Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

2 stránek12>
Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline Krajda  
#1 Odesláno : pondělí 9. června 2014 10:24:42(UTC)
Krajda
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 09.05.2014(UTC)
Zpráv: 13

Blahořečil: 3-krát
Blahořečen: 3-krát v 1 příspěvcích
zdravím, máte někdo zkušenosti s zasíláním zboží přes tyto dopravce/poštovní spolčenosti?

Na Summitracing ja v nabídce například i-parcel,a jsou s ním jak dobré tak špatné zkušenosti. Cena dopravy je "prý" i s dph a clem. Tzn. pokud zboží neztratí, pak je to to your doors without any additional payment.

Ať počítám jak počítám nedokážu zcela jasně určit co je lepší způsob dopravy zda např odvědčený AMHK, nebo přímo zvolený i-parcel, nebo DHL z eshopu.

Offline Standa  
#2 Odesláno : pondělí 9. června 2014 13:52:24(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Primární otázka je, jak je to velký a těžký a jak to spěchá. AMHK fungují perfektně, jsou levnější, proclení vyřeší a i s dopravou to zaplatíš při převzetí. Ale musíš samozřejmě čekat na kontejner (tuším posílaj 1x měsíčně a plavba 6 týdnů). I-parcel nevím a DHL funguje rychle, ale něco to stojí a pokud nebudeš mít předplacený proclení, tak se platí další peníze za to, že zaplatili ze svých a vybíraj to dodatečně.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline Krajda  
#3 Odesláno : pondělí 9. června 2014 14:00:43(UTC)
Krajda
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 09.05.2014(UTC)
Zpráv: 13

Blahořečil: 3-krát
Blahořečen: 3-krát v 1 příspěvcích
Právě např. u summitu je napsané toto: All other countries:
All items entering a foreign country are subject to customs inspection and the assessment of duties and taxes in accordance with that country's national laws. The invoice must reflect actual product prices for parts shipped and will not be altered. Customs duties and taxes will be billed to you by the shipping company at the time of delivery. The exception to this is I-Parcel as this method includes landed costs to for all applicable duties, taxes, and clearance fees. (to most destinations)
These charges are final, charged at the point of sale, and no unexpected costs will be assessed at time of delivery to your door.


to by mělo znamenat, že ty zaplatíš určitou částku, dle kalkulátoru, ve které bude clo a dph země kam to posíláš. Toto je součástí faktury za díly a podle mě to summit přepošle i-parcelu, ten poté co zboží bude na celnici z této částky zaplatí clo a dph a pravděpodobně si nechá něco navíc.
Offline TransAm79  
#4 Odesláno : pondělí 9. června 2014 14:04:50(UTC)
TransAm79

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 13.10.2011(UTC)
Zpráv: 149
Bydliště: České Budějovice

Blahořečen: 4-krát v 4 příspěvcích
Přes i-parcel jsem si nechal poslat sání s karburátorem ze Summitu. Za týden to tady bylo a nic jsem nedoplácel. DPH i clo bylo v ceně.
Offline Zedus  
#5 Odesláno : pondělí 9. června 2014 16:20:25(UTC)
Zedus

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 24.05.2010(UTC)
Zpráv: 506
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 11-krát
Blahořečen: 16-krát v 12 příspěvcích
Standa napsal:
Primární otázka je, jak je to velký a těžký a jak to spěchá. AMHK fungují perfektně, jsou levnější, proclení vyřeší a i s dopravou to zaplatíš při převzetí. Ale musíš samozřejmě čekat na kontejner (tuším posílaj 1x měsíčně a plavba 6 týdnů). I-parcel nevím a DHL funguje rychle, ale něco to stojí a pokud nebudeš mít předplacený proclení, tak se platí další peníze za to, že zaplatili ze svých a vybíraj to dodatečně.


To bych netvrdil že AMHK jsou levnejší spíše naopak mají systém balík jakýkoli 500kč+. Takže i když ti přivezou jen ventilky na auto za 2 dolary zaplatíš 500,-Kč za balík a jelikož rock auto nebo i summit nektere věcí posilají v xx balících tak je to hodně nevýhodné... pokud se jedna o velké věci, motor, karosářské díly atd. tak ti stejně nic jiného nezbývá, ale co se týče malých věcí já posilám už výhradně shipito nebo i-parcel mam to tu za 4 dny a cena stejná např. ted jsem si objednal věcí za cca 20tisic u AMHK bych platil 10tis skoro vždy mě to vychazí na +50%, přes shipito jsem platil cca 3500, jelikož mě to vyclili jako staré díly pro osobní spotřebu i když byly nové. A hlavně spojují zásilky. AMHK byly(a) na začátku o hodně levnejší, poslední dobou platím docela dost + ještě dopravu po čr a dvakrát jsem tam dokonce musel jet autem jelikož to ppl nevzala. Takže zvažuji zda u nich ještě něco brát nebo zkusit někoho jiného i když z velkých věcí me čekaji už jen kola, nárazníky a nádrž
STATUS: Mááááááááááááááááááááááám ho!!! I když v legu ... ale máááám ho :)
Offline Standa  
#6 Odesláno : pondělí 9. června 2014 21:03:46(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
No, už to nějaká doba je, co jsem přes AMHK něco měl. Teď auto naštěstí funguje bez investic. U mě vyzvedávání dílů nebyl problém, protože přes HK každou chvíli někdo z rodiny jede. Když jsem si nechal poslat výfuk, tak to bylo ze dvou různých obchodů a stálo to DPH + 500,- Jestli se zhoršili, tak bohužel...
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline Zedus  
#7 Odesláno : pondělí 9. června 2014 21:26:37(UTC)
Zedus

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 24.05.2010(UTC)
Zpráv: 506
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 11-krát
Blahořečen: 16-krát v 12 příspěvcích
Standa napsal:
No, už to nějaká doba je, co jsem přes AMHK něco měl. Teď auto naštěstí funguje bez investic. U mě vyzvedávání dílů nebyl problém, protože přes HK každou chvíli někdo z rodiny jede. Když jsem si nechal poslat výfuk, tak to bylo ze dvou různých obchodů a stálo to DPH + 500,- Jestli se zhoršili, tak bohužel...



za vyfuk jsem teď dával 5000kč HKčkum + 1000 PPLka po ČR
STATUS: Mááááááááááááááááááááááám ho!!! I když v legu ... ale máááám ho :)
Offline TransAm79  
#8 Odesláno : úterý 10. června 2014 9:50:28(UTC)
TransAm79

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 13.10.2011(UTC)
Zpráv: 149
Bydliště: České Budějovice

Blahořečen: 4-krát v 4 příspěvcích
Zedus napsal:
To bych netvrdil že AMHK jsou levnejší spíše naopak mají systém balík jakýkoli 500kč+. Takže i když ti přivezou jen ventilky na auto za 2 dolary zaplatíš 500,-Kč za balík a jelikož rock auto nebo i summit nektere věcí posilají v xx balících tak je to hodně nevýhodné...


Koukám, že máš stejnou zkušenost. Bral jsem z Rockauta nějaké věci a že si to nechám poslat kontejnerem, abych ušetřil. Rockauto to samosebou rozdělilo na 1 větší balík a 2 malé balíčky.

Píšu na AMHK jestli budu za ty malé balíčky platit plnou cenu za každý zvlášť (500kč za kus)
Odpověď: Bohužel to se stává, ale my účtujeme každý balík zvlášť. Takže smůla.

Ptám se na slevu. Budu mít slevu 10% jako člen chevroletcamaro fóra?
Odpověď: Bohužel cena 500 za balík je mininum a na to sleva není.

V jejich web systému mi to ukazuje 450 kč.
Odpověď. Bohužel, to je chyba systému, takže 500 kč.

Cena zásilky je +/- 130 dolarů, tak se ještě ptám na CLO.. Jelikož to je ještě v bezcelním limitu, tak se účtovat nemá.
Odpověď: CLO neúčtujeme jen u soukromé zásilky nulové hodnoty. Takže zase smůla.

Za celní řízení si účtujou 500 Kč. Pro srovnání FedEx 300 Kč.
Souhlasim se Zedusem. Rok dva zpátky ty ceny byly lepší a dalo se s nima domluvit, když to ve Státech rozdělili na víc zásilek.
Offline Sentinel  
#9 Odesláno : úterý 10. června 2014 10:04:01(UTC)
Sentinel

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 25.02.2010(UTC)
Zpráv: 1,118
Bydliště: Smečno

Blahořečil: 26-krát
Blahořečen: 8-krát v 8 příspěvcích
já mám stejnou zkušenost (špatnou) s AMHK v systemu píše že můžu zadat firemní údaje tak je tam vložim.balíček přijde pplku dám prachy a faktura nikde tak tam hned píšu a že to pošlou E na mejla.půl roku nic.beru druhej balíček za 13tis tušim že vejfuky a u nás doplatek přez 8tis tak píšu jak je to možný když vim od ostatních že si tim stejnym kontákem poslali věci přez 30tis a objemově stejný balíčky a platěj dokonce i mín?nebyl mi schopnej to vysvětlit. Dopsal jsem tam ještě že bych teda rád aspon na ten balíček fakturu a i na ten z minula to už bylo přez rok zpátky a ted je to přez 2 roky a nemám stále nic za doklady.
Offline Zedus  
#10 Odesláno : úterý 10. června 2014 21:46:49(UTC)
Zedus

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 24.05.2010(UTC)
Zpráv: 506
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 11-krát
Blahořečen: 16-krát v 12 příspěvcích
Nevíte jak je ten druhy dovozce ten Speciales nebo jak taky z HK. Chystam se koupit poslední velké věcí a asi to už přes HK brát nechci.
STATUS: Mááááááááááááááááááááááám ho!!! I když v legu ... ale máááám ho :)
Offline MartinG  
#11 Odesláno : středa 11. června 2014 7:03:32(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
http://www.specialservices.cz/

Radek Macál, cinkni mu 603538238
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline xjohny  
#12 Odesláno : středa 11. června 2014 8:58:46(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
On je u obecně problém vždy se clem a DPH. Mě doprava za 4 kola vyšla na pár set, ale ve výsledku jsem stejně kvůli DPH a clu zaplatil tak 35% navíc k původní sumě nákupu.

Upraveno uživatelem pondělí 25. srpna 2014 9:53:18(UTC)  | Důvod úpravy: -

Camaro se rozskočilo...
Offline TransAm79  
#13 Odesláno : středa 11. června 2014 13:17:20(UTC)
TransAm79

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 13.10.2011(UTC)
Zpráv: 149
Bydliště: České Budějovice

Blahořečen: 4-krát v 4 příspěvcích
Nemáte někdo zkušenost s touhle firmou?
CZ-Ebay.cz
http://www.cz-ebay.cz/

Píšou tam, že víc zásilek za poplatek 15USD spojí a pošlou to jako kumulovanou zásilku...
Offline Zedus  
#14 Odesláno : středa 11. června 2014 22:42:58(UTC)
Zedus

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 24.05.2010(UTC)
Zpráv: 506
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 11-krát
Blahořečen: 16-krát v 12 příspěvcích
TransAm79 napsal:
Nemáte někdo zkušenost s touhle firmou?
CZ-Ebay.cz
http://www.cz-ebay.cz/

Píšou tam, že víc zásilek za poplatek 15USD spojí a pošlou to jako kumulovanou zásilku...


co se dívam na ten ceník tak je to dražši než shipito .. pokud tedy v te cene DHL není i clo a dph :) .. ja si posilal bali cca 20kg a platil jsem 150 dolaru (i se clem a dph)

cenik dhl
STATUS: Mááááááááááááááááááááááám ho!!! I když v legu ... ale máááám ho :)
Offline MartinG  
#15 Odesláno : čtvrtek 12. června 2014 7:36:48(UTC)
MartinG

Kategorie: Rada starších

Registrován: 25.09.2012(UTC)
Zpráv: 2,025
Bydliště: Hradec Kralove

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 27-krát v 25 příspěvcích
V ceně DHL není, rychlý ale drahý a ještě clo a DPH počítali nějak prapodivně, zlatej Amazon
Repase karb. Edel-čeká
Paliv. čerpadlo-čeká
Chevy Camaro 79 Berlinetta
Nový přírůstek Jeep Grand Cherokee 4.7 - V8
Offline TransAm79  
#16 Odesláno : čtvrtek 12. června 2014 9:16:08(UTC)
TransAm79

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 13.10.2011(UTC)
Zpráv: 149
Bydliště: České Budějovice

Blahořečen: 4-krát v 4 příspěvcích
Zedus napsal:
co se dívam na ten ceník tak je to dražši než shipito .. pokud tedy v te cene DHL není i clo a dph :) .. ja si posilal bali cca 20kg a platil jsem 150 dolaru (i se clem a dph)

cenik dhl


To ti šlo kontejnerem?
Co jsem zkoušel cenovou kalkulačku na Shipitu, tak mi to vyhazovalo celkem šílený částky...

Upraveno uživatelem čtvrtek 12. června 2014 9:20:21(UTC)  | Důvod úpravy: -

Offline Zedus  
#17 Odesláno : čtvrtek 12. června 2014 20:07:34(UTC)
Zedus

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 24.05.2010(UTC)
Zpráv: 506
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 11-krát
Blahořečen: 16-krát v 12 příspěvcích
TransAm79 napsal:
To ti šlo kontejnerem?
Co jsem zkoušel cenovou kalkulačku na Shipitu, tak mi to vyhazovalo celkem šílený částky...


Ne letecky ... ja nikdy tu kalkulačku nezkoušel prostě jsem si tam posilal věci a pak to riskl a bylo to tech 150 :)
STATUS: Mááááááááááááááááááááááám ho!!! I když v legu ... ale máááám ho :)
Offline Krajda  
#18 Odesláno : středa 2. července 2014 15:42:34(UTC)
Krajda
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 09.05.2014(UTC)
Zpráv: 13

Blahořečil: 3-krát
Blahořečen: 3-krát v 1 příspěvcích
Tak hoši, objednáno 13.6. dorazilo 1.7. což není špatný.
Dva balíky oba přes 10 kg :-)

přes summit - i-parcel.

čepička rozdělovače byla prasklá, po 2 min rozhovoru na chatu se summitracing odeslána nová čepička na moji adresu ;-)

takže za mě spokojenost.
Offline xjohny  
#19 Odesláno : středa 2. července 2014 15:54:51(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Neni to náhodou Accel rozdělovač? Mně přišel s prasklym pastorkem :-D
Camaro se rozskočilo...
Offline Speee  
#20 Odesláno : středa 2. července 2014 16:21:39(UTC)
Speee

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 22.08.2011(UTC)
Zpráv: 308
Bydliště: Kolín - Ovčáry

Blahořečil: 13-krát
Blahořečen: 4-krát v 4 příspěvcích
Já jsem objednával minulej tejden scanner závad s doručením přes DHL. Za tři dny to bylo po odeslání v Praze na celnici, ale od pátku to tam visí a kucí celnický zkoumaj k čemu to je, nebo co Doprrr Doprrr Doprrr
Jak to nesmrdí benzínem, tak to nepatří na silnici...
Offline Sentinel  
#21 Odesláno : čtvrtek 3. července 2014 10:15:31(UTC)
Sentinel

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 25.02.2010(UTC)
Zpráv: 1,118
Bydliště: Smečno

Blahořečil: 26-krát
Blahořečen: 8-krát v 8 příspěvcích
jojo taky mi něco za tejden přišlo v praze to bylo skoro 3 měsíce a nešlo se jim dovolat.Bud rád že nejsi ženská a neposlal sis vibrátor to už by tolikrát vyzkoušenej že by jsi ho ani nechtěl :D
Offline xjohny  
#22 Odesláno : čtvrtek 3. července 2014 10:30:08(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
To je teda pro DHL ostuda, FedEx doručuje fakt rychle a bez problémů. Za podmínky, že to clo zaplatíte předem.
Camaro se rozskočilo...
Offline Speee  
#23 Odesláno : čtvrtek 3. července 2014 16:02:28(UTC)
Speee

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 22.08.2011(UTC)
Zpráv: 308
Bydliště: Kolín - Ovčáry

Blahořečil: 13-krát
Blahořečen: 4-krát v 4 příspěvcích
Dneska jsem na DHL volal, co je za problém, že už pomalu tejden deklarujou balíček, ve kterým je jedna věc a ženská mě povídala, že prej toho mají stašně moc a nestíhají a já nevím co ještě. To jsou služby, že by se z toho jeden po!@+:#&l Doprrr Doprrr Doprrr
Jak to nesmrdí benzínem, tak to nepatří na silnici...
Offline Fido  
#24 Odesláno : čtvrtek 3. července 2014 18:36:57(UTC)
Fido

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 02.06.2010(UTC)
Zpráv: 207
Bydliště: Kladno

Blahořečen: 4-krát v 4 příspěvcích
Já jsem si objednal u Jags vrchní plechy dveří,bylo to i se clem, a po odeslání od dodavatele do Erlangu mi napsali že je to oversize a bylo po ptákách. Tak čekám až mi vrátí prašule. Paypal už mi dal aviso že jsou peníze na cestě.Doprrr
Offline AMHK  
#25 Odesláno : neděle 24. srpna 2014 23:39:44(UTC)
AMHK
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 04.12.2012(UTC)
Zpráv: 4

Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Ted jsem si precetl tuto diskuzi, tak na to budu reagovat. Ceny za dopravu se od roku 2009 nezmenili. To, ze stat vybira clo a DPH, s tim bohuzel nic neudelam. Mozna to trochu mate, ale v celkovy castce, co se plati pri dodani je zahrnuty mimo dopravy poplatky statu. Minimalni cena zasilky je 500 kc, pausal za celni deklaraci 500 Kc. Napsat, ze se platilo za dopravu 15 tisic, kdyz se navic jedna o cenu vcetne dani, a ani neni uvedeno, o jak velkou zasilku slo, je zavadejici.
Dival jsem se i na konkretni zasilky o kterych se zde pise:

To Xjohny:
Konkretne u tech kol jak si psal, tak deklarovana cena $409,02, clo a DPH bylo celkem 26% z ceny (21% DPH, plus clo, ze kteryho se plati taky DPH).


To Zedus:
"za vyfuk jsem teď dával 5000kč HKčkum + 1000 PPLka po ČR" - kdyz se to takhle napise, vypada to, ze doprava byla za 5000 t. c. Cena za dopravu tehle konkretni zakazky byla 2605 Kc, ostatni poplatky statu.

To Sentinel:
napis mi, o ktere presne zasilky slo, podivam se na detaily. Jinak ohledne faktury - ty si deklaroval vsechny baliky jako soukrome, tak potom neni mozne fakturovat na firmu, to by muselo JSD byt take na firmu.

Jinak zpusob cleni a postup je podrobne popsan v obchodnich podminkach.

Po Vitovi, ktery se stara o baliky, dusledne vyzaduju, aby vsem zakaznikum rozepisoval, z ceho se sklada konecna cena, protoze ve vetsine pripadu jsou dane vetsi jak samotna doprava. Pokud se toto nestava, dejte mi vedet.
Samozrejme, cenu dopravy je mozne take zjistit primo v kalkulatoru.

Obecne, u mensich baliku nejsme cenove tak vyhodny (pausalni poplatky a min cena baliku), to vim, ale u vetsich baliku (zhruba od velikosti rafku, vyfuku atd...) jsme porad nejlevnejsi, coz je to, na co se hlavne zamerujeme. Porovnavam samozrejme cenu dopravy, dane zaleni na cene zbozi.

Pokud nekoho zajimaji informace o konkretni zasilkach, rozpisu cla, DPH a doprav, dejte mi vedet do emailu.

Upraveno uživatelem neděle 24. srpna 2014 23:55:40(UTC)  | Důvod úpravy: -

Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
2 stránek12>
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.