo tom žadna, jdi do toho ja si ten sen po hooodně letech taky splnil
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline Jirka_z28  
#25 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 20:52:17(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Lepší připravit na realitu a sundat růžový brejle, než nechat ho finančně vykrvácet do projektu, kterej pak nedokáže dotáhnout do konce. Pokud má člověk správnej zápal, trpělivost a dostatečný finance, žvásty neznámejch lidí na fóru ho stejně neodraděj :-D
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
2 stránek12>
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.