Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

2 stránek<12
Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline MartinG  
#26 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 21:01:37(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
Jasně dyť ten zážitek sednout do f-body a mít ten pohled , kapotu tak daleko jako bys tlačil fabii combi, to stojí za to Tralalaa
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline MaikeruCZ  
#27 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 22:03:15(UTC)
MaikeruCZ
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 26.11.2012(UTC)
Zpráv: 6
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 1-krát
No, za prvé :D rozhodně mě nikdo neodradil, jenom zjišťuji, že to bude fakt na hodně dlouho :) ale s tím se tak nějak počítá (proto ta Filcka :D)
Za druhé, nejsem nějaký omezený idiot, který si myslí, že je všechno tak jak chce :) Jsem moc rád, že tady mám názory a hlavně zkušenosti lidí, co si prožívají všechny ty strasti (i radosti) úprav Camar a Firebirdů :) Čím dříve mě někdo "usadí" do té správné roviny vnímání do čeho se vlastně chci pustit, tím lépe :)
Za třetí jsem relativně zručný (vystudoval jsme elektrotechniku), pracuju v oboru, kde je můj denní chleba hydraulika, elektro, pneumatika a pod. každým dnem se učím. Tu zručnost jsem myslel spíše auto zručnost. v životě jsem nic nekytoval, nikdy jsem se nehrabal v motoru (asi jsem ho snad nikdy neviděl na živo venku z auta) a podobné prkotinky :D
Za čtvrté jsem si opravdu myslel, že "kastle" a interiér jsou levnější a jednodušší věci na opravu :) dobré vědět, že to tak není :)
A za poslední bych chtěl vědět, jestli by bylo moc blbé (a vůbec možné), kdyby na nějaký sraz přijel člověk, který vůbec takové auto nemá a ani nedokáže mluvit o všech různých technických věcech a vychytávkách (rozuměj já).
Offline Bouri  
#28 Odesláno : čtvrtek 29. listopadu 2012 23:03:09(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
I já tě tu vítám...

Je to docela pravda s tou karoserií, že není nejlevnější, ono celolak je hodně drahej (pod 50.000Kč se nedostaneš, snad se s tou cenou nepletu), shánění třeba náhradních nárazníků (popraskanej plast, nevím jak je tu u 2nd gen), kastle prorezlá skrz na skrz, že je hodně velkej kus nepoužitelnej = novej kus nebo z "dárce"... A to nemluvím třeba o prohnilejch nosníkách, díky kterým je bohužel celý auto zralý akorát tak do hutí...
Já mám jen špatnej lak (na celým autě, tedy celolak v budoucnu) a nějaký drobnosti a taky to dokáže sežrat dost peněz; ani nevěřím, že mi to vyjde na 1 plechovku barvy ve spreji. Měl sem taky vadnej motor (nepravidelnej chod) a když vemu v potaz cenu za díky, které vyřešily chybu, tak se vejdu do 3.000Kč. karoserie bude rozhodně dražší, ono ani barva není za pár korun. Psssst

A co se týče srazů, tak "nevhodný" auto stačí schovat třeba někde bokem a přijít se připojit do diskuze jako normální člověk, u nás budeš vítanej - třeba na 4th F-Body Session se objevilo hodně lidí, co ani nemaj F-Body a dokázali se normálně zapojit do diskuze, aniž by se jakkoli stávali černými ovcemi v bílým stádu... Ale přijít třeba na zmiňovaný F-Body Session sraz v triku s velkým logem 'Ford' je dosti provokativní... Fuuj Ford Ja nic
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline xjohny  
#29 Odesláno : pátek 30. listopadu 2012 8:30:41(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Kdo to neví, tak na sraz do Poděbrad přijel Mustang :)))) společně s tím jedničkovým Camarem. Ale za chvilku zase zmizel, holt ten strach se nedá přemoci Ja nic
Camaro se rozskočilo...
Offline MartinG  
#30 Odesláno : pátek 30. listopadu 2012 8:32:49(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
A já tam byl na letišti Chryslerem :))))ale US :)
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline Honza T  
#31 Odesláno : pátek 30. listopadu 2012 20:47:00(UTC)
Honza T

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 01.05.2009(UTC)
Zpráv: 333
Bydliště: Police n. Met / Pardubice

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 6-krát v 6 příspěvcích
Taky, te tu vitam, sice vlastnim auto konkurencni znacky, ale s renovaci a opravou si vytrpel sve. Jak jiz bylo napsano Ameriky jsou mechanicky veskrze jednoducha auta. Navic na zajimave modely jako Mustang, Camaro, Covetta, Firebird se da sehnat temer vsechno do posledniho sroubku. Muj nazor je takovy, ze pokud chces Camaro pak neni dobre kupovat vrak do 100 000,- protoze do toho nasypes dalsich x-set tisic za renovaci. Kdyz uz komplet renovovat, pak nejaky zajimavejsi rocnik napr. I generaci, nebo II max do roku 73.
Novejejsi nikdy neprodas za vic nez jsi do nej nasypal.
Ja renovoval Mustanga 4 roky z totalniho nepojizdeho vraku. Nikdy jsem s auty nemel nic do cineni (skolu mam VS elektro) ale zastavam nazor ze pokud je clovek alespon trochu zrucny a neni uplne hloupy pak neni nic co by nezvladl. Jen to chce odhodlani,mit chut cas a spoustu penez :) Ja nakonec skoncil u toho, ze jsem delal na aute vsechno sam. Karosarina mi zabrala 1,5 roku. Priprava na lak a lakovani dalsich 0,5 roku. Vse o vikendech rano v 7 budicek jako do prace a koncit v 8 vecer.
Repase motoru, prevodovky je nakonec to nejjednodusi a mozna i nejzabavnejsi to bylo za 3 mesice vyrizeno. Repase vnitrnich soucasi, interieru dalsi rok a skladani auta 3/4 roku. Vyhodou bylo, ze na to mam prostory.

Tim te nechci nijak odrazovat,ale i jak sam pises vse je treba rade uvazit. Cerpej informace zde z fora, procti si clanky na US forech ci casopisech. Projdi si US eshopy at mas prehled jake jsou k dostani nahradni dily a kolik stoji. Rozmysli si jake auto ti bude sedet a jak co vse by jsi s nim chtel delat. Par Camar nebo Firebirdu se v inzercich pravidelne objevuje. Tak si je obhledni v jakem stavu jsou za uvedenou cenu. Z jara zajed na nejaky sraz amerik a popovidej si s majiteli.

Kydyby jsi si chtel inspirovat co obnasi kompletni renovace svepomoci, tak muzes mrknout na muj web, mam tam par informaci ktere to docela nazorne popisuji. ( www.mach172.cz)
thanks 1 uživatel blahořečil Honza T za tento úžasný příspvěvek.
MaikeruCZ on 01.12.2012(UTC)
Offline MaikeruCZ  
#32 Odesláno : neděle 2. prosince 2012 22:40:15(UTC)
MaikeruCZ
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 26.11.2012(UTC)
Zpráv: 6
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 1-krát
Jak se stavíte k tomuhle kusu? Sice nevím, jestli je pojízdné, ale lak vypadá pěkně a s interiérem by snad taky práce nebylo moc. Na druhou stranu se mi cena 80 000kč zdá nějak nízká a připadá mi to, že se toho majitel chce zbavit za každou cenu.


http://auta.yauto.cz/che...o-lt-5-7-v8-1165062.html
Offline Marvel  
#33 Odesláno : neděle 2. prosince 2012 23:19:25(UTC)
Marvel

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 12.03.2009(UTC)
Zpráv: 295
Bydliště: Brno

Blahořečil: 3-krát
Blahořečen: 10-krát v 8 příspěvcích
tenhle inzerát tam visí už hodně dlouho a to auto bylo skoro celý rozebraný když mi majitel posílal fotky.

http://digious.rajce.idnes.cz/camaro

pochybuji že by se to změnilo k lepšímu :)
Offline Standa  
#34 Odesláno : pondělí 3. prosince 2012 6:38:05(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
U toho auta je problém, že nemůžeš zkontrolovat funkčnost motoru a převodovky a kastle taky byla rozebíraná z nějakýho důvodu (asi koroze). A zkontrolovat, jestli jsou díly všechny taky nebude jen tak. Kdyby to byl aspoň trochu rozumnej kup, tak už je dávno pryč.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline Honza T  
#35 Odesláno : pondělí 3. prosince 2012 19:14:05(UTC)
Honza T

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 01.05.2009(UTC)
Zpráv: 333
Bydliště: Police n. Met / Pardubice

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 6-krát v 6 příspěvcích
V tomhle stavu pocitej tak 3 roky prace a tak 300 tisic. Motor je na kompletni repasi vybrus,mozna vlozky do komor. To uz se vyplati koupit novy. Proto to nemuze prodat, neni moc lidi kteri jsou ochotni dat do toho tolik penez a casu. P
Priplat si par desitek tisic a mas pojizdny auto.
Offline REACTOR_427  
#36 Odesláno : pátek 7. prosince 2012 0:52:24(UTC)
REACTOR_427

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 31.03.2011(UTC)
Zpráv: 365
Bydliště: Bonneville

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Taktéž vítám a zároveň jednim hlasem dodávám, že jsem rád zpátky (strašlivej nedostatek času, to je ten důvod). Bohužel sice poradit nemůžu, přestože jsem stále vzdělávající se automechanik. Nemam holt ty zkušenosti s renovacema a proto jsem taky odkázanej na rady zdejších odborníků. Sám chci taky camaro a už to několikrát vypadalo, že konečně bude, jenže nic... A protože se pořád oddávám studiím, tak jsem hledal ty nejlevnější kusy (za to může ta zatracená studentská chudoba). Když jsem si teď přečet od začátku do konce všechny ty příspěvky, tak vlastně můžu bejt jenom rád, že jsem si tenkrát to camaro za pětatřicet tisíc bez motoru a převodovky nekoupil. A pak ty další nabídky... Celou tu dobu chci jenom napsat, že tohle modrý camaro se taky ocitlo v mým hledáčku a můžu děkovat tomu, že jsem se rozhod část financí investovat do renovace motorky (teda spíš starýho křápu). Teď tuhle nabídku odmítám. Na druhou stranu se objevil vcelku nedávno k prodeji bílej kousek asi za 90tis a ten byl v pohodě, co jsem zjišťoval, jen interiér byl nekompletní a snad po výbuchu bomby. Ale měl ten úžasnej volant z corvette (tušim, že víš, když už se zajímáš). Takže se opravdu vyplatí čekat. Na to svý ale čekám už nějak dlouho, to je trochu nepříjemný. Doufám, že ho budeš mít dřív než já, další zasvěcenej informátor je do budoucna k nezaplacení :-D
P.S.: Ode dneška budu pečlivě dbát na rady zdejších starých mazáků, jako junior vim stále a samý prd! (Ale pořád se učim, tak mi aspoň neleniví mozek) :-)
I Am SpeedSeeker
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
2 stránek<12
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.