Napsal: xjohny Bouri seš borec! Super, když se k někomu takhle šikovnýmu to auto dostane. Na čem to běží? To je nějaká Linux distro? V čem to programuješ?
Dík.
Není to žádnej Linux či nějakej další známej OS (časem to nazvu
BouriX OS, až se to bude opravdu chovat jako operační systém
), je to komplet vlastní výtvor (až na pár drobností v komunikaci, které udělal kolega z práce).
Běží to na procesoru ARM7 od firmy NXP typ LPC2378 o taktu 72MHz. Základní desku udělal kolega z práce (sakra chytrá mašinka; 512kB Flash paměti, 32kB interní RAM a 128kB externí RAM, microSD karta, hromada komunikačních portů, USB 2.0, Ethernet 10/100Mbps) a komponenty okolo sem k tomu dokoupil a dodělal.
Programuju to v CrossWorks for ARM (placená verze, zatím nikde sem nenašel crack pro ARM verzi); poměrně slušné prostředí, ale pouze placené (nebo měsíc Trial). Programují se v tom přímo ty mikroprocesory (Firmware), ne aplikace na kartě atd. (Software).
Napsal: xjohny Měl bych jednu technickou otázku - rád bych na Tahoe vymyslel přepínání EU-US předních poziček, tj. že bych měl někde v motoru kolébkový (odolný) přepínač, který by jednoduše přehodil + z jednoho žárovkovýho socketu do jinýho. Máš nějakou ideu na nejelegantnější řešení?
Dávat do motorovýho prostoru kolébkový přepínač jedině s krytkou proti postříkání nebo dát vypínač někam do interiéru (může bejt levnější a méně odolnej), který by spínal stykač v motorovým prostoru.
Co jsem se díval v
GM Electronicu, tak tam mají gumové krytky pro 2 typy kolébkáčů:
-
menší:
* kryt
http://www.gme.cz/p-h0167-kryt-p631-187* přepínač 2polohovej ZAP-ZAP
http://www.gme.cz/p-h8610vb-p631-067* nebo přepínač 3polohovej ZAP-VYP-ZAP
http://www.gme.cz/p-h8620vb-p631-202-
střední:
* kryt
http://www.gme.cz/p-h0180-kryt-p631-197* přepínač ZAP-ZAP
http://www.gme.cz/p-h8660vb-p631-176* nebo přepínač s popisem 0 a 1
http://www.gme.cz/p-h8660vb01-p631-163-
velké:
* dělají se, ale v GME nejsou, možná se dají sehnat v jiných obchodech
Vzhledem k provedení krytky bych se přikláněl k tomu menšímu krytu a přepínači. Dají se použít jakékoli kolébkové přepínače dané velikosti - jelikož to nebudeš přepínat každou chvíli, tak se dají použít i levnější verze koupené v kdejakém obchodě za pár korun - já dal do odkazu značkové vypínače, které jsou trochu dražší (ale zase vydrží).
Zapojení je pak asi jasné každému - na prostřední pin přivést napájení na pozičky a z jedné strany vyvést na jedny pozičky (US) a z druhé strany na druhé pozičky (EU). Umístění vypínače mimo zdroje tepla, aby se neroztekl. Vyvaroval bych se vypínačům z materiálu PVC - v zimě rád praská - ale ty se myslimže ani nevyrábí (u čínských "náhražek" si člověk není nikdy jistej).
Co se týče jiných typů spínačů, tak by musely splňovat rozumný krytí IP, což většinou splňují jen antivandalové spínače a ty většinou nejsou s aretací (tedy "tlačítka").