Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline jarekbk  
#1 Odesláno : neděle 29. března 2015 20:32:42(UTC)
jarekbk

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 12.03.2014(UTC)
Zpráv: 134
Bydliště: blansko

Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Cau dnes jsem chtel dolatit par detailu na stk. Zatahnu za packu k sobe a bliknou dalkova svetla ale nejdou vypnout at mackam jak mackam. Kde muze byt problem? Jeste dotaz kdyz mate pustena tlumena svetla tak me je stale nepatrne videt kontrolka na dalkova svetla. Je to normalni? Dik moc
Chevrolet camaro targa 5.7 r.v. 1990
Offline Standa  
#2 Odesláno : neděle 29. března 2015 22:12:22(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Kontrolka dálkových světel je u mě za tmy taky malinko vidět (asi prosvítá podsvětlení palubky). Přepínání má mechanismus podobnýho principu jako u propisky (zatáhnutím se přecvakává). A ovládá ho táhlo (silnější drát) od páčky. Pokud nefunguje, tak buď to táhlo není na svým místě, nebo je poškozenej ten mechanismus, případně vypadnutá pružinka. Najdeš to snadno pod palubkou. Já jsem na to jen koukal, ale nerozebíral jsem to.

Upraveno uživatelem neděle 29. března 2015 22:15:31(UTC)  | Důvod úpravy: -

Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline Bouri  
#3 Odesláno : neděle 29. března 2015 22:51:02(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Je to jak píše Standa, je tam tlustej drát, kterej vede podél volantového sloupku skoro až k pedálům a tam je bílá krabička se 3 konektory a přepíná to jako propiska.
Nerozebíral jsem to, takže nevím, kde by to mohlo bejt, ale pokud zatáhneš a cvakne to tam, tak mechanizmus funguje; pokud zatáhneš a páčka se ti nevrací, tak je asi vypadená pružinka; pokud se tu páčku snažíš vrítit a slyšíš slabé vrzání, tak ti ta tyčka možná jen vypadla z toho mechanizmu (je tam jen nasazovací).
http://forum.chevroletca...ts&m=32423#post32423

Co se týče lehce svítící kontrolky dálkovek, tak mně neprosvítá. Nejspíše vám jen prosvítá podsvětlení nebo máte někde chybu v elektrice; podle originálního zapojení se dálkovky týkají pouze přepínače, světlometů, kontrolky dálkovky, relátka spínače mlhovek a spínače mlhovky s kontrolkou (pokud máte, jakože facelift asi má) a nikde z toho by nemělo ani trochu "probíjet" nebo se vyskytovat napětí, které by dokázalo rozežhnout kontrolku dálkovek.
Jednoduché schéma světel: http://bourix.trinom.org...tni/1992_body_wiring.pdf
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline jarekbk  
#4 Odesláno : pondělí 30. března 2015 6:08:05(UTC)
jarekbk

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 12.03.2014(UTC)
Zpráv: 134
Bydliště: blansko

Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Dekuji za rady no prave ze me nepripadne ze by nekde neco cvakalo packa ma normalni chod ale zadne cvakani.
Chevrolet camaro targa 5.7 r.v. 1990
Offline Speee  
#5 Odesláno : pondělí 30. března 2015 9:19:06(UTC)
Speee

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 22.08.2011(UTC)
Zpráv: 308
Bydliště: Kolín - Ovčáry

Blahořečil: 13-krát
Blahořečen: 4-krát v 4 příspěvcích
Mě na čtyřce prosvítala kontrolka dálkových, když jsem měl daný paraboly s výměnou žárovkou H4 (Klasický H4 55w/60w, strašně mizerně svítily). Problém byl nejspíš v tom, že standartní parabola s pevnou žárovkou má výkon nějakých 35w/35w a regulátor prostě silnější H4 neutáhnul. Možná by to správně fungovalo s žárovkama H4 35w/35w, co se hodně používají u motorek - http://www.autoalku.cz/p...ukt/zarovka-12v-h4-3535w
Jak to nesmrdí benzínem, tak to nepatří na silnici...
Offline NeoN  
#6 Odesláno : pondělí 30. března 2015 11:58:02(UTC)
NeoN

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 16.04.2014(UTC)
Zpráv: 425
Bydliště: Kladno

Blahořečil: 32-krát
Blahořečen: 8-krát v 8 příspěvcích
Napsal: jarekbk Přejít na citovaný příspěvek
Cau dnes jsem chtel dolatit par detailu na stk. Zatahnu za packu k sobe a bliknou dalkova svetla ale nejdou vypnout at mackam jak mackam. Kde muze byt problem? Jeste dotaz kdyz mate pustena tlumena svetla tak me je stale nepatrne videt kontrolka na dalkova svetla. Je to normalni? Dik moc


Podobně mi to dělalo, když jsem omylem prohodil dráty na na H4. Potkávačky svítily na hov....no a pořád prosvěcovala kontrolka dálkových světel. Ukázalo se že byla špatně zapojená kostra (na jiném pinu žárovky).
Offline Bouri  
#7 Odesláno : pondělí 30. března 2015 17:14:18(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Ano, záleží na lampách, moje celoskleněný a klasický H4 55/60W jsou zapojením kompatibilní. Některá celoskla mají ty piny jinak zapojený - pozná se podle toho nápisu "Hxxxx" apod. (třeba moje H6054 jsou H4 kompatibilní), zapojení se dá najít na netu (anebo prostě vemte autobaterku, pár drátů a podívejte se, jaký vlákno vám na kterým pinu svítí Ja nic).

Speee: O 4th gen moc nevím, ale žeby byl potřeba spešl regulátor jen na světla? U 3rd gen a nižších generací vedou jen dráty od pojistkovnice přes vypínače/přepínače až do světel. Hmmm
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline Jirka_z28  
#8 Odesláno : pondělí 30. března 2015 23:05:13(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Já měl ten drát k přepínači jakoby krátkej, musel jsem maličko roztáhnout Z-ohyb. A taky mi nejde přepínat, když je volant na jednom dorazu, myslím sklopenej dolů. Ale chovalo se mi to tak, že dálkovky svítili jen při plným přitažení páčky.
To jen pro inspiraci, co jde zkoušet, nejspíš to není stejnej problém.
Offline jarekbk  
#9 Odesláno : úterý 31. března 2015 7:25:15(UTC)
jarekbk

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 12.03.2014(UTC)
Zpráv: 134
Bydliště: blansko

Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Tak vsechno opraveno neco na pul . hlavni problem bylo ze vypadlo tahlo co ja spinaci a nejaka cast u packy co drzi to tahlo. To ze to trochu sviti je opravdu spatne zapojeni vcera jsem daval patici na H4 a prestlo to.
Chevrolet camaro targa 5.7 r.v. 1990
Offline NeoN  
#10 Odesláno : úterý 31. března 2015 13:17:28(UTC)
NeoN

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 16.04.2014(UTC)
Zpráv: 425
Bydliště: Kladno

Blahořečil: 32-krát
Blahořečen: 8-krát v 8 příspěvcích
Hurraa
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.