Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline wolfow  
#1 Odesláno : neděle 28. června 2009 1:02:45(UTC)
wolfow

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 22.03.2009(UTC)
Zpráv: 704
Bydliště: Haratice p...l světa...

Blahořečil: 1-krát
Zdar hoši! Potřebuji poradit. Zjistil jsem,že po zkompletování zadní nápravy mají poloosy vůli cca 5mm na každou stranu-prostě zajíždí a vyjíždí. Je to normální? Snad jsem nic nezanedbal-zkompletoval jsem to úplně stejně jako rozebral. Je to na sto pro v diferenciálu,jak tam jsou ty "C" závlačky a ta středová osička vlastně nepustí tu poloosu dál. Možná je to normální a možná taky naschvál. Předtím jsem to neřešil a nevšiml si toho. Ale teď po kompletaci vše kontroluji a zkouším a na tohle jsem přišel. Poraďte-jestli o tom někdo něco víte. Díky.

Upraveno moderátorem neděle 16. září 2012 15:54:44(UTC)  | Důvod úpravy: -

Jířa  
#2 Odesláno : neděle 28. června 2009 1:26:14(UTC)
Guest
Kategorie: Anonymní

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 1,960

Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
Tohle normální rozhodně není. Co vůle na difru? Nehučí to za jízdy?
Offline tomcat1  
#3 Odesláno : neděle 28. června 2009 10:23:09(UTC)
tomcat1

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.04.2009(UTC)
Zpráv: 531
Bydliště: Bratislava, Sk

Blahořečen: 5-krát v 5 příspěvcích
Ja som to riesil. Si si isty ze je to az 5 mm ? To je strasne vela. Ja mal cca 2 mm, to sa este dalo riesit vlozenim specialnych ocelovych podloziek z tenkeho plechu medzi C zavlacku a to koliesko. Vlozi sa postrebny pocet podloziek, aby sa vola vymedzila. Ale nesmie byt prilis velka, to uz by C zavlacka nebola v osadeni v koliesku a a vypadla by. A potom by vypadla aj poloos s kolesom !!!
Dalsia moznost ako to riesit je presne zmerat kolko to je a o tolko predlzit poloos navarenim materialu na jej koniec. A potom to osustruzit, smozrejme. Vola by mala byt nulova.
Offline wolfow  
#4 Odesláno : neděle 28. června 2009 16:19:53(UTC)
wolfow

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 22.03.2009(UTC)
Zpráv: 704
Bydliště: Haratice p...l světa...

Blahořečil: 1-krát
Za jízdy to nehučí,je to normální. Jinak díky za rady a půjdu to tedy znovu vypustit a rozdělat.... A budu hledat příčinu. Nějaké vymezení se bude muset vymyslet. Držte mi palce. Jdu.Rekni to ruce
Offline wolfow  
#5 Odesláno : neděle 28. června 2009 17:47:37(UTC)
wolfow

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 22.03.2009(UTC)
Zpráv: 704
Bydliště: Haratice p...l světa...

Blahořečil: 1-krát
Tak je to jasný!!! Poloosy jsou "krátké". Vůle tam není 5mm jak jsem bral odhadem ale cca 2-3mm. Ale když se to vzalo za pneumatiku-vypadalo to že to chodí víc. Navařím céočkem na konce poloos dvoumilimetrové podložky,ono se to opře o tu osičku a bude! Sváry-(body) musí být decentní,aby nelezly přes úroveň té podložky-to dá rozum. Pokračování příště.....Rekni to ruce
Offline wolfow  
#6 Odesláno : neděle 28. června 2009 21:33:38(UTC)
wolfow

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 22.03.2009(UTC)
Zpráv: 704
Bydliště: Haratice p...l světa...

Blahořečil: 1-krát
Camarádi-hotovo! Vůle vymezena. Na konce poloos jsem navařil ty podložky. Potom tam ta osička zase nešla naťukat-tak jsem skládaným kotoučem leštil ty konce tak dlouho,až to bylo ono. Osička tam nešla ani ztuha ani zlehka-zkrátka akorát! Výsledná vůle: 0,00. Hurá!!!!Hurraa Piisk
Offline hd1903  
#7 Odesláno : pondělí 29. června 2009 0:06:30(UTC)
hd1903

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 20.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,333
Bydliště: Šternberk

Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
wolfow napsal:
Camarádi-hotovo! Vůle vymezena. Na konce poloos jsem navařil ty podložky. Potom tam ta osička zase nešla naťukat-tak jsem skládaným kotoučem leštil ty konce tak dlouho,až to bylo ono. Osička tam nešla ani ztuha ani zlehka-zkrátka akorát! Výsledná vůle: 0,00. Hurá!!!!Hurraa Piisk

kuwa ty seš šikovnej, tebe bych potřeboval na své camaro Ani nemluvit
Offline wolfow  
#8 Odesláno : pondělí 29. června 2009 17:43:25(UTC)
wolfow

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 22.03.2009(UTC)
Zpráv: 704
Bydliště: Haratice p...l světa...

Blahořečil: 1-krát
hd1903 napsal:

kuwa ty seš šikovnej, tebe bych potřeboval na své camaro Ani nemluvit


Ale,na tom nic není-to jsou pořád mechanické věci. Ale jak příjde na elektriku,motor,karburátor-jsem v koncích. To jsou pak teprve šikulové kteří tomu hoví. Taky bych to chtěl umět až budu velkej! Juj
Offline f.martas77  
#9 Odesláno : pondělí 5. dubna 2010 8:20:23(UTC)
f.martas77

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 27.11.2009(UTC)
Zpráv: 78
Bydliště: Plzeň

Blahořečil: 1-krát
Mám stejný problém. To jsi rozebral hrušku a tam jsi to vymezil?
Offline wolfow  
#10 Odesláno : pondělí 5. dubna 2010 15:15:37(UTC)
wolfow

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 22.03.2009(UTC)
Zpráv: 704
Bydliště: Haratice p...l světa...

Blahořečil: 1-krát
f.martas77 napsal:
Mám stejný problém. To jsi rozebral hrušku a tam jsi to vymezil?


Jestli jsi to četl pozorně,tak musíš dostat poloosy ven a na jejich konce navařit potřebnou sílu materiálu. Tomcat tu psal že navařit a osoustružit,já to udělal podstatně jednodušším způsobem-nabodoval tam podložky,sváry vyleštil skládaným kotoučem a namontoval zpět. Jenže tam zas nešla naťukat ta středová osička-udělal jsem to moc. Tak jsem tím skládaným kotoučem lehce po troškách sjížděl ty podložky,až se konečně podařilo středovou osičku naťukat zpět-výsledek:nulová vůle a spokojenost. Piisk
Jířa  
#11 Odesláno : pondělí 5. dubna 2010 16:29:18(UTC)
Guest
Kategorie: Anonymní

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 1,960

Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
wolfow napsal:
Jestli jsi to četl pozorně,tak musíš dostat poloosy ven a na jejich konce navařit potřebnou sílu materiálu. Tomcat tu psal že navařit a osoustružit,já to udělal podstatně jednodušším způsobem-nabodoval tam podložky,sváry vyleštil skládaným kotoučem a namontoval zpět. Jenže tam zas nešla naťukat ta středová osička-udělal jsem to moc. Tak jsem tím skládaným kotoučem lehce po troškách sjížděl ty podložky,až se konečně podařilo středovou osičku naťukat zpět-výsledek:nulová vůle a spokojenost. Piisk


A nemůžeš si tím nějak rozhodit vůli na hrušce a talíři?
Offline tomcat1  
#12 Odesláno : pondělí 5. dubna 2010 18:44:47(UTC)
tomcat1

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.04.2009(UTC)
Zpráv: 531
Bydliště: Bratislava, Sk

Blahořečen: 5-krát v 5 příspěvcích
Napsal: Jí Přejít na citovaný příspěvek
A nemůžeš si tím nějak rozhodit vůli na hrušce a talíři?

Nie to s tym nesuvisi.
Offline xjohny  
#13 Odesláno : pondělí 12. prosince 2011 11:28:27(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Mám dotaz pro odborníky k zadním poloosám. Potřebuju nová ložiska a chci vědět zda budou nutná větší opravná nebo tam můžu s klidem dát ty samé? Poloosy jsem měřil v místě uložení ložisek šuplerou (nic přesnějšího nemám) a zjistil rozdíl v tloušťce osy asi 0.1mm. Je to už hodně?

UserPostedImage UserPostedImage

Na první fotce je označeno místo, kde jsou ložiska. Na fotce to taky vypadá, že je to na místě ložisek dost odřený, ale ve skutečnosti jsou to jen nějaké povrchové odřeniny, nepřijdou mi závažné.

Upraveno uživatelem pondělí 12. prosince 2011 12:46:06(UTC)  | Důvod úpravy: -

Camaro se rozskočilo...
Offline xjohny  
#14 Odesláno : pondělí 12. prosince 2011 12:49:05(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Dál jsem se dozvěděl, že ty opravný ložiska jsou stejně jen dočasné, protože ty jejich simeringy nejsou moc kvalitní a většinou to do roka začne prolínat.

Takže si myslim:
1) Buď to neřešit, protože 100 tisíc kilometrů to ještě v pohodě vydrží Ja nic Ložiska mi nehučely.
2) Koupit nový poloosy, což se mi zdá jako zbytečný luxus, když tyhle zase tak špatně nevypadají.

V jakém stavu jste je měli vy ostatní?
Camaro se rozskočilo...
Offline Blackwind  
#15 Odesláno : pondělí 12. prosince 2011 17:58:01(UTC)
Blackwind

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 22.03.2010(UTC)
Zpráv: 260
Bydliště: Karlovy Vary

Blahořečil: 13-krát
Blahořečen: 6-krát v 5 příspěvcích
Já je mám ve stavu "ještě na autě" Zatr!
Což mi připomíná, že jsem je taky chtěl měnit. Už máš objednáno, že bych se připojilHmmm Myslím že v čecháh se koupit nedaj i když je to obyč SKF.
Jinak ta pravá poloosa vypadá na fotkách hustě, ale když se to takhle zvětší tak je asi šílená i nová.
Já bych poloosu nekupoval. Na to je času dost až budou ty nový hučet. Cena ložiska je v porovnání s poloosou zanedbatelná.
Offline xjohny  
#16 Odesláno : pondělí 12. prosince 2011 18:03:36(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Ještě jednou se na to podíváme a kdyžtak to vyřešíme tak, že to obvaříme a stočíme na mašině do rovinky. Nová poloosa je fakt zbytečnost Ja nic
Camaro se rozskočilo...
Offline Sentinel  
#17 Odesláno : úterý 13. prosince 2011 0:09:04(UTC)
Sentinel

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 25.02.2010(UTC)
Zpráv: 1,118
Bydliště: Smečno

Blahořečil: 26-krát
Blahořečen: 8-krát v 8 příspěvcích
A já myslel že ta opravná sada je jako u předních ložisek...že vyměníš i ten kroužek v kterym jezdí ložiško když je třeba poškozenej od vysypanýho ložiska.Ne že se tak rychle opotřebuje

Upraveno uživatelem úterý 13. prosince 2011 0:11:19(UTC)  | Důvod úpravy: -

Offline xjohny  
#18 Odesláno : úterý 13. prosince 2011 8:20:22(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Tady je to bohužel řešený tak, že ložisko nemá vnitřní kroužek a ty válečky jezděj přímo po poloose Doprrr Dá se to taky řešit tak, že tu poloosu opravíš a nalisuješ tam nějaký podobný klasický ložisko s vnitřním kroužkem.
Camaro se rozskočilo...
Offline tomcat1  
#19 Odesláno : úterý 13. prosince 2011 9:24:59(UTC)
tomcat1

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.04.2009(UTC)
Zpráv: 531
Bydliště: Bratislava, Sk

Blahořečen: 5-krát v 5 příspěvcích
Ja by som tam rozhodne nic nenavaral, rychlo sa to vydroli a este k tomu sa narusi tepelna uprava celej poloosi.
Offline xjohny  
#20 Odesláno : úterý 13. prosince 2011 9:34:47(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
A co bys s tím udělal ty? Hmmm
Camaro se rozskočilo...
Offline tomcat1  
#21 Odesláno : úterý 13. prosince 2011 11:55:23(UTC)
tomcat1

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.04.2009(UTC)
Zpráv: 531
Bydliště: Bratislava, Sk

Blahořečen: 5-krát v 5 příspěvcích
pouzil by som to opravne lozisko co bezi mimo vybehanej stopy a cakal co to spravi...
Offline xjohny  
#22 Odesláno : neděle 16. září 2012 15:54:07(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Prolíná mi trošku olej z pravé poloosy, tak jsem si řekl, že už asi bude potřeba výhledově vyměnit celé poloosy + samozřejmě nové simeringy. Na Summitu jsem našel pár různých typů, liší se podle kvality oceli:
- 1541 carbon steel
- 1541H alloy steel
- 4340 chromoly

Poslední bude tušim nejkvalitnější a nejpevnější. Sice je to pro mě zbytečný luxus, ale myslim si, že za $253.99 za kit dvou poloos by to nemuselo být špatná volba že?
http://www.summitracing.com/parts/MGR-MG22101/

Tady je kompletní výpis alternativ (délka by měla být 30.125" a možná i 30.120").
Camaro se rozskočilo...
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.