Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline Michal  
#1 Odesláno : neděle 5. března 2023 22:33:10(UTC)
Michal
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 05.03.2023(UTC)
Zpráv: 2

Ahoj, poptavam nekoho kdo by mi pomohl a zaroven me i naucil zrepasovat a seridit karburator Rochester Quadrajet.
Offline scott67  
#2 Odesláno : pondělí 6. března 2023 22:48:05(UTC)
scott67

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 22.09.2016(UTC)
Zpráv: 149

Blahořečil: 7-krát
Blahořečen: 7-krát v 7 příspěvcích
Ahoj. Předesílám, že tenhle karbec neznám. Ale znám mnoho laborací a pokusů o seřízení jiných karburátorů. V mým případě to byl Holley. Tryskoval jsem jako pominutej, pořád to kašlalo a žralo jako bejk. Prostředky a čas vynaložený na tenhle byznys už jsem dál nehodlal mrhat a koupil jsem nový. (Edelbrock) Říká se o něm, že je nejjednodušší na seřízení. Navíc na krabici bylo doslova napsáno: Nic s tím nedělejte, namontujte a jezdíte. Tak jsem udělal a doteď mám pod kapotou spokojenost. Nepootočil jsem na něm jediným šroubkem. Otázka je, jestli jsi ochoten vypláznout mezi deseti a dvanácti klacky a mít prostě klid a jistotu, že směs je dokonalá. Já už bych dnes jinou cestou nešel. Navíc se může stát, že na motoru bude ještě nějakej jinej problém (třeba zapalování, nebo jako v mým případě špatně nastavený časování rozvodů na vačce) a ty to v domění, že máš rozhašenej karbec, ještě víc dojebeš. Sice jsem ti nijak neporadil, ale určitě popřemýšlej o této variantě. Mně se prostě osvědčila. Jinak hodně zdaru s laboracemi ! Scott
Offline Michal  
#3 Odesláno : pondělí 6. března 2023 22:59:33(UTC)
Michal
Kategorie: Prodal Forda

Registrován: 05.03.2023(UTC)
Zpráv: 2

Ahoj, diky za tip. Konkretne ma C3 z roku 1971 SB 270 hp. Tezko rici zda je ten tvuj karbec vhodny i na tu moji corvettu. Uprimne nemam vubec zadnou zkusenost z vymenou. Muj puvodni karbec je Rochester Quadrajet 4MV 7041212
Uplne nevim, zda je treba pod ten tvuj karbec napr. nejaka redukce?
Kazdopadne diky za tip. M
Offline xjohny  
#4 Odesláno : úterý 7. března 2023 15:55:18(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Pokud máš originální litinový sání, tak pro Edelbrock potřebuješ redukci spread-bore na square-bore.

Jestli je to ještě původní Quadrajet, tak bych ho asi rovnou vyměnil za něco nového... Třeba ten Edelbrock má i video návod na výměnu a zvládne to pak skoro každý :-)

Camaro se rozskočilo...
Offline scott67  
#5 Odesláno : úterý 7. března 2023 20:04:53(UTC)
scott67

Kategorie: Na dobré cestě

Registrován: 22.09.2016(UTC)
Zpráv: 149

Blahořečil: 7-krát
Blahořečen: 7-krát v 7 příspěvcích
Aha. No prosím. Na Camaro fóru se nakonec potkají dva Corveťáci ! V mém případě se jedná taky o C3. (Firebird na obrázku je doma taky, ale to už je samozřejmě stříkačka.) No tak tedy o to je to jednodušší. Jestliže máš Corvettu v trochu originálním stavu, pak bys měl mít taky hliníkové sání. Těch sání je hromada druhů. Znám pár lidí s Cé trojkama a nikdy jsem nenašel dvě stejná :-) Jenom Edelbrock jich vyrábí mrak. Já mám třeba X-celerator s jednou dírou na všechny komory, což je původně vyvinuté na nějaké Hot-rody. Pak je taky ve hře ještě napojení samotného sání na hlavy motoru. Buď se pod karbec pustí předehřev od výfuku, nebo se to zaslepí. To podle toho, v jakém podnebí to auto převážně jezdí. Pro nás je lepší zaslepená verze. (Jedná se o díru uprostřed těsnění mezi sáním a hlavami) Buď tam díra je a karbec je ohříván, nebo je zaslepená a je to na letní provoz. Každopádně moje C3 (1974) je s Edelbrockem naprosto spokojená. Ale je potřeba ještě pohlídat pertinaxovou izolační podložku pod karbecem. Bez ní to nefunguje dobře. Já sám jsem koupil karbec s mechanickým sytičem (ten nejjednodušší) Stejně ho nepoužívám. Dvakrát šlápnu na pedál a startuju. Chytá dobře. Svíčky cihla. Není co řešit. Jestli budeš mít zájem, můžu dohledat přesný typ karbecu. Ono už je to pár let, co jsem ho kupoval....
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
Guest
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.