Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

6 stránek«<3456>
Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline dejf  
#101 Odesláno : středa 23. října 2013 12:48:44(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
Kluci :-)
co říkáte na Trans Am 5.0 V8 co má najeto 215 000 km? z roku 1991. Prý v originálním stavu, udržovaný. Neviděl jsem zatím na živo. Jde mi o motor a převodovku automat. Kaste prý velmi zachovalá a zdravá. Není to hodně km? Nebyla dělaná žádná repasa, ani nic s motorem. ( cena 155 000,- + 15 000,- EKO a prihlaseni )
díky za nějaký názor Rozpacity:
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline Jirka_z28  
#102 Odesláno : středa 23. října 2013 19:10:50(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
V jaké kondici bude 50letý člověk, kterýho jsi nikdy neviděl? Odpověď bude podobně přesná.
Pro udržovaný auto to je úplně v pohodě, pro auto se špatným zacházením klidně smrt. Ono taky kterej jinej motor by měl vydržet dlouho, pokud ne vysokoobjemovej nízkootáčkovej a nízkovýkonnej ;) Automat je u nás asi vždycky risk.
Já bych se teda zajímal hlavně o karoserii a podvozek (případně i interiér), tam ty kilometry budou znát s mnohem větší pravděpodobností.

BTW, moje auto má nyní kolem 209 000 km.

Jinak 14 k za EKO? to je nějaká novinka? Přehlášení je pokud vím cca 200 evidenčka a 800 značky.
Offline dejf  
#103 Odesláno : středa 23. října 2013 20:55:24(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
Jirka_z28 napsal:
V jaké kondici bude 50letý člověk, kterýho jsi nikdy neviděl? Odpověď bude podobně přesná.
Pro udržovaný auto to je úplně v pohodě, pro auto se špatným zacházením klidně smrt. Ono taky kterej jinej motor by měl vydržet dlouho, pokud ne vysokoobjemovej nízkootáčkovej a nízkovýkonnej ;) Automat je u nás asi vždycky risk.
Já bych se teda zajímal hlavně o karoserii a podvozek (případně i interiér), tam ty kilometry budou znát s mnohem větší pravděpodobností.

BTW, moje auto má nyní kolem 209 000 km.

Jinak 14 k za EKO? to je nějaká novinka? Přehlášení je pokud vím cca 200 evidenčka a 800 značky.


Mno...
Prý je a bylo o auto pečováno. Dovoz nemecko pred 6 lety do SK. V německu to měla žena od nového poslaného z USA. Původní stav, na foto pěkné auto.
Vim, chce to videt. Pán říkal, že žádný burn out nedelal a pochybuje ze ženská v německu ano. Takže převodovka OK. Motor prý také je to TPI.
Jak jsem psal, videl jsem Pontiac GTA z Brna a mel na tacho 223 000 km a po " renovaci " mel vylágrované řízení a převodovka řadila velmi podivně a to prý byla nově dělaná. S autem bylo zacházeno před renovací špatně, borec co ho měl, tak s ním prý jezdil sprinty. A pak ho opřel o svodidla. Videl jsem foto.
Potom jsem měl nabídku GTA ze slovenska. Radeji jsem to sem ani nepsal, jak jsem dopadl.... ( celý týden jsem lítal po STK a dopravce ) a zjištoval okolnosti prihlaseni. Nakonec me borec prekvapil velmi nemile.....
No a ted mám dalsi nabidku z SK, ale prave ze s 215 000 km. Proto se ptam co muzu ocekavat.. Kazdopadne se na to zajedu podivat, je to 160km od nas, takze v pohode. Na foto vypada slušně : http://dejf11.rajce.idnes.cz/Trans_Am_Slovensko/

No a samozrejmne prihlaseni 5000,- + 10000,- EKO je to z SK dovoz :-)
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline Bandit2  
#104 Odesláno : středa 23. října 2013 21:35:58(UTC)
Bandit2

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 09.08.2013(UTC)
Zpráv: 349
Bydliště: Novy Knin, Okres PB

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 11-krát v 11 příspěvcích
Nema tuklej predek? Prvni fotka ukazuje prasklinu na leve strane cumaku a druha ma ten cumak vubec nejakej divnej. Zvetsil jsem si to a nejak se mi to nezda. Bud hodne opatrnej!
Lord - Camaro 1998, V6 3.8
Beruška - Trans Am 1980, V8 5.7 Olds
www.fc-fbody.com
Offline holanuvstatek  
#105 Odesláno : středa 23. října 2013 21:40:30(UTC)
holanuvstatek

Kategorie: Kandidát rady starších

Registrován: 14.05.2011(UTC)
Zpráv: 1,564

Blahořečil: 6-krát
Blahořečen: 24-krát v 21 příspěvcích
vydrz prdka vydrz.
Offline dejf  
#106 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 6:15:38(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
Bandit2 napsal:
Nema tuklej predek? Prvni fotka ukazuje prasklinu na leve strane cumaku a druha ma ten cumak vubec nejakej divnej. Zvetsil jsem si to a nejak se mi to nezda. Bud hodne opatrnej!


jojo v kolone narazil do auta pred nim. Naraznik je odrenej. TO mi rikal. Jinak zadna havarie auta.
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline Standa  
#107 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 6:21:49(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Ta divná čára bude asi jen nechtěný čárnutí při zamalování čísla v počítači. Ten čumák mi ale přijde chycenej nízko a proto nahoře trochu prohnutej. V reálu by to šlo zkouknout, jestli to není vespod pomačkaný.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline dejf  
#108 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 10:09:48(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
Standa napsal:
Ta divná čára bude asi jen nechtěný čárnutí při zamalování čísla v počítači. Ten čumák mi ale přijde chycenej nízko a proto nahoře trochu prohnutej. V reálu by to šlo zkouknout, jestli to není vespod pomačkaný.


No asi mas pravdu s tou grafickou upravou, jelikoz mam jeste jine foto a tam nic takoveho neni. Kdyby to bylo jak rikal, ze do nekoho ťukl v koloně, tak je to v pohodě, to napasujem a zastřiknem tu odrenou cast, ze to nikdo nepozna.

http://dejf11.rajce.idnes.cz/Trans_Am_Slovensko

V nedeli se tam pojedem podivat, stav karoserie, interieru uvidime, projedem se a uvidime. Ja mam jen obavy z tech kilometru.Rozpacity:
Vim, ze dnesni mnoha auta 3 roky stara maji pres 200tis km a jsou v pohode.. Ale.... :-)
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline Standa  
#109 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 11:29:51(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Já bych ty kiláky moc neřešil. V americe jezdí Camaro 3.gen, co má 700000mil a do motoru ani převodovky prej nebylo šáhnuto. Je to všechno o zacházení a na jak dlouhejch cestách a kde to bylo naježděný. Navíc nikde nemáš jistotu, že menší údaj u jinýho auta je skutečnej. Samozřejmě, pokud je původní interiér bez oprav, tak to jde trochu odhadnout.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline adam7c3  
#110 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 11:53:20(UTC)
adam7c3

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 11.02.2010(UTC)
Zpráv: 195
Bydliště: 4km od xjohnyho

Blahořečil: 2-krát
Blahořečen: 6-krát v 6 příspěvcích
dejf napsal:
No a samozrejmne prihlaseni 5000,- + 10000,- EKO je to z SK dovoz :-)



Nechci ti kazit radost, ale u přihlášení US auta z EU který není evropská verze je potřeba řešit různé výjimky přes Dekru apod. a stojí to cca 25-30 tisíc.
F-150 XL 4x4

Ex: '94 Z28, '98 Z28, '99 Z28
Offline dejf  
#111 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 12:21:37(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
adam7c3 napsal:
Nechci ti kazit radost, ale u přihlášení US auta z EU který není evropská verze je potřeba řešit různé výjimky přes Dekru apod. a stojí to cca 25-30 tisíc.


ano to ja vim. Cely minulý týden jsem behal po STK ( 3x ) a dopravnim inspektorátu 1x tel. a 1x osobni navsteva. Mel jsem vytiskle foto Pontiacu ze Slovenska + celý velký TP. Na dopravce rekli, ze pokud to jiz bylo jednou prihlasene v EU, tak neni problem. Ale samozřejmně se počítá s tím, že i US auto co ma pouze VIN nanýtovaný pod sklem, musí mít již vyražený VIN na karoserii a musí mít viditelný výrobní štítek. Třeba na Slovensku se musí udělat při odhlášení auta do jine země takzvaná kontrola originality, kde majitel dostane protokol o kontrole a s tim pak jde na dopravku v SK to odhlasit. Pokud tam není vyraženo VIN čislo na karoserii a vyrobni stitek, tak dostane po kontrole originality " B " neni 100% v poradku a na " B " auto nelze odhlasit do ciziny. Musi splnovat " A ".
No a u nas na STK jsme prohlizeli s technikem co mi to " mel " kontrolovat, fotit a delat veskerou dokumentaci, foto a rikal ze je to v pohode, ze pokud to bude spravne odhlasene z SK, ze nebude problem to prihlasit. Ale musi splnovat, oranzove blinkry na zadku, ve preredu na bocich, musi mit mlhove zadni svetlo s indikátorem oranzového svetla v kabině, nesmi svitit jinak nez bile a nebo max. trochu nazloutle. Musi mit na sklech " E ".
Proste mi rekl dojedte, to projde. Nakonec z toho seslo a ani jsem se nejel na nej podivat.
Ted je druhy opet z SK a ten ma vyrazeno VIN na karoserii jiz z nemecka, oranzove blinkry, mlhovku vzadu, je tak jak ma byt. Takze neni duvod to neprihlasit. Neco jineho je auto primo z USA = sklenik na zahradu Slinttt neprihlasitelnev ( vic jak 8 let stare ).
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline Speee  
#112 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 12:30:49(UTC)
Speee

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 22.08.2011(UTC)
Zpráv: 308
Bydliště: Kolín - Ovčáry

Blahořečil: 13-krát
Blahořečen: 4-krát v 4 příspěvcích
každej problém s přihlášením se dá vždycky nějakým způsobem vyřešit. Při nějakém problému stačí se zeptat tady http://www.tp-ameriky.cz/kontakty/. Pan Věříš se touto problematikou zabývá celkem dlouho a dokáže poradit.
Jak to nesmrdí benzínem, tak to nepatří na silnici...
Offline dejf  
#113 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 12:41:34(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
Speee napsal:
každej problém s přihlášením se dá vždycky nějakým způsobem vyřešit. Při nějakém problému stačí se zeptat tady http://www.tp-ameriky.cz/kontakty/. Pan Věříš se touto problematikou zabývá celkem dlouho a dokáže poradit.



take si myslim..
Moje slova byly " takze muzu to koupit? nestane se ze mi to neprojde TK a neprihlasi to ? "
V klidu dojedte, nedelame Ameriku poprve :-)
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline adam7c3  
#114 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 13:07:30(UTC)
adam7c3

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 11.02.2010(UTC)
Zpráv: 195
Bydliště: 4km od xjohnyho

Blahořečil: 2-krát
Blahořečen: 6-krát v 6 příspěvcích
Speee napsal:
každej problém s přihlášením se dá vždycky nějakým způsobem vyřešit. Při nějakém problému stačí se zeptat tady http://www.tp-ameriky.cz/kontakty/. Pan Věříš se touto problematikou zabývá celkem dlouho a dokáže poradit.


Přes něj jsem si nechával přihlašovat policejní Viktorku, ale ta byla dovezená přímo z USA, přihlášení na CZ čistopis a předělání osvětlení mě stálo celkem 40K.
F-150 XL 4x4

Ex: '94 Z28, '98 Z28, '99 Z28
Offline dejf  
#115 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 13:14:13(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
adam7c3 napsal:
Přes něj jsem si nechával přihlašovat policejní Viktorku, ale ta byla dovezená přímo z USA, přihlášení na CZ čistopis a předělání osvětlení mě stálo celkem 40K.


no to je teda masakr cena.. No jo, to bylo primo z USA. To co uz jednou jezdilo v EU, tak jde prihlasit na CZ cistopis za 5k + 10k EKO. A vůbec auto z německa. Tam očekávám, že bude vše tak jak má být.
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline adam7c3  
#116 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 13:35:26(UTC)
adam7c3

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 11.02.2010(UTC)
Zpráv: 195
Bydliště: 4km od xjohnyho

Blahořečil: 2-krát
Blahořečen: 6-krát v 6 příspěvcích
dejf napsal:
no to je teda masakr cena.. No jo, to bylo primo z USA. To co uz jednou jezdilo v EU, tak jde prihlasit na CZ cistopis za 5k + 10k EKO. A vůbec auto z německa. Tam očekávám, že bude vše tak jak má být.


Bohužel nemáš pravdu, uživatel skap z usmotors fora přihlašoval Buicka z Německa a stálo ho to přes 25K. A Ečka na sklech, světlech ani pásech ameriky co nejsou přímo evropská verze nemají. Tolik peněz právě stojí ty výjímky a taky doplnění údajů, které jsou potřeba do českého TP, v německém ty údaje většinou nebývají uvedeny všechny. 5 tisíc to stojí u normálního dovezenýho auta nebo evropské verze - sám jsem přihlašoval evropskou verzi Camara dovezeného z UK a stálo mě to tolik:

Dovozová STK: 2000
Emise: 300
Vystavení TP: 1500
Přihlášení: 800

+ ekopoplatek

Upraveno uživatelem čtvrtek 24. října 2013 13:38:19(UTC)  | Důvod úpravy: -

F-150 XL 4x4

Ex: '94 Z28, '98 Z28, '99 Z28
Offline dejf  
#117 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 14:43:47(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
adam7c3 napsal:
Bohužel nemáš pravdu, uživatel skap z usmotors fora přihlašoval Buicka z Německa a stálo ho to přes 25K. A Ečka na sklech, světlech ani pásech ameriky co nejsou přímo evropská verze nemají. Tolik peněz právě stojí ty výjímky a taky doplnění údajů, které jsou potřeba do českého TP, v německém ty údaje většinou nebývají uvedeny všechny. 5 tisíc to stojí u normálního dovezenýho auta nebo evropské verze - sám jsem přihlašoval evropskou verzi Camara dovezeného z UK a stálo mě to tolik:

Dovozová STK: 2000
Emise: 300
Vystavení TP: 1500
Přihlášení: 800

+ ekopoplatek


Jak jsem psal na začátku. Jsem začátečník co se týče US vozů konkrétně těch ( dvou ) co sháním. Spoustu věcí a info jsem již vyčetl a obdržel zde i jinde. To co jsem psal o přihlášení a STK jsem si sám ověřil s člověkem co u nás dělá technika STK a to přímo " dovozy " on a nikdo jiný to nedělá. Nevím teda, jak by treba Pontiac prihlaseny v nemecku mohl v nemecku jezdit bez homologace EU a nebo vyjímek pro EU. Takové čachry jako tomu bývá u nás s přenýtováním VIN štítku se v německu dle mě nedějí. A dnes to již neni jen o prenytovani stitku s dokladama z jineho Pontiaku. Musi byt vyrobni stitek a VIN na karoserii vyražený schvaleny oficiálne a zapsaný v TP.
A bylo mi řečeno po shlédnutí fotografií Pontiacu technikem STK, ze nebude problém. Tak nevím proc by me technik co to bude delat rikal ze to pujde a pak me vyhodil. To bych byl vážně pak dost podrážděnej Slinttt Slinttt
Na dopravce je zajima to co je v protokolu STK, ze kterého budou přepsány údaje do čistopisu TP.
Take jsem se dozvedel, ze je cca 1200 ruznych vyjimek a videl jsem prirucku STK, samozrejmne globálne na vsechny dopravni prostredky co delaji STK.
No uvidíme jak to dopadne :-) Ale nekam na Dekru za 30k urcite nebudu chtit jezdit Doprrr
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline adam7c3  
#118 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 15:00:58(UTC)
adam7c3

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 11.02.2010(UTC)
Zpráv: 195
Bydliště: 4km od xjohnyho

Blahořečil: 2-krát
Blahořečen: 6-krát v 6 příspěvcích
dejf napsal:
Nevím teda, jak by treba Pontiac prihlaseny v nemecku mohl v nemecku jezdit bez homologace EU a nebo vyjímek pro EU. Takové čachry jako tomu bývá u nás s přenýtováním VIN štítku se v německu dle mě nedějí. A dnes to již neni jen o prenytovani stitku s dokladama z jineho Pontiaku. Musi byt vyrobni stitek a VIN na karoserii vyražený schvaleny oficiálne a zapsaný v TP.
A bylo mi řečeno po shlédnutí fotografií Pontiacu technikem STK, ze nebude problém. Tak nevím proc by me technik co to bude delat rikal ze to pujde a pak me vyhodil. To bych byl vážně pak dost podrážděnej Slinttt Slinttt
Na dopravce je zajima to co je v protokolu STK, ze kterého budou přepsány údaje do čistopisu TP.
Take jsem se dozvedel, ze je cca 1200 ruznych vyjimek a videl jsem prirucku STK, samozrejmne globálne na vsechny dopravni prostredky co delaji STK.
No uvidíme jak to dopadne :-) Ale nekam na Dekru za 30k urcite nebudu chtit jezdit Doprrr


EU homologace nemají žádné ameriky kromě evropských verzí, každé auto které se třeba do Německa doveze je schváleno jako individuální dovoz, ražení VIN na karoserii/rám a zapsání výjimek se dělá i v Německu při přihlášení. Tady nejde o to, že by tě technik vyhodil, ale když při dovozový technicky nezjistí z TP země původu všechny potřebný údaje, pošle tě na Dekru a budeš platit za jejich zjišťování a zapsání. Viz. třeba http://www.dekra-automobil.cz/index.php?file=doptechni.php
F-150 XL 4x4

Ex: '94 Z28, '98 Z28, '99 Z28
Offline dejf  
#119 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 16:26:37(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
adam7c3 napsal:
EU homologace nemají žádné ameriky kromě evropských verzí, každé auto které se třeba do Německa doveze je schváleno jako individuální dovoz, ražení VIN na karoserii/rám a zapsání výjimek se dělá i v Německu při přihlášení. Tady nejde o to, že by tě technik vyhodil, ale když při dovozový technicky nezjistí z TP země původu všechny potřebný údaje, pošle tě na Dekru a budeš platit za jejich zjišťování a zapsání. Viz. třeba http://www.dekra-automobil.cz/index.php?file=doptechni.php


Ted jsem byl opet na STK a jinej technik mi rikal, ze ted zrovna delaji nejakou ameriku a posilali nejake udaje na schvaleni do Prahy. Nevim presne kam a cekaji na vyjadreni udeleni vyjimky. Ale to pry delaji oni na STK. Rikal jeste neco o pásech a sklach DOT, musi byt E a nebo udelena a zapsana vyjimka. To jeste musim zjistit...
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline holanuvstatek  
#120 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 19:06:23(UTC)
holanuvstatek

Kategorie: Kandidát rady starších

Registrován: 14.05.2011(UTC)
Zpráv: 1,564

Blahořečil: 6-krát
Blahořečen: 24-krát v 21 příspěvcích
technik na stk ti muze teoreticky napsat co chce ale urednik na urade te s tim klidne vyzene kdyz se mu nebude neco pozdavat.ted sem prihlasoval suburbana co normalne jezdil v nemecku a tady byl problem i kdyz sme v eu.
Offline dejf  
#121 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 19:33:02(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
holanuvstatek napsal:
technik na stk ti muze teoreticky napsat co chce ale urednik na urade te s tim klidne vyzene kdyz se mu nebude neco pozdavat.ted sem prihlasoval suburbana co normalne jezdil v nemecku a tady byl problem i kdyz sme v eu.


Mluvil jsem s majitelem Pontiacu z SK a auto bylo dovezene z USA nové do nemecka. Nikdy v USA nejezdilo. On ho koupil v roce 2008 a proslo 100% kontrolou originality a je zpusobilé k jezdeni v SK. Poslal mi i VIN a stranku KO, kde jsem videl komplet udaje vcetne foto motoru, vyrobniho stitku, i VIN kodu vyrazeneho na karoserii a foto toho Pontiacu na kontrole originality.. Je to auto komplet legalne prihlasene. Ale u nas v ČR jsme jiní, jsme prostě něco nad všechny ostatní v EU. Takže je možné, že narazím na to že to nebude mit E oznaceni svetel, skel a bezpecnostnich pásů. Jinde v EU to jezdilo 23 let pohodě klidu a míru a v ČR muze být problem. Mlhovku, oranzove blinkry vsude to ma, stitky take, VINko vyrazene také, zrcatka odklapeci také, jen ty pásy a DOTky na sklech a svetlometech, to muze byt problem, pokud to neni zapsane v TP.. To zatim nevim..
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline dejf  
#122 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 20:39:18(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
holanuvstatek napsal:
technik na stk ti muze teoreticky napsat co chce ale urednik na urade te s tim klidne vyzene kdyz se mu nebude neco pozdavat.ted sem prihlasoval suburbana co normalne jezdil v nemecku a tady byl problem i kdyz sme v eu.


Tak kluci, ted jsem nasel toto:

POZOR PRO VŠECHNY ČLENY !!


V pátek prohěhlo jednání na MDČR. Jejím výsledkem potrvzený vstřícný přístup ministerstva věc řešit pouze u vozidel individuálně dovezených po roce 2001


Majitelé automobilů z USA , či třetí země ( amerik ) r.v. 1985 - 2000, díky novému internímu nařízení MDČR, nebudou povinni zajišťovat si vyznačení vyjímek DOT do TP . STK vám tedy musí být udělena pro všechny modely a značky samozřejmě za předpokladu, že osvětlení vozu a sdružená světla odpovídají evropskému schválení a vůz obecně po technické stránce vyhovuje požadavkům STK. V češtině to znamená, máte-li svou káru s rokem výroby do 2000, nemusíte žádat zpětně o žádné vyjímky nikoho, ani je po vás nikdo vyžadovat nemá. Je jasné, že nemůžete přifrčet na STK se svou amerikou, která nemá zadní mhlovku, bliká červeně, má rohy na kapotě s očekáváním že tam někdo pochopí vaše nadšení pro stylovou ameriku. STK nemá pouze , dle nového interního nařízení, vyžadovat doložení homologací zasklení u aut do roku 2000 . V případě, že vám budou tvrdit opak, prosím požádejte je o písemnou zprávu, kterou následně předáte přímo na ministerstvo dopravy k rukám pana ing.Počty na jeho email jiri.pocta@mdcr.cz , který je připraven ihned vysvětlit ono interní nařízení pro STK.


Majitelé amerik do roku výroby 2000 mají homologace vyřešeny


jestli je to porad v platnosti, tedy z roku 2010, tak po me nikdo zadnou homologaci skel, svetel USA DOT na STK žádat ani nesmí.
Pisu na ministerstvo dopravy, aby me podali info, jak to je spravne :-)
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline adam7c3  
#123 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 21:48:07(UTC)
adam7c3

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 11.02.2010(UTC)
Zpráv: 195
Bydliště: 4km od xjohnyho

Blahořečil: 2-krát
Blahořečen: 6-krát v 6 příspěvcích
dejf napsal:


Majitelé amerik do roku výroby 2000 mají homologace vyřešeny


jestli je to porad v platnosti, tedy z roku 2010, tak po me nikdo zadnou homologaci skel, svetel USA DOT na STK žádat ani nesmí.
Pisu na ministerstvo dopravy, aby me podali info, jak to je spravne :-)


Ne ne, není to pro všechny auta roku výroby starší 2000, ale týká se to pouze aut PŘIHLÁŠENÝCH a individuálně dovezených do ČR před platností zákona 56/2001 sb., takže na dnešní individuální dovozy a auta co byla přihlášená po vstoupení 56/2001 sb. do platnosti se udělování výjimek vztahuje v plném rozsahu. Sám jsem měl Dodge Ram r.v. 95 dovezené v roce 2008 do ČR a ty výjimky se dělat musely. Doporučuju nastudovat samotnou část zákona a ne to, jak si ho někdo vykládá na nějakém foru.
F-150 XL 4x4

Ex: '94 Z28, '98 Z28, '99 Z28
Offline dejf  
#124 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 21:56:00(UTC)
dejf

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 24.09.2013(UTC)
Zpráv: 153
Bydliště: Znojmo

Blahořečen: 6-krát v 4 příspěvcích
adam7c3 napsal:
Ne ne, není to pro všechny auta roku výroby starší 2000, ale týká se to pouze aut PŘIHLÁŠENÝCH a individuálně dovezených do ČR před platností zákona 56/2001 sb., takže na dnešní individuální dovozy a auta co byla přihlášená po vstoupení 56/2001 sb. do platnosti se udělování výjimek vztahuje v plném rozsahu. Sám jsem měl Dodge Ram r.v. 95 dovezené v roce 2008 do ČR a ty výjimky se dělat musely. Doporučuju nastudovat samotnou část zákona a ne to, jak si ho někdo vykládá na nějakém foru.


Nepsal to " NEKDO " na foru, ale je to vyjadreni MDČR. Psal jsem jim email a uvidim co mi napisou.
GM Pontiac Firebird Trans Am 5.0 TPI V8 225PS
GM Opel Combo Tour 1.7 DTi 74 PS



Offline adam7c3  
#125 Odesláno : čtvrtek 24. října 2013 22:13:04(UTC)
adam7c3

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 11.02.2010(UTC)
Zpráv: 195
Bydliště: 4km od xjohnyho

Blahořečil: 2-krát
Blahořečen: 6-krát v 6 příspěvcích
dejf napsal:
Nepsal to " NEKDO " na foru, ale je to vyjadreni MDČR. Psal jsem jim email a uvidim co mi napisou.


Odpoví ti to, co se ti snažím vysvětlit několik posledních příspěvků.

Tady máš původní a originální znění té instrukce, to co si vložil do příspěvku je jenom špatná interpretace psané kdovíkým

Citace:
INSTRUKCE PRO STK č. 4/2010
UPŘESNĚNÍ ZPŮSOBU HODNOCENÍ TECHNICKÉ ZPŮSOBILOSTI
SILNIČNÍCH VOZIDEL VYROBENÝCH DLE PŘEDPISŮ, KTERÉ NETVOŘÍ
EVROPSKOU PŘEDPISOVOU ZÁKLADNU
Ministerstvo dopravy vydává tuto instrukci s cílem sjednotit postup a stanovit
jednoznačná kriteria hodnocení zjištěných závad v průběhu technické prohlídky silničního
vozidla vyrobeného dle předpisů, které netvoří evropskou předpisovou základnu (dále jen
„vozidla neevropského provedení“) s technickými odlišnostmi, jež nejsou uvedeny
v Technickém průkazu.
U vozidel neevropského provedení schválených do provozu v ČR před účinností
zákona č. 56/2001 Sb., která nemají v Technickém průkazu zapsány výjimky a neodpovídají
při přistavení k technické prohlídce platným předpisům v ČR k datu jejich výroby ve věcech,
na které šlo výjimky udělit (tento rozsah je shodný jako v současné době – např. absence
homologační značky u světelných zařízení, bezpečnostních pásů či zasklení s tím, že jsou
značeny pouze normou DOT), se toto nezapsání výjimek v Technickém průkazu
nehodnotí závadou dle znění kontrolních úkonů, neboť výjimky, které byly dříve uděleny
nemusely být zapsány v Technickém průkazu. Toto se netýká odlišností, na které výjimky
udělit nebylo možné, např. jiné barevné provedení osvětlení, zapojení osvětlení, montáž
mlhového světlometu, atd.
U vozidel neevropského provedení schválených v ČR dnem účinnosti zákona č.
56/2001 Sb., se u vozidel, které neodpovídají platným předpisům v ČR k datu jejich
výroby, vyžaduje záznam v Technickém průkazu např. formou výjimek. Pokud tento
záznam není uveden v Technickém průkazu, stanice technické kontroly (dále jen
„STK“) tento stav hodnotí jako závadu dle znění kontrolních úkonů.
Důležité upozornění na postup kontroly výrobního čísla vozidla (VIN) u vozidel
neevropského provedení.
Je obecně známo, že mnohá vozidla neevropského provedení jsou označena
identifikačním VIN kódem pouze na kovovém štítku pod sklem čelního okna vozidla a
na rámu nebo karoserii vozidla jsou nesmazatelně vyznačeny pouze poslední znaky VIN
kódu vozidla, které jsou ve shodě. Z tohoto důvodu a v souladu s výše uvedeným STK, musí
tento stav hodnotit jako závadu dle znění kontrolních úkonů u vozidel schválených
do provozu dle zákona č. 56/2001 Sb. Pokud tento stav byl napraven dodatečným
označením rámu nebo karoserie vozidla náhradní technologií, musí být v Technickém
průkazu o tom proveden záznam příslušným úřadem, který k dodatečnému označení vozidla
vydal souhlas a správnost provedení stvrdil zápisem do Technického průkazu.
U vozidel schválených do provozu před účinností zákona č. 56/2001 Sb., tento stav
STK jako závadu nehodnotí a popis zjištění může uvést do poznámky protokolu o technické
prohlídce.
Informace pro provozovatele vozidla neevropského provedení o způsobu odstranění
případných závad ve smyslu kontrolních úkonů .
Níže uvedené informace Ministerstvo dopravy zaslalo jako doporučený postup
příslušným úřadům, které vedou registr vozidel a schvalují technickou způsobilost vozidel
k provozu a jsou zde zveřejněny za účelem zlepšení informovanosti motoristické veřejnosti.
Tímto Ministerstvo dopravy žádá provozovatele STK, aby v rámci zlepšení svých služeb
zajistili vhodný způsob poskytnutí níže uvedených informací motoristické veřejnosti.
Odstranění zjištěných závad u vozidel neevropského provedení lze dosáhnout:
a) Úpravou vozidla:
Vozidlo je upraveno tak, aby odpovídalo plnění předpisů v ČR k datu jeho výroby.
b) Obnovou správního řízení v případě, že lze prokázat, že schválení technické způsobilosti
proběhlo na základě neúplných skutečností:
Pokud bylo vozidlo v ČR schváleno v době do tří let k datu obnovy řízení, tak lze provést
obnovu řízení (v souladu se správním řádem) o schválení technické způsobilosti na obecním
úřadu obce s rozšířenou působností, kde bylo vozidlo schváleno, při které se provede
případný dodatečný zápis výjimek do Technického průkazu udělených Ministerstvem
dopravy.
c) Doplněním záznamu skutečností do Technického průkazu ze spisu vozidla (není
časově omezen):
Např. v případě prokázání, že došlo k udělení výjimek v rámci schválení technické
způsobilosti, ale tyto nebyly zapsány do Technického průkazu. Nebo v případě, že zápis o
udělených výjimkách v Technickém průkaze vozidla nebyl učiněn v případě vydání
duplikátu Technického průkazu.
d) Výměnou náhradního dílu:
V těchto případech se vychází z principu, že při schválení technické způsobilosti vozidlo
odpovídalo předpisům platným v ČR v době jeho výroby. Pokud vozidlo při přistavení
k následné technické prohlídce již neodpovídá daným technickým předpisům, z důvodu, že
na něm byla provedena výměna náhradních dílů (např. z důvodu opotřebení) za díly shodné,
avšak bez evropských homologací, připouštíme, že tento stav je v souladu s ustanovením
zákona č. 56/2001 Sb. §§75 a 76, za předpokladu, že tyto použité náhradní díly splňují
požadavky stanovené předpisovou základnou, např. u osvětlení odpovídají barevně, počtem a
vlastním způsobem osvětlení. Pokud jediným rozdílem od „evropského provedení“ dílu je
způsob značení a to místo homologační značky značka např. DOT či SAE, pak plnění
požadavků mohou potvrdit pověřené zkušebny (DEKRA Automobil, a.s. a TÜV SÜD Czech
s.r.o) na základě „Technického protokolu o kontrole náhradních dílů“ vystaveného na žádost
zákazníka. Na základě tohoto protokolu se zapíše skutečnost o použitém náhradním díle
místně příslušným obecním úřadem obce s rozšířenou působností do technického průkazu
vozidla. V tomto případě se nejedná o výjimky (náhradní díly plní požadavky uvedeného
zákona), ale o zápis jiného záznamu o použitých náhradních dílech mimo jiné pro potřeby
pravidelných technických kontrol. Avšak z hlediska postupu kontroly má shodný význam.
Vlastní zápis v Technickém průkazu bude proveden v části „Další záznamy“ ve znění „Na
vozidle použity náhradní díly:“ a za tento text se doplní zápis dle textu uvedeného v
„Technickém protokolu o kontrole náhradních dílů“ (shodná forma zápisu jako u výjimek
udělovaných Ministerstvem dopravy).
e) Odstraněním absence ražby výrobního čísla vozidla (VIN kódu) na pevné části
karoserie nebo rámu vozidla:
Dnem účinnosti zákona č. 56/2001 Sb. je stanovena povinnost označit vozidlo jeho
výrobním číslem (VIN kódem). V případě jednotlivě dovezeného vozidla neevropského
provedení nebyla tato povinnost důsledně dodržována a byla uvedena do provozu vozidla, u
kterých, v případě absence označení vozidla jeho výrobním číslem (VIN kódem), nebylo toto
označení doplněno a provedeno náhradní technologií. Za této situace je způsob řešení pouze
jediný a to provedení současné ražby náhradní technologií, na základě rozhodnutí místně
příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností, po bezpečné identifikaci vozidla a
na základě podané žádosti provozovatele vozidla neevropského provedení.
Zvláštní ustanovení:
Provozovatel STK musí seznámit s obsahem této instrukce pracovníky STK. Do
příručky jakosti zaznamená způsob, jakým bylo seznámení provedeno.
Ministerstvo dopravy doporučuje provozovateli STK zajistit v případě zjištění výše
popsané závady při technické prohlídce vozidla vhodnou formou informovanost
provozovatele vozidla o možném způsobu odstranění výše popsaných závad, například
vyvěšením informační části této instrukce v čekárně.
V Praze dne 6. září 2010
Ředitel
odboru provozu silničních vozidel
Ing. Josef Pokorný v.r.
(Vyřizuje: Ing. Peldřimovský, č.j. 51/2010-150-STK3/2)
F-150 XL 4x4

Ex: '94 Z28, '98 Z28, '99 Z28
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
6 stránek«<3456>
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.