Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline Camaroman  
#1 Odesláno : středa 28. března 2012 19:06:48(UTC)
Camaroman

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 11.09.2011(UTC)
Zpráv: 14
Bydliště: Krnov

Zdravím všechny!... tak mě napadá, vy to budete určitě vědět. Jsou nějaké nebezpečí natankování nekvalitního benzínu? .. slyšel jsem, že do camara je dobrý benzín jedině na Shellce, kde je zaručená jakási kvalita. Ale nevím, je to zas až taková pravda ?.. přecijen u stříkaček to chápu trochu, ale hrozí u klasického karburátoru, že levnější benzín tomu nějak uškodí? nebo bude hlavní rozdíl v tom ,že to nebude mít výkon 100%, ale jenom 97% ? ... Ptám se proto, protože u nás ve městě je teď natural 95 na téměř 39 korunách za litr, a jen 10 kiláků odsud za polskýma hranicema už je +/- za 34 kč/litr. Já vím, je to veterán, to člověk moc neřeší, ale s 80 litrovou nádrží, to udělá docela dost :)...
... jak to vidíte vy ? :)
Offline Sentinel  
#2 Odesláno : středa 28. března 2012 19:25:23(UTC)
Sentinel

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 25.02.2010(UTC)
Zpráv: 1,118
Bydliště: Smečno

Blahořečil: 26-krát
Blahořečen: 8-krát v 8 příspěvcích
No já zas čet jinej článek a Shell nechválej.Tušim že chválili zase Agip,OMV a Benzinu. Spíš mám za to že benzín je vesměs všude stejnej.U nafty ty rozdíly jsou asi znát.Jen sem někde ještě koukal na testy pumpy a jediný prohřešky u benzínu byly ty že ho ředili s většim množství ethanolu než je předepsaný.
Offline xjohny  
#3 Odesláno : středa 28. března 2012 19:53:09(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Za mně - tankuj N95, celkem jedno kde, nebo aspoň tam kde tankuješ s normálním autem a je to relativně ověřený. Shell má obyčejný palivo jako všichni ostatní, žádný extra zázraky.

N100 (V-Power,Verva,...) má smysl tankovat pouze pokud máš dobře nastavenej předstih, vhodnou kompresi a honíš setinky na 1/4 míli. Jinak to při běžný jízdě nepoznáš, aspoň já to nepoznal nikdy :-)
Camaro se rozskočilo...
Offline Jirka_z28  
#4 Odesláno : středa 28. března 2012 19:57:38(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Taky myslím, že je to celkem jedno. V ČR maj všechny benzínky palivo snad ze 2-3 zdrojů, takže pokud ho fakt neředěj, bude to všude stejný. A náchylnost auta, který nemá nijak šponovanej litrovej výkon a jezdilo na běžnej benzín i před 35 lety, taky nebude vysoká :)
Offline holanuvstatek  
#5 Odesláno : středa 28. března 2012 20:00:33(UTC)
holanuvstatek

Kategorie: Kandidát rady starších

Registrován: 14.05.2011(UTC)
Zpráv: 1,564

Blahořečil: 6-krát
Blahořečen: 24-krát v 21 příspěvcích
Jasna vec stara v8 schroupne skoro vse pokud v tom neni voda.
Offline Camaroman  
#6 Odesláno : středa 28. března 2012 20:21:31(UTC)
Camaroman

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 11.09.2011(UTC)
Zpráv: 14
Bydliště: Krnov

Toš já jsem si taky říkal, že ta Shellka přece nebude moc jiná... každopádně díy všem za reakce ..
Offline fik  
#7 Odesláno : čtvrtek 29. března 2012 9:47:35(UTC)
fik

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 11.01.2010(UTC)
Zpráv: 1,115
Bydliště: Praha

Blahořečil: 3-krát
Blahořečen: 22-krát v 20 příspěvcích
v US maj jeste mnohem horsi benzin a malo oktanu cca 85-90, pokud neni v benzinu voda tak je to pro starej V8 motor jedno , jen to neprehanet s ok cislem ,, takova 98 je uz uplne zbytecna , jen se to vice hreje a jede uplne stejne , tedy pokud nemas upravenej motor .. Ja nic
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.