Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline Camaroman  
#1 Odesláno : středa 3. října 2012 0:32:13(UTC)
Camaroman

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 11.09.2011(UTC)
Zpráv: 14
Bydliště: Krnov

Zdravím, po delší odmlce jsem zase zavítal toto fórum a sice hned s dotazem, který mi nedělá moc radost. Mám problém s klepajícím motorem. Ten problém vznikl už na konci května, nicméně snažím se to řešit až teprve od července, protože času sám taky moc nemám, chtěl jsem, aby se na to podíval původní majitel (a v podstatě stavitel), ale jeho sehnat je nadlidský úkol, což chápu vzhledem k tomu, že bydlím na druhé straně republiky. Stalo se to asi tak, v květnu jsem se byl po zimě projet na krátký výlet do Ostravy a okolí (přiznávám, že jsem neseřizoval po zimě ventily apod. jen jsem nabil baterku, dofoukal kola vyměnil olej), najel jsem zhruba kolem 150 kiláků, když na cestě zpátky při pohodové rychlosti asi 70km/h jsem uslyšel klepnutí, o němž jsme si myslel, že to byl šutr, vymrštěný od kola, po dalších asi pěti vteřinách se zvuk ale ozval znovu a tentokrát už nepřestal a klepal pravidelně v závislosti na otáčkách motoru Zatr! . Okamžitě jsem zastavil na kraji a vypnul motor. Čekal jsem až trochu zchládne motor, jestli se něco nezmění, kontroloval jsem olej, ale ten by měl být v pořádku. Motor jsem pak opetovně normálně nastartoval, ale klepající zvuk, který se ozývá z pravé strany motoru, jakoby pod krytem ventilů, tam pořád byl slyšet. Auto jsme teda odtáhli do garáže, protože jízdu jsem nechtěl riskovat. Po telefonním hovoru s původním majitele jsem kontroloval, jestli na měrce oleje nejsou malé kovové špony nebo podobné věci svědčící o poškození motoru, ale nic takového tam nebylo. V garáži jsem sundal kryt na pravé straně, abych se podíval, jestli najdu něco očividného, ale tam se zdá všechno v pořádku. Názor předch. majitele je ten, že se "asi" uvolnili "koníky" ventilů, a že by to tudíž chtělo seřídit ventily a dotáhnout koníky. Nevím, přijde mi, že vzhledem k tomu, že zvuk to je takový, jako když někdo klepe kladívkem na blok motoru, tak se obávám že problém bude jiný. Můžete mi prosím poradit, co by to tak mohlo být, nebo co bych teď měl jednoduše dělat ?.. nezná někdo někoho zkušeného přes tyhle motory v moravskoslezském kraji, nebo nejlíp v okolí Opavy?...rád bych, aby to někdo posoudil dřív, než někdo začne něco zkoušet.

Díky vám všem moc za každou radu !
Offline f.martas77  
#2 Odesláno : středa 3. října 2012 7:06:46(UTC)
f.martas77

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 27.11.2009(UTC)
Zpráv: 78
Bydliště: Plzeň

Blahořečil: 1-krát
Já měl něco podobného akorát že z levé strany, bylo mě řečeno že je to hydroštos nebo malý tlak oleje v motoru. Zatím jsem to vyléčil novou olejovou pumpou, která tlakuje víc než původní, a bylo po klepání.
Offline Sentinel  
#3 Odesláno : středa 3. října 2012 14:43:42(UTC)
Sentinel

Kategorie: Člen smečky

Metály: Přispěvatel: Tento uživatel přispěl finančním obnosem na chod tohoto úžasného fóra!
Registrován: 25.02.2010(UTC)
Zpráv: 1,118
Bydliště: Smečno

Blahořečil: 26-krát
Blahořečen: 8-krát v 8 příspěvcích
nechceš to zkusit natočit na kameru?když sundáš dekly ventylů nejde s nějakou tyčkou pootočit líp než s jinou?
Offline Camaroman  
#4 Odesláno : středa 3. října 2012 18:25:57(UTC)
Camaroman

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 11.09.2011(UTC)
Zpráv: 14
Bydliště: Krnov

Sentinel napsal:
nechceš to zkusit natočit na kameru?když sundáš dekly ventylů nejde s nějakou tyčkou pootočit líp než s jinou?



No, je pravda, že s nějakou tyčkou jde pootočit líp než s jinou, ale příjde mi, že to není až tak velký rozdíl, aby to dělalo takový kravál. Navíc mi to nesedí s tím faktem, že se ten zvuk objevil náhle z ničeho nic. Natočit na kameru by to určitě šlo. během tohoto týdne se to pokusím natočit.
Offline Marvel  
#5 Odesláno : středa 3. října 2012 18:45:54(UTC)
Marvel

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 12.03.2009(UTC)
Zpráv: 295
Bydliště: Brno

Blahořečil: 3-krát
Blahořečen: 10-krát v 8 příspěvcích
zkus vyzkoušet tohle:


pokud jde stlačit zdvihátko snadno a rychle, tak je to špatně.
taky bych zkusil zkontrolovat jestli jde všemi tyčkami nahoru olej-oddělat víko, nastartovat, nevytáčet a omrknout. tady inspirace
(od 16 minuty)

hodně štěstí při hledání, taky se to dá celkem dobře lokalizovat stetoskopem nebo dlouhou tyčí přiloženou k uchu.
Offline Camaroman  
#6 Odesláno : středa 3. října 2012 19:14:29(UTC)
Camaroman

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 11.09.2011(UTC)
Zpráv: 14
Bydliště: Krnov

Marvel napsal:
zkus vyzkoušet tohle:


pokud jde stlačit zdvihátko snadno a rychle, tak je to špatně.
taky bych zkusil zkontrolovat jestli jde všemi tyčkami nahoru olej-oddělat víko, nastartovat, nevytáčet a omrknout. tady inspirace
(od 16 minuty)

hodně štěstí při hledání, taky se to dá celkem dobře lokalizovat stetoskopem nebo dlouhou tyčí přiloženou k uchu.



Teď jsem si díval na ten druhý odkaz, kde kontroluje olej, a musím říct, že pokud si dobře pamatuju, tak ten zvuk, co je slyšet na videu je opravdu hodně podobný tomu, co slyším u svýho auta.
Offline holanuvstatek  
#7 Odesláno : středa 3. října 2012 19:45:30(UTC)
holanuvstatek

Kategorie: Kandidát rady starších

Registrován: 14.05.2011(UTC)
Zpráv: 1,564

Blahořečil: 6-krát
Blahořečen: 24-krát v 21 příspěvcích
nejjednoduzsi je sundat klinaky a natocit to bez remenu a vis ze to nedela altik ani pumpa.pak je taky dobry pujcit od nekoho stroboskop na predstih a tak zjistis jestli to dela kazdou otacku nebo jednou za 2 otacky.tim diagnostikujes zavadu bud klika pisty ojnice nebo ventily.
Offline Camaroman  
#8 Odesláno : středa 3. října 2012 19:53:48(UTC)
Camaroman

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 11.09.2011(UTC)
Zpráv: 14
Bydliště: Krnov

holanuvstatek napsal:
nejjednoduzsi je sundat klinaky a natocit to bez remenu a vis ze to nedela altik ani pumpa.pak je taky dobry pujcit od nekoho stroboskop na predstih a tak zjistis jestli to dela kazdou otacku nebo jednou za 2 otacky.tim diagnostikujes zavadu bud klika pisty ojnice nebo ventily.


No tak na to nemám dost zkušeností ,takže bych spíš asi potřeboval, aby se na to někdo podíval, neznáte někdo nějakého machra v moravskoslezském kraji, nebo okolí opavy?
Offline Zedus  
#9 Odesláno : středa 3. října 2012 20:37:21(UTC)
Zedus

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 24.05.2010(UTC)
Zpráv: 506
Bydliště: Ostrava

Blahořečil: 11-krát
Blahořečen: 16-krát v 12 příspěvcích
Camaroman napsal:
No tak na to nemám dost zkušeností ,takže bych spíš asi potřeboval, aby se na to někdo podíval, neznáte někdo nějakého machra v moravskoslezském kraji, nebo okolí opavy?


Us remi cars ... Novy Jicin ... Remeši delaji jen US vozy a hlavne veterany
STATUS: Mááááááááááááááááááááááám ho!!! I když v legu ... ale máááám ho :)
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.