Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

2 stránek12>
Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline Karel75  
#1 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:08:56(UTC)
Karel75

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 86
Bydliště: Brno

Kluci, zjistil jsem, že můj nově zrepasovanej motor se i po nalití oleje, prostříkání válců WDčkem, vyndání svíček, otevření klapek točí natolik ztuha, že to startér neutáhne ani na dvě nabitý baterie. Zkoušel jsem to párkrát protáčet, musím nasadit cca 40 cm páku, abych otočil klikou. Co si o tom myslíte, je to normální, že to jde tak ztuha?
Nějak mě nenapadá, co s tím dál - kdyby to bylo na autě, tak to roztáhnu, ale na stojanu fakt nevím...
Offline tafna  
#2 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:13:11(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
co me napadne jako prvni jsou nespravne sali na klice Hmmm
Offline Adam66  
#3 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:13:16(UTC)
Adam66

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 04.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,016
Bydliště: Leopoldov

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 13-krát v 10 příspěvcích
Ak mas dobry starter, tak to neni normalne.
Offline Baronet74  
#4 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:23:57(UTC)
Baronet74

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 02.05.2009(UTC)
Zpráv: 348

Karel75 napsal:
Kluci, zjistil jsem, že můj nově zrepasovanej motor se i po nalití oleje, prostříkání válců WDčkem, vyndání svíček, otevření klapek točí natolik ztuha, že to startér neutáhne ani na dvě nabitý baterie. Zkoušel jsem to párkrát protáčet, musím nasadit cca 40 cm páku, abych otočil klikou. Co si o tom myslíte, je to normální, že to jde tak ztuha?
Nějak mě nenapadá, co s tím dál - kdyby to bylo na autě, tak to roztáhnu, ale na stojanu fakt nevím...


klika s nasazenými písty bez hlav se musí točit hladce bez drhnutí ,skoušel jsi to než si nandal palice?
jak moc si do táhnul hlavní lágry?

Upraveno uživatelem pátek 26. března 2010 23:25:46(UTC)  | Důvod úpravy: -

kočka už mňouká teď opravíme nějaky camara
UserPostedImage
UserPostedImage
nebo majitele
UserPostedImage
Offline tomcat1  
#5 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:24:52(UTC)
tomcat1

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.04.2009(UTC)
Zpráv: 531
Bydliště: Bratislava, Sk

Blahořečen: 5-krát v 5 příspěvcích
a to si s tym neskusal priebezne tocit, ked si to skladal? Tak s tym chvilu nasilu toc, potom rozober loziska a tam kde to bude vylestene jemne zoskrab vrstvu z loziska hranou piestneho kruzka.
Offline andrew  
#6 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:26:06(UTC)
andrew

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 27.01.2010(UTC)
Zpráv: 21

Karel75 napsal:
Kluci, zjistil jsem, že můj nově zrepasovanej motor se i po nalití oleje, prostříkání válců WDčkem, vyndání svíček, otevření klapek točí natolik ztuha, že to startér neutáhne ani na dvě nabitý baterie. Zkoušel jsem to párkrát protáčet, musím nasadit cca 40 cm páku, abych otočil klikou. Co si o tom myslíte, je to normální, že to jde tak ztuha?
Nějak mě nenapadá, co s tím dál - kdyby to bylo na autě, tak to roztáhnu, ale na stojanu fakt nevím...



Co vse si delal?? Neco je kua spatne musi jit volne jen golou a pekne tocit chvili nez pak das starter, me nikdy nekladl velky odpor, vsazim asi taky na kliku, vacka ne a nebo ojnice jedno u ´toho bude mit spatny lagry. nebo to bude moc dotazeny vse ale to spis ty lagry.

Upraveno moderátorem pátek 26. března 2010 23:50:43(UTC)  | Důvod úpravy: -

Lincoln Forever!!!!!!!!!!
Offline sejki  
#7 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:26:11(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Karel75 napsal:
Kluci, zjistil jsem, že můj nově zrepasovanej motor se i po nalití oleje, prostříkání válců WDčkem, vyndání svíček, otevření klapek točí natolik ztuha, že to startér neutáhne ani na dvě nabitý baterie. Zkoušel jsem to párkrát protáčet, musím nasadit cca 40 cm páku, abych otočil klikou. Co si o tom myslíte, je to normální, že to jde tak ztuha?
Nějak mě nenapadá, co s tím dál - kdyby to bylo na autě, tak to roztáhnu, ale na stojanu fakt nevím...


co udelej jako prvni odpoj ojnice a zkus jestli se klika toci volne... nedal si spatne loziska? ci snad domecky lozisek? jako z tuha se to bude tocit, ale starter to musi utahnout....
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline andrew  
#8 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:29:09(UTC)
andrew

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 27.01.2010(UTC)
Zpráv: 21

tomcat1 napsal:
a to si s tym neskusal priebezne tocit, ked si to skladal? Tak s tym chvilu nasilu toc, potom rozober loziska a tam kde to bude vylestene jemne zoskrab vrstvu z loziska hranou piestneho kruzka.



To je ale jen vtip ne :) tohle nemuzes myslet vazne takhle se to nedela Styd se
Lincoln Forever!!!!!!!!!!
Offline sejki  
#9 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:37:10(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
andrew napsal:
To je ale jen vtip ne :) tohle nemuzes myslet vazne takhle se to nedela Styd se


videl jsem jak jedna nejmenovana firma vymezovalala vule na klice pomoci alobalu... ja uz se nedivim nicemu...
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline Karel75  
#10 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:37:56(UTC)
Karel75

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 86
Bydliště: Brno

andrew napsal:
To je ale jen vtip ne :) tohle nemuzes myslet vazne takhle se to nedela Styd se


Já jsem dostal z motorárny složený polomotor - klika, ojnice, válce v kupě. Takže šály jsem nedotahoval já. Samozřejmě jsem průběžně zkoušel točit - samotný blok šel docela pěkně, i když ne jen tak rukou za kliku, ale golou určitě. A každopádně za setrvák se dalo točit i rukou. Řekl bych takový zdravý odpor. Jak na to přibyly hlavy a rozvody, tak to hodně ztuhlo - teď to jde tak velkým momenťákem, a to ještě ztuha. Samotný startér je OK, točá jak divý.
Je to komplet v kupě, zadeklovaný, takže bych to fakt nerad zase rozebíral...
Offline sejki  
#11 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:40:20(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Karel75 napsal:
Já jsem dostal z motorárny složený polomotor - klika, ojnice, válce v kupě. Takže šály jsem nedotahoval já. Samozřejmě jsem průběžně zkoušel točit - samotný blok šel docela pěkně, i když ne jen tak rukou za kliku, ale golou určitě. A každopádně za setrvák se dalo točit i rukou. Řekl bych takový zdravý odpor. Jak na to přibyly hlavy a rozvody, tak to hodně ztuhlo - teď to jde tak velkým momenťákem, a to ještě ztuha. Samotný startér je OK, točá jak divý.
Je to komplet v kupě, zadeklovaný, takže bych to fakt nerad zase rozebíral...


pokud slo tocit rukou s tim polomotorem za setrvak, tak spodek je v poradku... PS: byla tam i vacka s rozvodem nebo to si dodelaval ty? jak jde tocit s vackou? kdyztak schod rozvody pac nic jineho to uz brzdit nemuze...
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline tomcat1  
#12 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:43:27(UTC)
tomcat1

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.04.2009(UTC)
Zpráv: 531
Bydliště: Bratislava, Sk

Blahořečen: 5-krát v 5 příspěvcích
andrew napsal:
To je ale jen vtip ne :) tohle nemuzes myslet vazne takhle se to nedela Styd se

Uznavam ze to znie divne ale takto som to videl robit jedneho tipka co robi motory. To "hoblovanie" loziska je smozrejme decentne, ide o mikroskopisku vrstvu.
Offline Karel75  
#13 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:43:39(UTC)
Karel75

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 86
Bydliště: Brno

Napadá mě, když nad tím tak dumám, že prostě se olej zatím nedostatečně dostává na stěny válců, když tím točím jen rukou, přece jen tlak oleje asi naroste až po rychém roztočení. Tak možná ještě zkusím nastříkat do válcl přímo oleja točit, točit, točit. Když tím točím, cítím dost silný odpor vzduchu uvnitř, t.zn. nejde točit plynule - což snad je v pořádku.
Offline andrew  
#14 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:44:08(UTC)
andrew

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 27.01.2010(UTC)
Zpráv: 21

a rozvody mas dobre??? a nedali ti blbe pisty jiny vyssi :) kamarade to jinak nez bez rozebrani asi nedas
Lincoln Forever!!!!!!!!!!
Offline sejki  
#15 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:46:34(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Karel75 napsal:
Napadá mě, když nad tím tak dumám, že prostě se olej zatím nedostatečně dostává na stěny válců, když tím točím jen rukou, přece jen tlak oleje asi naroste až po rychém roztočení. Tak možná ještě zkusím nastříkat do válcl přímo oleja točit, točit, točit. Když tím točím, cítím dost silný odpor vzduchu uvnitř, t.zn. nejde točit plynule - což snad je v pořádku.


si trosku protirecis, predtim si psal ze s tim nejde tocit kdyz mas svicky venku.... ted pises ze tam je odpor vzduchu...
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline Karel75  
#16 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:46:40(UTC)
Karel75

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 86
Bydliště: Brno

sejki napsal:
pokud slo tocit rukou s tim polomotorem za setrvak, tak spodek je v poradku... PS: byla tam i vacka s rozvodem nebo to si dodelaval ty? jak jde tocit s vackou? kdyztak schod rozvody pac nic jineho to uz brzdit nemuze...

Vačku jsem dával já, ale ta šla jako po másle.
Sapristi, takovou jsem si dal práci s pořádným zatěsněním všeho, že představa opětovného sundání sání a hlav mě upřímně děsí. No což, asi mě to nemine, jinak na to nepřijdu.
Offline andrew  
#17 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:46:55(UTC)
andrew

Kategorie: Competition Allies

Registrován: 27.01.2010(UTC)
Zpráv: 21

Karel75 napsal:
Napadá mě, když nad tím tak dumám, že prostě se olej zatím nedostatečně dostává na stěny válců, když tím točím jen rukou, přece jen tlak oleje asi naroste až po rychém roztočení. Tak možná ještě zkusím nastříkat do válcl přímo oleja točit, točit, točit. Když tím točím, cítím dost silný odpor vzduchu uvnitř, t.zn. nejde točit plynule - což snad je v pořádku.



blbost kdyz mas vse nastrojeny a vyndany svice tak to musi jit porad docela lehce a starter to musi jako nic roztocit bez svici urcite
Lincoln Forever!!!!!!!!!!
Offline Karel75  
#18 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:49:09(UTC)
Karel75

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 86
Bydliště: Brno

sejki napsal:
si trosku protirecis, predtim si psal ze s tim nejde tocit kdyz mas svicky venku.... ted pises ze tam je odpor vzduchu...


Po vyndání svíček se samozřejmě odpor trochu snížil, ale pořád při točení cítím jakoby vzduchový odpor, spíš podtlak - předpokládám podtlak z vany.
Offline sejki  
#19 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:50:01(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Karel75 napsal:
Po vyndání svíček se samozřejmě odpor trochu snížil, ale pořád při točení cítím jakoby vzduchový odpor, spíš podtlak - předpokládám podtlak z vany.


tak to je dalsi kravina... jak si nastavil vahadla?
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline Karel75  
#20 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:50:24(UTC)
Karel75

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 86
Bydliště: Brno

andrew napsal:
blbost kdyz mas vse nastrojeny a vyndany svice tak to musi jit porad docela lehce a starter to musi jako nic roztocit bez svici urcite

Hmm, tak jsem někde něco udělal blbě:( - akorát mě fakt nenapadá, co...
Offline tafna  
#21 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:51:07(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
andrew napsal:
a rozvody mas dobre??? a nedali ti blbe pisty jiny vyssi :) kamarade to jinak nez bez rozebrani asi nedas
to by se potkavalo ne ? bez svicek si to zkousel protacet? me se jednou u motoru stalo ze pri otaceni klikou to kladlo odpor jako kdyz je ve valci pruzina. nakonec jsem zjistil ze dva valce jsou plne oleje (auto predtim skoncilo na strese a olej tam natekl sanim) tak jsem myslel jestli jsi to neprehnal tim promazavanim valcu :)
Offline tafna  
#22 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:52:20(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
Karel75 napsal:
Po vyndání svíček se samozřejmě odpor trochu snížil, ale pořád při točení cítím jakoby vzduchový odpor, spíš podtlak - předpokládám podtlak z vany.
aha tak nic. nemas tam moc oleje?? myslim tim ve vane?
Offline sejki  
#23 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:52:47(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
tafna napsal:
to by se potkavalo ne ? bez svicek si to zkousel protacet? me se jednou u motoru stalo ze pri otaceni klikou to kladlo odpor jako kdyz je ve valci pruzina. nakonec jsem zjistil ze dva valce jsou plne oleje (auto predtim skoncilo na strese a olej tam natekl sanim) tak jsem myslel jestli jsi to neprehnal tim promazavanim valcu :)


psal ze ma svicky dole a stejne cejti odpor, videl bych to na to ze na vahadlech dotahl matky nadoraz a nenasteloval spravne vule, bo ma jine rozmery tycek
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline Karel75  
#24 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:53:39(UTC)
Karel75

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 86
Bydliště: Brno

sejki napsal:
tak to je dalsi kravina... jak si nastavil vahadla?

vahadla - po dotažení tak, aby šlo ještě točit prsty zdvihací tyčkou jsem ještě o půl otáčky dotáhl.
Kravina myslíš ta moje domněnka s podtlakem? Mě to taková kravina nepřijde, nebo jsem už fakt mimo?
Offline tomcat1  
#25 Odesláno : pátek 26. března 2010 23:55:36(UTC)
tomcat1

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.04.2009(UTC)
Zpráv: 531
Bydliště: Bratislava, Sk

Blahořečen: 5-krát v 5 příspěvcích
Este ma napadla taka moznost, ze 2 sroby na sani su umiestnene tak, ze ak su moc dlhe priskripnu tycky co ovladaju ventily. To by sa teoreticky mohlo taknejak prejavovat.
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest (2)
2 stránek12>
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.