Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

2 stránek<12
Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline Bouri  
#26 Odesláno : středa 25. července 2012 23:23:39(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Údajně to pomáhá aj tak chatrným startérům, že na ně nepraží tak velký vedro a pak sou ty startéry za teplýho motoru lepší než bez omotávky...
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline REACTOR_427  
#27 Odesláno : čtvrtek 26. července 2012 15:00:57(UTC)
REACTOR_427

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 31.03.2011(UTC)
Zpráv: 365
Bydliště: Bonneville

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Bouri napsal:
Údajně to pomáhá aj tak chatrným startérům, že na ně nepraží tak velký vedro a pak sou ty startéry za teplýho motoru lepší než bez omotávky...


Aha, to je dobrá informace, nikde jsem na ní nepřišel. Osmiválec produkuje velký množství tepla, tak je lepší ho odizolovat. Dokonce jsem v oldtimer magazínu čet', že při plným zápřahu má 350ka tendenci se přehřejvat, takže tohle by určitě spolu s dalšíma úpravama pomohlo problém vyřešit. Nechci jezdit jen výletním tempem :-D Tak to vyzkoušim na motorce a uvidim.
I Am SpeedSeeker
Offline Sentinel  
#28 Odesláno : čtvrtek 26. července 2012 18:03:59(UTC)
Sentinel

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 25.02.2010(UTC)
Zpráv: 1,118
Bydliště: Smečno

Blahořečil: 26-krát
Blahořečen: 8-krát v 8 příspěvcích
mě se přehřejvá furt :D v dlouhý koloně nejvíc :) a dlouho pod plnym nejedu a jde to :) sprinty sem ještě nedával takže ten zátěžovej test ještě nemůžu posoudit
Offline REACTOR_427  
#29 Odesláno : čtvrtek 26. července 2012 20:05:42(UTC)
REACTOR_427

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 31.03.2011(UTC)
Zpráv: 365
Bydliště: Bonneville

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Sentinel napsal:
mě se přehřejvá furt :D v dlouhý koloně nejvíc :) a dlouho pod plnym nejedu a jde to :) sprinty sem ještě nedával takže ten zátěžovej test ještě nemůžu posoudit


Sprinty dle mýho názoru můžou bejt ještě v pohodě, 1/4 míle neni nic moc vzdálenost. Ale při delším ježdění na plnej knedlik se asi ten problém s přehřátím vyskytne. Aspoň doufám, že to v tom časáku o veteránech takhle mysleli. Třeba na americkejch cestách - jsou dlouhý, rovný a to je jasnej signál pro plyn k zemi :-D A ty kolony jsou taky šílený, žádnej chladnej vzduch pod kapotu nejde, jen tam cirkuluje ten horkej. Tam taky psali, že se to dá vyřešit přídavným větrákem nebo co, radši se pak pro jistotu podívám, abych tu nepsal kraviny. Mam i leták od nějakýho americkýho prodejce (vůbec teda nevim jakýho, tam snad žádný jméno uvedený neni) a tam nějaký supercoolvětráky jsou.
A na závěr: nad těma omotávkama čim dál víc přemejšlim a zajímalo by mě, jestli je rozdíl znát. Ty je nemáš, že? A máš třipade, jestli chápu :-D
I Am SpeedSeeker
Offline Cestovatel  
#30 Odesláno : sobota 28. července 2012 15:09:22(UTC)
Cestovatel

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 10.08.2009(UTC)
Zpráv: 794
Bydliště: Horovice

Blahořečen: 22-krát v 21 příspěvcích
Zatím to nemám odzkoušené v praxi, ale myslím, že chlazení by měl pomoct el. ventilátor http://www.summitracing.com/parts/DER-16217/. Já jsem to tak při renovaci řešil.
Offline REACTOR_427  
#31 Odesláno : sobota 28. července 2012 16:46:25(UTC)
REACTOR_427

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 31.03.2011(UTC)
Zpráv: 365
Bydliště: Bonneville

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
Cestovatel napsal:
Zatím to nemám odzkoušené v praxi, ale myslím, že chlazení by měl pomoct el. ventilátor http://www.summitracing.com/parts/DER-16217/. Já jsem to tak při renovaci řešil.


Jo, to by mělo bejt ono. Derale jsem našel i v tom svým podivným performance letáku, konkrétně Tornado Fans. Ten vypadá hodně solidně. Pak tam je od Proform, ale ten se mi moc extra nezdá. Našel jsem i jakýsi lopatky Flex-a-lite a ty prej maj bejt účinný i při nízkejch otáčkách. Maj na to i lehce výstřední design.
I Am SpeedSeeker
Offline Jirka_z28  
#32 Odesláno : středa 1. srpna 2012 15:39:12(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Mě se teda 305ka při plynulej jízdě (je jedno jestli 50 nebo 150 km/h) snad nikdy nedostala ani na teplotu sepnutí ventilátoru. Pravda, na okruhu jsem to nesledoval, ale rozhodně se nepřehřívala, většinou je ručka teploměru cca na 1/4 stupnice.
Jakmile se popojíždí v koloně, jde teplota rychle na polovinu stupnice, tam sepne ventilátor. Rekord mám někde na 3/4 stupnice v koloně ve vedru, ale fakt se chlazení nebojím.
Offline Sentinel  
#33 Odesláno : středa 1. srpna 2012 22:06:39(UTC)
Sentinel

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 25.02.2010(UTC)
Zpráv: 1,118
Bydliště: Smečno

Blahořečil: 26-krát
Blahořečen: 8-krát v 8 příspěvcích
to já to mám při jízdě ne popojíždění město a mimo město pod 90 jakmile popojíždim leze to pomalu nahoru a poznám kdy se začne vařit motor začne poskakovat a nepravidelně jít.zatim sem to naštěstí neuvařil.Stačí vyřadit a prošlápnout a spadne to.jinak mám uplně nový hadice RPM sání,novou vodu,novej chladič a mimo něj chladič převodovky,nová pumpa termostat všechno...leda bych měl už ucpaný odtoky v bloku
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
Podobná témata
Výfukové svody zabalit x nezabalit (Motory, výkonové úpravy)
od MartinG 28.11.2014 16:57:50(UTC)
I/K: Příruby na svody + těsnění (Bazar)
od xjohny 12.04.2012 17:09:18(UTC)
2 stránek<12
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.