Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

3 stránek<123
Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline Jirka_z28  
#51 Odesláno : pátek 1. května 2020 12:48:59(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Napsal: Tlacitko Přejít na citovaný příspěvek
Tak zase nic, ted mi hlasi kod 24 nejaky sensor rychlosti VSS. Nekde jsem cetl ze to ma byt na prevodovce. Zluty a ruzovy kabel. Ten tam je ale neni kam ho pichnout. Je tam jeste jeden ten je napichlej na prevodovku na nejake cidlo. Normalne mi asi z toho jebne


Jestli máš do tachometru bovden, tak to vůbec nepotřebuješ...
Občas se mi tahle chyba objeví, ale nestojí mi to za řešení.
Offline Tlacitko  
#52 Odesláno : pátek 1. května 2020 12:53:15(UTC)
Tlacitko
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 18.04.2020(UTC)
Zpráv: 28
Bydliště: kladno

Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
Bovden tam mám, tak já už fakt nevím. Otáčky pořád na 1500, jediná chyba už jenom ten VSS co hlásí ECM
Offline Bouri  
#53 Odesláno : pátek 1. května 2020 14:30:35(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Ujel jsi nějaké kilometry od odpojení baterky? Řídící jednotka si potřebuje několik kilometrů "sednout", aby začala normálně fungovat.

Chyba 24 VSS (Vehicle Speed Sensor) je asi jen chyba elektroniky v budících (Firebirdy od roku 84 to mají ve žluté krabičce poblíž řídící jednotky a do budíků jdou jen dráty, žádný bowden) nebo se chyba mohla objevit při nějakém otřesu (mně se ta chyba objevila, když sem převodovkou lehnul na víko kanálu). Teoreticky by to nemělo mít vliv na vysoké otáčky motoru.
VSS slouží pro ECM a tempomat (u Firebirdů i pro rychloměr). Pokud máš tempomat a funguje ti bez problémů, tak je to jen přetrvávající chyba a může se to smazat (odpojit baterku). Tipuju, že rychloměr ti normálně ukazuje rychlost.

OndraS: Ta elektronika pro VSS se dá od budíků vymontovat lehce nebo je to trvalá součást budíků?
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline Tlacitko  
#54 Odesláno : pátek 1. května 2020 14:49:13(UTC)
Tlacitko
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 18.04.2020(UTC)
Zpráv: 28
Bydliště: kladno

Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
na tu žlutou krabičku jsem koukal ale nenašel, hlavně mám u převodovky ten kabel který někde psali barevně sedí na ten senzor který tam nemám. někde jsem právě četl že i tohle může mít vliv na otáčky. jestli nemá seru nato ale jestli nemá tak kde může být ten problém. přemýšlím rozebrat TBI jestli neco nenajdu
Offline Tlacitko  
#55 Odesláno : pátek 1. května 2020 19:36:30(UTC)
Tlacitko
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 18.04.2020(UTC)
Zpráv: 28
Bydliště: kladno

Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
Zjištění...:::
už víme že když naučím IAC polohu volnoběhu, respektive ECM, tak vše funguje na první start. Na podruhé už ne.

Dnes jsem provedl učení znovu. Na první start jak obvykle vše klape. Tentokrát jsem ale nevypnul klíček, nýbrž chcípnul motor vytažením kabelu z rozdělovače. Tím pádem klíček zůstal zapnutyý, nastartoval a i na druhý start pořád dobrý. Bude to asi mít něco s tou pamětí. Nějakým způsobem když vypnu klíček se ECM resetuje jako když odpojíte baterku asi. Při vypnutém klíčku jde do ní štáva z jednoho pinu. Nevíte někdo jak to tam má být, který pin je ten kde si drží paměť. ono totiž někdo to předělal na tlačítko start ne přez spínací skřínku a asi tam něco posral
Offline OndraS  
#56 Odesláno : pátek 1. května 2020 21:15:00(UTC)
OndraS

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 11.11.2009(UTC)
Zpráv: 700
Bydliště: Brno - nejvetsi vesnice v CR

Blahořečen: 23-krát v 19 příspěvcích
No, to je docela podstatná informace, že spínačka je nějak překuchaná.
camaro SPORT COUPE V6 1988
camaro Z28 1991
Rodinka: Firebird V6 92, Camaro LT 78, Monte Carlo 72, Golden Spirit 80, Mark VII 88
Offline Jirka_z28  
#57 Odesláno : pátek 1. května 2020 22:38:59(UTC)
Jirka_z28

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 29.10.2009(UTC)
Zpráv: 1,285
Bydliště: Letohrad, Praha

Blahořečil: 18-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
No a když se u plně funkčního auta s TBI odpojí baterka, tak je pak potřeba ten motor něčemu učit? U TPI nic takového nepozoruju.
Offline Tlacitko  
#58 Odesláno : pátek 1. května 2020 22:40:21(UTC)
Tlacitko
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 18.04.2020(UTC)
Zpráv: 28
Bydliště: kladno

Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
Podle návodu prej ano
Offline OndraS  
#59 Odesláno : pátek 1. května 2020 23:08:11(UTC)
OndraS

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 11.11.2009(UTC)
Zpráv: 700
Bydliště: Brno - nejvetsi vesnice v CR

Blahořečen: 23-krát v 19 příspěvcích
No, jestli nebude problém opačnej - ne že se něco odpojí, ale naopak, že se něco neodpojí, co se odpojit má :)

Já už se v tom dost ztracím. Ta chyba 24 souvisí, resp. objevuje se nějak závisle s tou chybou MATu? Nebo se objevila nahodile?
camaro SPORT COUPE V6 1988
camaro Z28 1991
Rodinka: Firebird V6 92, Camaro LT 78, Monte Carlo 72, Golden Spirit 80, Mark VII 88
Offline Tlacitko  
#60 Odesláno : sobota 2. května 2020 0:08:22(UTC)
Tlacitko
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 18.04.2020(UTC)
Zpráv: 28
Bydliště: kladno

Blahořečen: 1-krát v 1 příspěvcích
MAT je vyreseny, dal jsem tam cidlo a dobry. Ta chyba 24 muze byt i tim ze je rychlost vozu 0 a otacky 2-3tis po delsi dobu ECM vyhodi chybu 24. Jedna z moznosti co jsem koukal. Koukal jsem na nakres zapojeni do ECM. Jsou tam dva konektory. Oba maji 12 volt kabel a kostru mimo jine ktere jdou ke cidlum samozrejme. Ale jenom jeden 12ti voltovej dava proud i bez klicku. Ma oznaceni BATERY. Ten druhy TAKY BATERY nedava nic pri vypnutem klicku. Otazka jestli to tak ma byt. Zitra to zkusim nejak premerit a spis asi budu hledat ala pokus omyl jestli neco najdu. Vymenil jsem vsechno nevim kde by mohl byt jeste problem. Podle meho si proste ECM nepamaruje nastaveni uz od zacatku. A to bud teda ze po vypnuti klicku hodi restart nebo je spatna
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
3 stránek<123
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.