Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline tom.r  
#1 Odesláno : pondělí 28. června 2010 0:48:27(UTC)
tom.r

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 18.06.2010(UTC)
Zpráv: 78

Blahořečil: 3-krát
včera mi začala svítit kontrolka selhání emisního systému "Malfunction Indicator Lamp” (camaro 4.gen) Stalo se to po natankování u benzínky do plna. Po pár kilometrech to přestalo svítit, ale pak po ujetí cca 60 km se zase rozsvítila. Pak po několika vypnutí a zapnutí motoru zase zhasla... V manuálu píší např. že může způsobit i špatně zavřená nádrž, ale není to tím.... Nevíte někdo??? Nebo jedině napojit na diagnostiku? Když se napojí univerzál čtečka na OBD systém auta - vyhodí to něco, nebo tyto vozy s tím nebudou komunikovat?
Tom
Offline sejki  
#2 Odesláno : pondělí 28. června 2010 0:51:25(UTC)
sejki

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 22.11.2009(UTC)
Zpráv: 1,135
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Blahořečil: 5-krát
Blahořečen: 2-krát v 2 příspěvcích
tom.r napsal:
včera mi začala svítit kontrolka selhání emisního systému "Malfunction Indicator Lamp” (camaro 4.gen) Stalo se to po natankování u benzínky do plna. Po pár kilometrech to přestalo svítit, ale pak po ujetí cca 60 km se zase rozsvítila. Pak po několika vypnutí a zapnutí motoru zase zhasla... V manuálu píší např. že může způsobit i špatně zavřená nádrž, ale není to tím.... Nevíte někdo??? Nebo jedině napojit na diagnostiku? Když se napojí univerzál čtečka na OBD systém auta - vyhodí to něco, nebo tyto vozy s tím nebudou komunikovat?


nemas v haji to cidlo?

EDIT: mel bys mit OBDII takze zadnej problem s napojenim...

EDIT2: neodesla ti lambdasonda? kontrolka MIL je proste diagnostika motoru, takze to muze bejt cokoliv.....

Upraveno uživatelem pondělí 28. června 2010 0:55:39(UTC)  | Důvod úpravy: -

Chevrolet Camaro '79
Buick Century Estate Wagon '89
Offline tom.r  
#3 Odesláno : pondělí 28. června 2010 1:24:23(UTC)
tom.r

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 18.06.2010(UTC)
Zpráv: 78

Blahořečil: 3-krát
nevím, ta lambda sonda mě taky napadla... Jo a má to OBD II, takže napojení tedy půjde - aspoň že tak :-) Předpokládám, že se tam ukáže i historie - tak uvidíme. Dnes to bylo v poho, nerožla ani jednou. V manuálu píší že pokud to např. bylo tím víkem nádrže, že to chce pár jízd - no nevím - zdá se mi to ale divný....

EDIT: a kde je konektor té diagnostiky?

Upraveno uživatelem pondělí 28. června 2010 1:27:59(UTC)  | Důvod úpravy: -

Tom
Offline tom.r  
#4 Odesláno : čtvrtek 8. července 2010 10:00:25(UTC)
tom.r

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 18.06.2010(UTC)
Zpráv: 78

Blahořečil: 3-krát
tom.r napsal:
nevím, ta lambda sonda mě taky napadla... Jo a má to OBD II, takže napojení tedy půjde - aspoň že tak :-) Předpokládám, že se tam ukáže i historie - tak uvidíme. Dnes to bylo v poho, nerožla ani jednou. V manuálu píší že pokud to např. bylo tím víkem nádrže, že to chce pár jízd - no nevím - zdá se mi to ale divný....

EDIT: a kde je konektor té diagnostiky?



konektor tam je 4-pinový, hned pod palubkou, dnes nebo zítra bych to měl mít napojený na diagnostiku, tak uvidíme. Semo tamo to svítí, těžko říct proč....

EDIT:

Tak mám po diagnostice motoru. Ještě jednou děkuji "fandakovi".


Závěr: jediné chyby které to našlo je, že dává do válců více paliva....

Upraveno uživatelem čtvrtek 8. července 2010 22:56:58(UTC)  | Důvod úpravy: -

Tom
Offline Pospi  
#5 Odesláno : sobota 10. července 2010 20:12:00(UTC)
Pospi
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 27.03.2009(UTC)
Zpráv: 7
Bydliště: Smíchov

tenhle kod tam mam taky jedinej lamdy jsem menil a auto my jezdilo rich z vejfuku voda cernej kour a smrdeloto spotreba tak 25L lamdy jsem menil a furt stejny .... vcera jsem vymenil MAP senzor ten puvodni byl evidentne i zanesenej od sracek z EGR a nevim jak fungoval kazdopadne po vymene auto vyrazne zmenilo barvu i zapach splodin tak uvidim jak spotreba az zacnu jezdit.... :-) a nestihnul jsem zdiagnostikovat....
Offline tom.r  
#6 Odesláno : pondělí 12. července 2010 20:49:47(UTC)
tom.r

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 18.06.2010(UTC)
Zpráv: 78

Blahořečil: 3-krát
u mě dle diagnostiky lambdy OK. Auto jede (zaklepávám :-)) v pohodě, nesmrdí, nekouří, jede čistě krásně.... Příští týden vyměníme palivový filtr, zkusím to možná protáhnout 98 benzínem a uvidíme. Potom případně ještě zkusím přípravek na čištění vstřikování..

MAP senzor je co? Zase něco ke hlídání emisí, nebo splodin co se přes EGR ventil vrací zpět do motoru?
Tom
Offline tom.r  
#7 Odesláno : pátek 23. července 2010 13:55:44(UTC)
tom.r

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 18.06.2010(UTC)
Zpráv: 78

Blahořečil: 3-krát
tak 3xnádrž omv a zatím zaťukávám.... že by ten shell?
Tom
Jířa  
#8 Odesláno : pátek 23. července 2010 14:03:08(UTC)
Guest
Kategorie: Anonymní

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 1,960

Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
tom.r napsal:
tak 3xnádrž omv a zatím zaťukávám.... že by ten shell?


Mě se Camaro po power racingu hádalo. Ale jen u něj.... Tak jsem začal brát carreru u OMV a Vervu u Benziny, no a taky klid od té doby.
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.