Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline sejki  
#1 Odesláno : čtvrtek 3. prosince 2009 20:38:22(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Pozor Pozor, na vedomost se dava moznost zneuziti vasi karty i kdyz vam pekne lezi doma v supliku. Ten kdo plati kartou pres internet a nepouziva paypal, vystavuje se nebezpeci vytunelovani uctu, jako se to stalo dne 2.12.2009 me, kdy me z uctu zmizelo nekolik tisic korun aniz bych pouzival svoji platebni kartu. Po zavolani co Ceske sporitelny mi bylo sdeleno ze posledni dobou dochazi k temto utokum a byla mi nasledne zablokovana karta, o penize sem bohuzel prisel....
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline Honza T  
#2 Odesláno : čtvrtek 3. prosince 2009 21:07:29(UTC)
Honza T

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 01.05.2009(UTC)
Zpráv: 333
Bydliště: Police n. Met / Pardubice

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 6-krát v 6 příspěvcích
Hele a vedi neco bliz odkud ty penize stahli. Ja taky casto platim pres net vetsi castky do USA za nakup dilu, tak bych se toho chtel vyvarovat. Ostatne jina rozumna altarnativa plateb do ameriky snad ani neexistuje , ne?
Offline sejki  
#3 Odesláno : čtvrtek 3. prosince 2009 21:13:45(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Honza T napsal:
Hele a vedi neco bliz odkud ty penize stahli. Ja taky casto platim pres net vetsi castky do USA za nakup dilu, tak bych se toho chtel vyvarovat. Ostatne jina rozumna altarnativa plateb do ameriky snad ani neexistuje , ne?


jestli platis pres paypal ses v klidu... vyvarovat se nelze. jedine mit na to extra ucet a kdyz bys chtel neco platit tak si tam poslat jen tu castku a hned to zaplatit.
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline xjohny  
#4 Odesláno : čtvrtek 3. prosince 2009 22:19:29(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Mně ukradli loni 10k. Kartu jsem zrušil a vydali mi novou s novým číslem.

V rámci reklamačního řízení mi všechny peníze vrátili (přímo MasterCard), ale trvalo to asi 2 měsíce. Takže jestli ti to nechce spořitelna vrátit, tak jsou to pěkný idioti. Komerčka mi v tomhle vyšla hodně vstříc. Taky samozřejmě existuje možnost pojistit si kartu proti krádeži, která by tyhle události měla krýt (cca 400 ročně).

Ještě prosím napiš seznam obchodů, kde jsi všude kartu použil. Bohužel třeba na Summitracing bez karty nezaplatíš :(

Upraveno uživatelem čtvrtek 3. prosince 2009 22:35:01(UTC)  | Důvod úpravy: -

Camaro se rozskočilo...
Offline xjohny  
#5 Odesláno : čtvrtek 3. prosince 2009 22:42:46(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Ještě repostnu z USMotors další informace:
Pokud je karta odemčená pro platby tak se samozřejmě zneužít dá, když si ji třeba někdo ofotí (nebo opíše). Dále pak existují teorie, že zloději používají generátory čísel karet a zkouší je. Tomu by nahrávala skutečnost, že mi nejprve strhli jeden dolar a pak 10k korun. Nejčastější ale podle mě bude možnost úniku dat, kde je problém, že někteří obchodníci si ukládají údaje o kartě do databáze, do které se pak někdo nabourá.

Jestli si pamatujete, tak asi před rokem jsem to tu řešil. Nakonec to dopadlo dobře a všechny peníze mi vrátili, i když byly zaúčtovaný. Transakci jsem prostě reklamoval a oni to delegovali společnosti MasterCard, která to pak dál řešila.

Taky si hlavně dejte vždycky pozor, jestli údaje vkládáte přes zabezpečené spojení SSL (adresa začíná HTTPS) a jestli je certifikát platný (to už ověří málo lidí, ale třeba Firefox v tomhle trošku pomáhá). Snad nemusím mluvit o tom, že počítač, ze kterého objednáváte by měl být 100% čistý, bez virů a podobných svinstev.
Camaro se rozskočilo...
Offline Baronet74  
#6 Odesláno : pátek 4. prosince 2009 8:19:10(UTC)
Baronet74

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 02.05.2009(UTC)
Zpráv: 348

Tohle jse vyřešil tím že u Mbank mám zřízený virtuální účet který je zdarma a na něm jen tu částku kterou chci platit k němu vydáná karta je pak pouze pro internetové platby a nemá ani magnetický proužek.Takže jí nelze použít jinak.Platba se pochopitelně ověřuje přes sms.

Přeji ti Seiki ať ti to dopadne dobřeDoprrr
kočka už mňouká teď opravíme nějaky camara
UserPostedImage
UserPostedImage
nebo majitele
UserPostedImage
Offline Okolojedouci  
#7 Odesláno : pátek 4. prosince 2009 10:34:18(UTC)
Okolojedouci

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 18.03.2009(UTC)
Zpráv: 647
Bydliště: Prazak,fujtajxl:)

Blahořečil: 3-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
že by mi někdo odčerpal takhle peníze z účtu, to se mi naštěstí zatím nestalo, ale už mi kartu ukradli a nějakej drzej parchant si na ní, než jí stihli zablokovat, načerpal benzín v Holešovicích, nakoupil v OBI na Proseku a ještě tuším něco. Mno asi za 25k to bylo. Embosovaná, pin po něm nikde nechtěli, demence. Ale naštěstí byla pojištěná (stojí to nula nula nic), takže mi to ČSOB, zhruba taky tak nějak po dvou měsících, vrátila. A benga samozřejmě nikoho nechytli.
Offline Cestovatel  
#8 Odesláno : pátek 4. prosince 2009 11:04:43(UTC)
Cestovatel

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 10.08.2009(UTC)
Zpráv: 794
Bydliště: Horovice

Blahořečen: 22-krát v 21 příspěvcích
Problem vasich karet asi bude v tom, ze i kdyz jim rikate kreditni tak jsou ve skutecnosti debetni. Kreditni znamena to, ze napr. MasterCard za vas plati po urcitou dobu obvykle 1 mesic do urcire castky kterou mate domluvenu treba 50K (to je ten credit=uver). Po mesici jim ty penize z uctu zaplatite. Pokud se objevi vami neautorizovana platba jen jim to oznamite oni penize stahnou a resi si to sami. S vasim bankovnim uctem to nema nic spolecneho. Debetni znamena to, ze po platbe kartou je platba primo strzena z vaseho uctu. Tot vse.
Offline sejki  
#9 Odesláno : pátek 4. prosince 2009 12:22:57(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Cestovatel napsal:
Problem vasich karet asi bude v tom, ze i kdyz jim rikate kreditni tak jsou ve skutecnosti debetni. Kreditni znamena to, ze napr. MasterCard za vas plati po urcitou dobu obvykle 1 mesic do urcire castky kterou mate domluvenu treba 50K (to je ten credit=uver). Po mesici jim ty penize z uctu zaplatite. Pokud se objevi vami neautorizovana platba jen jim to oznamite oni penize stahnou a resi si to sami. S vasim bankovnim uctem to nema nic spolecneho. Debetni znamena to, ze po platbe kartou je platba primo strzena z vaseho uctu. Tot vse.


Vsak ja mam klasickou VISA classic, kdyz nekde neco zaplatim tak se mi to hned strhne z uctu. Problem je v tom ze touhle kartou ja nikde neplatim, lezi mi doma, takze sem ji ani nenechaval pojistit. Platim s ni jen u paypal a tam kde neni moznost paypal primo udaje z kreditky a toho bohuzel nekdo vyuzil....
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline Cestovatel  
#10 Odesláno : pátek 4. prosince 2009 13:29:27(UTC)
Cestovatel

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 10.08.2009(UTC)
Zpráv: 794
Bydliště: Horovice

Blahořečen: 22-krát v 21 příspěvcích
To je presne ono mas debetni kartu tam je to riziko ze ti penize zmizi z uctu. Kreditni karta je jako paypal.
Offline sejki  
#11 Odesláno : pátek 4. prosince 2009 14:31:34(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Cestovatel napsal:
To je presne ono mas debetni kartu tam je to riziko ze ti penize zmizi z uctu. Kreditni karta je jako paypal.


mno ja stejne budu prechazet na jinou banku pac u CS platim jen same poplatky ani nevim za co :-D manzelka ma mbank a spokojenost
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.