Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

3 stránek<123>
Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline tafna  
#26 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 15:58:27(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
Jirka_z28 napsal:
Tak my tu řešíme 2 auta - já o výměně tlumičů dost uvažuju. Něco mám na podvozku špatně, paradoxně to zatáčí dobře, ale nechce jet rovně. Měnil jsem silentbloky a čepy, zlepšilo se to hodně, ale pořád to není ono. Teď ještě je ve hře hardy spojka v řízení, ale pak už nevím, co jinýho by to mohlo bejt. Jeden mechanik mi říkal, že přední tlumiče jsou dobrý, zadní horší, ale ještě OK, ale stejně...

Davide, ty tlumiče se prodávaj po jednom. Aspoň co jsem si všiml, všude bylo psaný "each".
geometrii mas v pohode??
Offline Daawid  
#27 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 16:06:16(UTC)
Daawid

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 14.07.2009(UTC)
Zpráv: 213
Bydliště: Praha

Blahořečil: 1-krát
Jirka_z28 napsal:
Tak my tu řešíme 2 auta - já o výměně tlumičů dost uvažuju. Něco mám na podvozku špatně, paradoxně to zatáčí dobře, ale nechce jet rovně. Měnil jsem silentbloky a čepy, zlepšilo se to hodně, ale pořád to není ono. Teď ještě je ve hře hardy spojka v řízení, ale pak už nevím, co jinýho by to mohlo bejt. Jeden mechanik mi říkal, že přední tlumiče jsou dobrý, zadní horší, ale ještě OK, ale stejně...

Davide, ty tlumiče se prodávaj po jednom. Aspoň co jsem si všiml, všude bylo psaný "each".


díky, sem si nevšiml - jsem v práci a tak to spíš jen tak zkouknu - přecijen mě neplatí za prohlížení fora :d/


jinak by mě taky celkem zajímalo co máš s tím podvozkem, že ti to nejede rovně. dyt si skoro všechno vyměnil. já tomu nerozumím, takže zkusim jen jednu mojí vlastní zkušenost - když sem měl na autě uplně vyteklý starý tlumiče, tak to dělalo všechno možný, ale rovně to jelo v pohodě - na dírách sem skákal a tak, prostě to nedrželo, ale snažím se jen říct, že si nejsem podle týhle zkušenosti jistej, jestli je tvůj problém způsobenej tlumičema.

btw. když už si tu, kde se nachází na camaru VINy (kromě za oknem)


tohle by se mi taky líbilo - ale tam to bude chtít zkontrolovat ty VINy - kdyby to bylo v porenovačním stavu, tak by to bylo pro mě super
http://www.tipcar.cz/pon...0-targa-cz-30530027.html

Upraveno uživatelem pondělí 18. ledna 2010 16:16:27(UTC)  | Důvod úpravy: -

Offline tafna  
#28 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 16:46:34(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
Daawid napsal:
tohle by se mi taky líbilo - ale tam to bude chtít zkontrolovat ty VINy - kdyby to bylo v porenovačním stavu, tak by to bylo pro mě super
http://www.tipcar.cz/pon...0-targa-cz-30530027.html



hmm i me se libi! a to trojkam moc neholduju!!!
Offline Jirka_z28  
#29 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 16:50:31(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Čepy i silentbloky jsem nechával měnit v servisu, geometrii nastavili podle údajů z databáze. Právě že ani ti mechanici tam neviděj nic podezřelýho. Jako možnosti říkali třeba starý gumy (ale s profilem 45 se tolik bortit snad nemůžou). Projevuje se to jakoby vůlí v řízení, ale převodka se zdá v pořádku. V té hardy spojce se to bez posilovače hejbe dost (dá se kroutit velkou silou), ale zase s posilovačem ta síla není žádná, tak si myslím, že by jí to deformovat nemělo.
No, možná stejně s tlumičema počkám. Tu spojku zkusíme nějak zablokovat a uvidí se...
Umístění VIN: myslím, že z výroby bude jen za sklem. Já ho mám dodatečně vyražený na PP podběhu. Ale vevnitř jsem ho nenašel ani pod kobercem. To tak ještě v kufru teoreticky, ale pravděpodobně ne...
Ale tak teoreticky i číslo motoru někde je a já ho nenašel...
Offline Daawid  
#30 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 17:06:54(UTC)
Daawid

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 14.07.2009(UTC)
Zpráv: 213
Bydliště: Praha

Blahořečil: 1-krát
tafna napsal:
hmm i me se libi! a to trojkam moc neholduju!!!

já ho viděl první !Styd se Zatr! Ja nic Hurraa :d/
Offline tafna  
#31 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 17:53:22(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
Daawid napsal:
já ho viděl první !Styd se Zatr! Ja nic Hurraa :d/
myslis ze bych si zatim koupil trojku nez dodelam dvojku jo ??? to bych byl velkej frajer Slinttt Slinttt
Offline tafna  
#32 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 17:57:39(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
Jirka z28: no hele! jestli je podvozek a geometrie delana tak to s nejvetsi pravdepodobnosti bude asi fakt neco v rizeni!
Offline Daawid  
#33 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 18:17:12(UTC)
Daawid

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 14.07.2009(UTC)
Zpráv: 213
Bydliště: Praha

Blahořečil: 1-krát
ještě poslední teoretický lama dotaz - když bude VIN za oknem odpovídat tomu v papírech tak je to v pohodě? (i když třeba vím, že to auto není např r.v. kterej by mělo být dle VINu?)
Offline tafna  
#34 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 18:25:23(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
Daawid napsal:
ještě poslední teoretický lama dotaz - když bude VIN za oknem odpovídat tomu v papírech tak je to v pohodě? (i když třeba vím, že to auto není např r.v. kterej by mělo být dle VINu?)

zalezi jestli to tobe vadi!? jestli ne a ma to papiry hotove tak uz na tebe nikdo nemuze. maximalne se ti to bude hur prodavat!
Offline sejki  
#35 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 18:28:34(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Jirka_z28 napsal:
Čepy i silentbloky jsem nechával měnit v servisu, geometrii nastavili podle údajů z databáze. Právě že ani ti mechanici tam neviděj nic podezřelýho. Jako možnosti říkali třeba starý gumy (ale s profilem 45 se tolik bortit snad nemůžou). Projevuje se to jakoby vůlí v řízení, ale převodka se zdá v pořádku. V té hardy spojce se to bez posilovače hejbe dost (dá se kroutit velkou silou), ale zase s posilovačem ta síla není žádná, tak si myslím, že by jí to deformovat nemělo.
No, možná stejně s tlumičema počkám. Tu spojku zkusíme nějak zablokovat a uvidí se...
Umístění VIN: myslím, že z výroby bude jen za sklem. Já ho mám dodatečně vyražený na PP podběhu. Ale vevnitř jsem ho nenašel ani pod kobercem. To tak ještě v kufru teoreticky, ale pravděpodobně ne...
Ale tak teoreticky i číslo motoru někde je a já ho nenašel...


moc siroke gumy, moc nizkej profil, spatnej rozvor vuci ET disku...., je tolik moznosti....
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline Daawid  
#36 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 19:02:26(UTC)
Daawid

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 14.07.2009(UTC)
Zpráv: 213
Bydliště: Praha

Blahořečil: 1-krát
tafna napsal:
zalezi jestli to tobe vadi!? jestli ne a ma to papiry hotove tak uz na tebe nikdo nemuze. maximalne se ti to bude hur prodavat!



mě by to vadilo jen v případě, kdyby to vadilo nějakýmu úředníkovi - ale jinak je mi to uplně jedno

takže když to má CZ TP a STK, tak je to v pohodě - aneb "úředník je spokojenej" ???
Offline tafna  
#37 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 19:07:26(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
Daawid napsal:
mě by to vadilo jen v případě, kdyby to vadilo nějakýmu úředníkovi - ale jinak je mi to uplně jedno

takže když to má CZ TP a STK, tak je to v pohodě - aneb "úředník je spokojenej" ???
ten vin nikdo lustit nebude i ja mam civilni auto takhle prekopany (proste se ten tip v tom roce ani jeste nevyrabel) a nikdo to neresi! musi souhlasi cisla na aute s cisli v TP! pak je vse OK
Offline tafna  
#38 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 19:12:18(UTC)
tafna

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.03.2009(UTC)
Zpráv: 1,480
Bydliště: Černilov, Hradec Králové

Blahořečil: 1-krát
Blahořečen: 5-krát v 4 příspěvcích
Daawid napsal:
mě by to vadilo jen v případě, kdyby to vadilo nějakýmu úředníkovi - ale jinak je mi to uplně jedno

takže když to má CZ TP a STK, tak je to v pohodě - aneb "úředník je spokojenej" ???

na druhou stranu je to dalsi duvot ke snizeni ceny nééé ???
Offline Jirka_z28  
#39 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 19:37:30(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
sejki napsal:
moc siroke gumy, moc nizkej profil, spatnej rozvor vuci ET disku...., je tolik moznosti....


To auto je originál, má původní disky se správnýma gumama. Camaro by mělo být ze svý doby nejlíp ovladatelný US auto po Corvette a IROC je nej verze, co se podvozku týká. Takže konstrukcí to bejt nemůže. Asi bych to měl půjčit někomu, kdo s podobnýma autama něco najezdil, ale podle mě se to takhle chovat nemá. Říká se, že ty široký gumy tomu pomáhaj, ale aby se to v kilu těžko drželo na silnici, jakmile není ideální povrch, to je moc.
Offline sejki  
#40 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 19:59:31(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Jirka_z28 napsal:
To auto je originál, má původní disky se správnýma gumama. Camaro by mělo být ze svý doby nejlíp ovladatelný US auto po Corvette a IROC je nej verze, co se podvozku týká. Takže konstrukcí to bejt nemůže. Asi bych to měl půjčit někomu, kdo s podobnýma autama něco najezdil, ale podle mě se to takhle chovat nemá. Říká se, že ty široký gumy tomu pomáhaj, ale aby se to v kilu těžko drželo na silnici, jakmile není ideální povrch, to je moc.


rad se svezu a mrknu na podvozek.....
Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline Jirka_z28  
#41 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 20:03:10(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
sejki napsal:
rad se svezu a mrknu na podvozek.....

Dobře, až se vrátim z LT, vyzvednu značky z depozitu a přivezu auto domů, dám vědět...
Offline Daawid  
#42 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 21:44:42(UTC)
Daawid

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 14.07.2009(UTC)
Zpráv: 213
Bydliště: Praha

Blahořečil: 1-krát
tafna napsal:
na druhou stranu je to dalsi duvot ke snizeni ceny nééé ???



to každopádně :))

musí ale ještě 2 měsíce vydržet neprodanej :)

btw: už ted házím do placu na zamyšlenou: potřeboval bych aby tam se mnou jel někdo, kdo tomu trochu rozumí - tak bych byl rád, až přijde den D, aby ste se někdo uvolil to se mnou dojet koupit/omrknout. Náhrada výloh, oběd a nějaká odměna je samozřejmostí Ja nic
Offline Daawid  
#43 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 21:53:47(UTC)
Daawid

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 14.07.2009(UTC)
Zpráv: 213
Bydliště: Praha

Blahořečil: 1-krát
Jirka_z28 napsal:
Dobře, až se vrátim z LT, vyzvednu značky z depozitu a přivezu auto domů, dám vědět...



do kdy tam vlastně budeš?
Offline Jirka_z28  
#44 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 22:09:26(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Daawid napsal:
do kdy tam vlastně budeš?

Vracím se v půlce května, ale pak bych měl udělat státnice, tak bych radši neměl ty RZ do té doby vyzvedávat. Už tak se mi po Camaru stejská, natož ho mít před barákem připravený, to bych se učit nevydržel Hmmm
Offline Daawid  
#45 Odesláno : pondělí 18. ledna 2010 22:25:46(UTC)
Daawid

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 14.07.2009(UTC)
Zpráv: 213
Bydliště: Praha

Blahořečil: 1-krát
Jirka_z28 napsal:
Vracím se v půlce května, ale pak bych měl udělat státnice, tak bych radši neměl ty RZ do té doby vyzvedávat. Už tak se mi po Camaru stejská, natož ho mít před barákem připravený, to bych se učit nevydržel Hmmm


ale prosim tě, tolik peněz na benzín abys jezdil tak dlouho, že by ses nic nenaučil nemáš :d/ :d/
Offline MartinZ28  
#46 Odesláno : sobota 27. února 2010 23:20:41(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

Až to koupíš,tady máš monroe sensatrack hned k odběru...No a za 8,5 kilopeněz z všechny 4???No nekupte to když je to tak laciný...
http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=252868&path[]=778876&path[]=778877&path[]=1574344&path[]=1574345
Offline FormulaV8  
#47 Odesláno : středa 10. března 2010 23:29:23(UTC)
FormulaV8
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 05.03.2010(UTC)
Zpráv: 10
Bydliště: Dolní lutyně

Které tlumiče myslíte že mi auto přitvrdí ? a na kolik tak vychazejí stabilizátory nějaké sportovní ? V těch amerických stránkách hledat neumím , a moc tomu nerozumím . A teď babo raď. :D
Offline Jirka_z28  
#48 Odesláno : čtvrtek 11. března 2010 13:36:32(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Právě jsem objednal stavitelný tlumiče KYB AGX, cena celkem 425 USD. Na auto se ale dostanou až v létě, takže dřív reference neposkytnu. Stabilizátory jsem neřešil, IROC ho má vepředu takovej, jako některý auta nápravu :-) Ale ceny zadního od 165, předního od 140 (ale může bejt i jeden za 450)
http://www.summitracing....-Type/Sway-Bars/?Ns=Rank|Asc
Offline conny  
#49 Odesláno : pondělí 26. července 2010 0:45:42(UTC)
conny

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 25.07.2010(UTC)
Zpráv: 136
Bydliště: zlin

Blahořečil: 3-krát
Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
Lidi,
mel jsem na fajrakovi Monroe tlumice standart..

Je to sprominutim sracka, proste se to chova jako Amerika, houpe se to, je to pohodlne,
ale na nejaky sport nepouzitelne..

Pak jsem koupil Camaro 5.0 3rd gen a clovek predemnou tam dal KONI nastavitelne..
Vyber z cenove kategorie od Koni - 3 verze, stredni cena.
Mam pocit ze dal neco kolem 12ti.. Je to par let zpet..

Ale ! Jestli bych si mel vybrat, ROZHODNE je koupim znovu!!
zachranily mi nejen muj zivot,ale i auto..

Byl jsem doslova blbec a vsichni vime ze Ameriky nesviti a asi tyden pote co jsem Camaro koupil
jsem se byl projet vnoci a v cca 110kmh jsem projel pomalu pravouhlou zatackou, protoze jsem zapomnel a zaroven nevidel..

A to co udelalo auto kdyz jsem se loucil se zivotem, to jsem necekal.
Samozrejme ze na tom maji zasluhu i gumy,ale proste cele se to chovalo jako motokara.
Doslova.

Ani to nezakvicelo, proste to vzalo tu pravouhlou zatacku jako nuz v masle, vnejsi tlumice snizily auto asi o 2cm (odhad :) ) a vitezne jsem projel zatackou jako frajer co vi co dela, ve skutecnosti jako totalni idiot..

Ale od te doby opravdu vim co to je mit v aute DOBRE tlumice.

Tohle neni reklama na KONI,ale pokud nekdo bude chtit jezdit denne s autem nad 250 HP, proste to tam dejte...
Chevrolet Camaro Z28 87 V8 5.0
Chevrolet Camaro 3.8 00 V6
Pontiac Fiero 2M4 86 V6 3.1
GMC Tioga Fleetwood 79 V8 5.7
Chrysler Voyager 98 3.3


Offline OndraS  
#50 Odesláno : čtvrtek 22. února 2018 17:44:46(UTC)
OndraS

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 11.11.2009(UTC)
Zpráv: 700
Bydliště: Brno - nejvetsi vesnice v CR

Blahořečen: 23-krát v 19 příspěvcích
Chlapci, naložil jsem Camaro nějakýma dlaždičkama a bordelem, a nebylo toho tak moc, aby to nemohlo normálně pružit. Ale sedělo to na dorazech. Teda myšleno vzadu. Problém pozoruju už dlouho, no tak ono to auto má odhadem asi 300.000.000.000 najetých km, takže zkrátka mě to dneska zase upozornilo, že by to chtělo nový pružiny a už před deseti rokama bylompozdě :) Tak do toho asi pudu, ale s tím by bylo logický vyměnit i původní tlumiče. To je předmět dotazu.
Má někdo nějakej tip? Ideálně něco, co roste na rockautu, není to ani levný ani drahý, a nevylágruje se po jedné sezoně? Je to přecijenom dailydriver. Jedna paní povídala že v žádným případě ne Monroe, a druhá paní že ideálně Gabriely. Kupoval někdo něco, na co by měl pozitivní reference?
camaro SPORT COUPE V6 1988
camaro Z28 1991
Rodinka: Firebird V6 92, Camaro LT 78, Monte Carlo 72, Golden Spirit 80, Mark VII 88
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
3 stránek<123>
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.