Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline MartinZ28  
#1 Odesláno : pátek 19. února 2010 19:54:43(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

Před třemi lety jsem to koupil od nějakých kluků od benešova
http://martinz28.galerie.cz/#61908856
http://martinz28.galerie.cz/#61954885
,5ti litr osmivál,manuál a targa...krapánek okopané,omlácený,elektrikařiny "znalým" tunerem předrátovaný,vcelku po pár týdnech občasný práce se mi povedlo spasovat kastli tak aby ty škvírky byly v "normě" a stříkačák.Trošku to kuckalo,trošku pochcípávalo,občas to při větší rychlosti začalo drsně vibrovat...Motor je kapitola sama o sobě,připadá mi to jak dva americký žigulíky do V,všecko krásně přístupný,po odhrnutí pár husích krků s kablíkama téměř vše na očích...Klimačka utíkala,dveře na pantech padaly a tak...A teď konečně když jsem dal do kupy bydlení a osamostatnil jsem se v práci jsem se dostal k tomu abych to dal do laku,udělal spojku a doladil tu elektriku.Hned dva měsíce po barvičce se mi to opravdu povedlo uklidit do škarpy a alespoň jsem se dostal k motoru blíž a nemusel se ohýbat přez ten dlouhej nárazník.(Ten nárazník je taky kapitola sama o sobě,vlastnosti toho materiálu jsou velmi prapodivné,připadá mi to jako směska gumy a plastu,drží to tvar,když se ohřeje sám se vrací,když se přehřeje tak se nerozteče ale rozpadne.Myšlenka svaření tedy vzala za své.Jsem teď vybaven jiným z vrakoviště u Klatov((chtěli za to tři litry bez brejlí co drží světla..)).Škoda že je ze jinčího typu a budu tam muset dolepit šornu z puvodního.)Teď jsem ve fázi že jsem před hodinou vyhnal převodovku z auta ven...Konečně vyměnim spojkový ložisko co hučí jako lokomobila.A lamelu samozřejmně.O přítlačáku tak přesvědčenej nejsem ale na Rockautu vyjde celý kit stejně draho jako spojka s ložiskem.A to bych se právě vás camaráky a birďáky chtěl požádat o pomoc s objednáním,protože bych si asi pěkně naběh.
http://martinz28.galerie.cz/#61954863
http://martinz28.galerie.cz/#61954891
[img]http://picasaweb.google.cz/115255507833914980307/Camaro#5451935225656725026[/img]

Upraveno uživatelem úterý 23. března 2010 22:59:28(UTC)  | Důvod úpravy: Upgradoval jsem trošku fotky...

Offline Jirka_z28  
#2 Odesláno : sobota 20. února 2010 0:48:27(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
V8, manuál, T-top... ta nejlepší kombinace :)
Jak jsi řešil panty dveří? já vyměnil čepy, ale pořád to není ono a jedny mám sedlý moc a musí se s nima trochu mlátit...
Já si na lak asi počkám dlouho... nejdřív řeším podvozek.
A jestli se to chovalo tak divně, kde byly problémy? Řízení je ok, bez vůlí?
Offline MartinZ28  
#3 Odesláno : sobota 20. února 2010 8:33:39(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

Jirka_z28 napsal:
V8, manuál, T-top... ta nejlepší kombinace :)
Jak jsi řešil panty dveří? já vyměnil čepy, ale pořád to není ono a jedny mám sedlý moc a musí se s nima trochu mlátit...
Já si na lak asi počkám dlouho... nejdřív řeším podvozek.
A jestli se to chovalo tak divně, kde byly problémy? Řízení je ok, bez vůlí?


No s dveřma je sranda,přizvedl jsem je na pantech a vyměním taky čepy.Dokud je pootevřený okno nebo jsou sundaný střechy,tak jdou krásně(samozřejmně lehce přezkakujou)ale co sem koukal tak s tím maji problémy všíchní co mají dveře dlouhý jak tejden před vejplatou a těžký jak prase na porážku.Neni to holt calibra co za deset let shnije od dírky po kamínku
A ten zvuk při zabouchnutí jak se v nich všechno zatřese...Je to prostě americkej žigulík....(kouzelný)Ale to doženeš,já sem je taky dostal nahoru.Kupodivu hůř na tom byly u spolujezdce...
O vibrování prohlásil můj kamarád z tatra servisu když na to koukal "hele to asi moc nejezdilo viď "
svedl to na ztuhlost všech kloubů na kardanu.Pro jistotu ho necham převážit(jestli to k něčemu bude),ale jakmile jsem s tim jezdil tak to zmizlo.Pneu byly samozřejmě dávno vyměněný.
Jinak koupil jsem to auto s údajnými 55tis mil,v čechách je od 94 a moc nejezdilo....Jedinej kdo tomu rozumněl byl asi poslední majitel,mladej kluk,který dělal spodek motoru(udřeli to na klice)
teď mám tu špajsku venku,spojka je KO,podle toho jde usoudit že to má spíš 160tis.Ale nevím.Co sem se dočet tak vydrží kolem 120,tak to někdo buď moc šetřil,nebo právě ne...Ložisko mělo vůli skoro 2mm,takže spíš to má nalítáno víc...Interier je v poho,akorád jako obvykle propálený sedačky...Přičítám to tomu že jedinej střízlivej v tom autě byl asi řidič...
Jinak mně uchvátilo řazení,měl jsem TT,ale tohle je něčim vyjimečný...

Je mi jasný že tohle auto nemůže konkurovat těm dvojkám, co mají kluci...ty mají svojí duši,ale stejně je to raritka,mam to jen pro zábavu...
Offline MartinZ28  
#4 Odesláno : sobota 20. února 2010 9:12:06(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

spojka...
http://martinz28.galerie.cz/#61982156
a převodovka...
http://martinz28.galerie.cz/#61982121
v jednu chvíli se nám při vyndavání šprajcla,hlavně jsme nevěděli jak je těžká...tak sme se trošku báli o ruce...
Offline tomcat1  
#5 Odesláno : sobota 20. února 2010 10:44:05(UTC)
tomcat1

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 01.04.2009(UTC)
Zpráv: 531
Bydliště: Bratislava, Sk

Blahořečen: 5-krát v 5 příspěvcích
Tazka ? :-) Ja som raz sam vybral automat, tan vazi asi 3x tolko...
Offline MartinZ28  
#6 Odesláno : sobota 20. února 2010 12:35:34(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

tomcat1 napsal:
Tazka ? :-) Ja som raz sam vybral automat, tan vazi asi 3x tolko...


No právě,protože máme akorát auto na nájezdech,tak sme se báli když se budem válet pod ní aby nás nezmáčkla a ona je o dost lehčí než z fiesty....asi o tu rozvodovku...tu automatovou si dokážu představit... :-)
Offline Jirka_z28  
#7 Odesláno : sobota 20. února 2010 13:22:10(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Dveře... nevím, který mám sedlý víc, myslím taky spolujezdcovy, ale nesedí to dole - byla odrbaná i barva na prahu. Někdy je potřeba i trochu větší síla na otevření zevnitř, tak mi neznalý lidi páčej kliku... Oni právě moc doladit nejdou, drážky pro šrouby jsou krátký. Uvidíme, třeba se ještě nějak podaří.
Já kupoval se 120 tis. mil, už s novou spojkou. Řazení je taky krásně přesný. Akorát občas při dávání zpátečky se ozvou zuby, snad to není znamení blížících se problémů.
Trojky mají duši taky, design je věc názoru a zbytek to splňuje úplně stejně. Já bych se za jinou generaci taky nezlobil, ale 3ka byla prostě sen.
Offline MartinZ28  
#8 Odesláno : neděle 21. února 2010 10:56:14(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

tak jestli s tim prahem někdo skákal přes pařezy...Ty tam máš taky ty plastový dekly na prazich viď?Mně se to taky nepovedlo na první pokus,pak mi zas neseděly blatníky,pak zas haupna,asi to bylo taky drbnutýv těch kontrolních výřezech jsou ty díry vyosený,jenže co jsem koukal tak novej nárazník co mam uz taky nesedí na šroubech o půl čísla...Ale můžeš mít dveře z jinýho auta(já mám třeba zadní okno z firebirda)a i když je to ze stejný fabriky(nebo z tý druhý),tak je to horší dopasovat.Každej kus mi připadá jak originál.Pak jsou ty škvíry o kompromisu...Pak ještě(nechci strašit,to je jen hypoteticky)je problém u třídvířek s targou(ještě větší u kabrii)s tuhostí kastle.sebeprůměrnější ťukanec z blbýho úhlu ti tomůže nepatrně pokroutit(i když tohle auto je velmi masivní)a já sem okolo toho svýho lítal jako slepice,jestli jsem tomu neublížil.(rozbil jsem akorát náraznik a výztuhu)
Dveře lsem ladil podle jejich horní hrany k zadnímu blatníku,a pak podle nich zámky.Jestli ti nedrhnou,máš špatně seřízenej protikus zámku v kastli,ale to asi víš.respektive ti asi moc trčí do dveří,takže buď máš dveře moc vzadu nebo blbě posunutej zámek.Mně to dělalo přesně to samý.Chce to nen velkej Torx,kladivo a deset minut laborování a je to...Až budeš v čr vyrazim za tebou,at se ty černý dvojčata můžou zkamarádit...

Zpátečka mi taky chrochtne jak u starý avie.Čím pomalejc jí řadím tím je to tišší,pak to polknou tři zuby a docela potichu.Ale sváděl jsem to na tu spojku...to si mně překvapil že ji máš novou a dělá to....

Upraveno uživatelem neděle 21. února 2010 11:06:13(UTC)  | Důvod úpravy: -

Offline Jirka_z28  
#9 Odesláno : neděle 21. února 2010 13:18:39(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Co mam původní a co ne, to nemůžu s jistotou říct, řekl bych, že to je tak nějak originál, kromě přední kapoty. (bylo to malinko ťuklý na předek, tak ji asi měnily při tom)
Hejbal jsem jen s dveřma, měl jsem je sundaný, protože byly dole prorezlý. Na zámky jsem ani nekoukal no. Teď jsem si asi vzpomněl - ty dveře jdou nastavit tak nějak jen spodním pantem, ne? já měl problém, že jsem je potřeboval zvednout vzadu, takže spodní pant dozadu... a tím se ale posunuly celý dveře moc dozadu a nešly zavřít.
Plastový prahy samozřejmě mám, no :)

edit: a určitě se sejít můžeme, jen je to pěkně daleko... nejlepší asi, pokud dopadne ta F-body session na vrchovině, to je aspoň zhruba mezi našima bydlištěma Hurraa

Upraveno uživatelem neděle 21. února 2010 13:24:23(UTC)  | Důvod úpravy: -

Offline MartinZ28  
#10 Odesláno : neděle 21. února 2010 21:01:31(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

JO to přesně souhlasí... ale palice a kladivo na horní pant dvě natvrdo a dá to pokoj... Ono se to tam vytahuje,ty vrátka jsou docela těžký a dlouhý...Ono se to teda spíš vytahuje z těch dveří ale tam se blbě dostává.
Koukal sem že si tam měl trochu díry.

ještě musím vyřešit nějaký kola.V klatovech maj šestnáctky z pontika formule, za šestku k renovaci...já tam mám origo čtrnáctky,dobře se na ně sháněj gumy na zimu,na netu sem našel 225/60 14,taky by tam šly. Moc široký gumy na to stejně nechci...myslím že nesmyslný zvětšování vztyčný plochy se silnicí nemá u tohohle auta moc smysl.Nechci aby to moc žralo,chci s tim normálně jezdit a ne jen o svátcích...
Offline Jirka_z28  
#11 Odesláno : pondělí 22. února 2010 1:27:41(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Já mám kola origo 16", ty nejhezčí možný :) Renovace by jim teda taky neuškodila. Gumy na to patřej 245 a přidávaj autu respekt.
Kvůli kolům se stopama soli a nějakej korozi na spodku bych ho do sněhu nebral, ale jinak je to moje jediný auto a mám ho (mezi opravama i) na ježdění. I když vlastně auto nepotřebuju, loni najeto cca 2000 mil.
Offline MartinZ28  
#12 Odesláno : pondělí 22. února 2010 9:23:29(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

No tady okolo mně neslolej,bydlím na třeboňsku všude samej rybník takže na zimní radovánky ideál....Ta sůl...to víš.Jenže tu máš včetně posypu na silnici do června,pak když naprší...Určitě jí tam neni tolik jako v zimě...Já jsem celej spodek ošetřil,je dobrej...nic jsem ani nevyvařoval.Tohle auto je od 94 v čechách a spíš stálo nepojízdný po stodolách...Předloni jsem s nim dal asi 6tis,rok předtim 3 a loni tak 2...

Ty kola nevim no...Je to hezký ale...stejně už to má rozchod jak naklaďák...A je to o penězích. Buď o desítce za nobl gumy na 14tky a nebo 6 za elektrony z P.formule,něco za opravu,ale mám skvělýho kámoše na dovoz jetých gum,šestnáctek má tři pr... ,za dvojku 4,tak jsem tam za stejno a můžu mít jak zimáky,tak elektrony s gumama co můžu za měsíc zholit na sr...
Offline xjohny  
#13 Odesláno : pondělí 22. února 2010 14:44:23(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Tak jak Martine, budeš chtít objednat tu spojku z RockAuta?
Camaro se rozskočilo...
Offline Daawid  
#14 Odesláno : pondělí 22. února 2010 14:52:08(UTC)
Daawid

Kategorie: Kandidát smečky

Registrován: 14.07.2009(UTC)
Zpráv: 213
Bydliště: Praha

Blahořečil: 1-krát
MartinZ28 napsal:
No tady okolo mně neslolej,bydlím na třeboňsku všude samej rybník takže na zimní radovánky ideál....Ta sůl...to víš.Jenže tu máš včetně posypu na silnici do června,pak když naprší...Určitě jí tam neni tolik jako v zimě...Já jsem celej spodek ošetřil,je dobrej...nic jsem ani nevyvařoval.Tohle auto je od 94 v čechách a spíš stálo nepojízdný po stodolách...Předloni jsem s nim dal asi 6tis,rok předtim 3 a loni tak 2...

Ty kola nevim no...Je to hezký ale...stejně už to má rozchod jak naklaďák...A je to o penězích. Buď o desítce za nobl gumy na 14tky a nebo 6 za elektrony z P.formule,něco za opravu,ale mám skvělýho kámoše na dovoz jetých gum,šestnáctek má tři pr... ,za dvojku 4,tak jsem tam za stejno a můžu mít jak zimáky,tak elektrony s gumama co můžu za měsíc zholit na sr...


my máme na třeboňsku chalupu, odkud přesně jsi.

jinak bych se rád koukl na nějaký fotky tvýho auta, ale pokaždý mi zamrzne explorer, když se snažím do tý galerie dostat. nešlo by sem dát alespoň 2-3 fotky?

jinak sem to pochopil tak, že to chceš taky na DD - tedy skutečně to mít jako normální auto, ne jen na srazy a výlety. do toho stavu bych se chtěl taky dopracovat, ale musím nejdřív něco slušnýho koupit :))

Offline MartinZ28  
#15 Odesláno : úterý 23. března 2010 21:15:20(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

Tak můžu s radostí říct že zásadní plastické operace i operace ohledně hybnosti jsem dokončil,po dlouhé době jsem si zase užil jízdu dveřma napřed,akorát jsem po dvou hodinách provozu zase zděšen ze vzorku na zadní nápravě...Trošku se mi zdá že po výměně svíček a některých kabelů(konečně se neplácaji o svody)se zase spotřeba dostala k 15 litrům na 60 mil...
Offline MartinZ28  
#16 Odesláno : čtvrtek 1. dubna 2010 23:18:39(UTC)
MartinZ28

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 10.02.2010(UTC)
Zpráv: 60
Bydliště: Smržovské Emiráty- JČ

Tak s ještě větší radostí můžu říct že se v tom můžu zase začít šťourat...
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.