Vítej poutníče! Pro využití všech možností fóra použij Přihlášení či Registrace.

Notification

Icon
Error

24 stránek«<222324
Sdílet
Možnosti
K poslední zprávě K první nepřečtené
Offline Standa  
#576 Odesláno : pátek 4. prosince 2015 14:05:24(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Mě se zase nechce rozďoubat světla dalšíma žárovkama, když by tam pružnej pásek s LED šel procpat tou původní dírou (maximálně po dvou částech). Navíc bych ho kdykoli mohl vytáhnout a dát zpět žárovky.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline Spitfire  
#577 Odesláno : pátek 4. prosince 2015 16:41:14(UTC)
Spitfire

Kategorie: Hledá svoje místo

Registrován: 14.08.2012(UTC)
Zpráv: 95
Bydliště: Slany

Hele a kdybych do toho blinkru dal LED žárovku, tak bych nejspíš nemusel měnit přerušovač ne? LEDkový ekvivalent 10W žárovky by měl mít mnohem menší příkon než těch 10 watů.
UserPostedImage
Offline Bouri  
#578 Odesláno : pátek 4. prosince 2015 19:50:02(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
OndraS: Přerušovač by ti mohl sehnat i Trinom, jeden od něj mám.

Standa: Běžně prodávanej pásek se rozsvítí na celou délku, musel by se po částech "rozsekat" a až pak ty části rozsvěcovat.
Procpat mezi segmenty to půjde blbě, v základu jsou tam gumové přepážky. Zadní světla jdou rozdělat na 2 díly: barevné plexi a paraboly (nahoře a dole je po 3 zacvakávacích klipsech a kolem dokola je tam něco jako gumový těsnění); při rozdělávání to jde dobře, ale při skládání už je to těžší - to těsnění okolo vzdoruje. Takže s trochou snahy by se ten pásek nemusel procpávat těmi částmi a jen se dal mezi plexi a paraboly (jen by to asi nevypadalo tak pěkně, kdyby byly ty LEDky daleko od sebe) a dráty vyvést po té jedné díře po objímce.

Spitfire: Ano, s LED žárovkami by to šlo, tím by se využily ty 2 velké segmenty a na ten malý by se musely experimentálně vyzkoušet menší LED žárovky (pro ideální svítivost). Přerušovač by tohle mohl zvládnout - americké žárovky mají větší watáž než 21W (myslimže rovnou 28W), takže bys to s 10W LED žárovkami měl i s rezervou.
Ale pro skvělý efekt by bylo asi dobré vyměnit za LED žárovky i brzdovky (rychlé blinkry a pomalé rozsvěcování brzdovek asi nebude pro efekt pěkné), ale záleží na tobě.

Dotaz ohledně LEDek - jak by auto prošlo přes veteránské testace s LEDkami ve světlech? LEDkové denní svícení (jako na Standově Firebirdu), LEDkové pásky v zadních světlech či jen LEDkové žárovky místo klasických?
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline xjohny  
#579 Odesláno : pátek 4. prosince 2015 20:17:10(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Když ty LEDky nebudou provedený tak aby bylo na první pohled poznat že to tam takhle nepatří, tak s tim rozumnej komisař určitě problém mít nebude. Nevim že by se mi někdo kdy koukal, jak mi svítěj světla a ještě tak rovnou do socketu, jestli tam náhodou nemam LEDku :-)
Camaro se rozskočilo...
Offline Bouri  
#580 Odesláno : pátek 4. prosince 2015 20:51:49(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Asi záleží na komisaři. Je mi jasný, že třeba s LEDkovým denním svícením bych neprošel, ale když už se tu probíraj LEDky, tak aby s tím pak nebyly problémy, pokud by někdo chtěl jít na veterána.
Třeba Trinom má v zadních světlech ze žlutých LEDek ornament Thunderbirda jako bliínkry a asi s tím nemá problémy.
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline Standa  
#581 Odesláno : pátek 4. prosince 2015 22:21:28(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Já mám ty světla uchycený pod origo šrouby. Sundat je můžu během minuty a zůstane jen kabel schovaný v nárazníku. Takže pokud bych musel na testace, tak není problém.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline Bouri  
#582 Odesláno : pondělí 7. prosince 2015 23:13:29(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Nechal jsem vytisknout několik plastových matic pro uchycení zadních plastových panelů u trojek (nebo jsou i v jiných generacích?). Byl by zájem o nějaké kousky? Předání třeba na sraze, cena symbolická, barva zelená (možná budou i jiné)...
UserPostedImage


Od Vajcnera se mi podařilo získat autorádio, které jsem dal dokupy (elektrika + promazat kazeťák) a někdo mi říkal, že na tyhle autorádia nejde dát Line-IN vstup. Všechno jde... Piisk
UserPostedImage
Mám verzi bez ekvalizéru (jen BASS a TREBLE) a bez AM-Stereo.

UserPostedImage UserPostedImage UserPostedImage UserPostedImage

Vstupem je 3,5mm Stereo Jack a automaticky to pozná připojený kabel a přepne to. Piisk Ne, autorádio to samo ještě nezapne. Ja nic
PS: Vypadá to jako šílená drátotechna, ale ty dráty sou jen dlouhý (do rezervy) a alespoň jsem dodržoval barvy propojovacích kabelů. Ja nic
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline Standa  
#583 Odesláno : úterý 8. prosince 2015 6:53:12(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Rádio hezký. Taky by se mi líbilo v autě. Někdy si poslechnu, jak hraje.

Matice bych si vzal určitě 2 ks. Žádná mi nechybí, ale přeci jen ty auta máme doma 3 (u Camar možná nejsou všechny).
Nebudeš dělat i šrouby? Jeden mi chybí a určitě nejsem sám.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline xjohny  
#584 Odesláno : úterý 8. prosince 2015 6:54:36(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Podobný hack mám v Tahounovi :) Resp. pouze přemostění výstupu z CD. Jednoduchý zásah, akorát tam musí být přitomno CD aby byl ten vstup aktivní.

Upraveno uživatelem úterý 8. prosince 2015 6:56:42(UTC)  | Důvod úpravy: -

Camaro se rozskočilo...
Offline Bouri  
#585 Odesláno : úterý 8. prosince 2015 18:04:35(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Napsal: Standa Přejít na citovaný příspěvek
Rádio hezký. Taky by se mi líbilo v autě. Někdy si poslechnu, jak hraje.

Matice bych si vzal určitě 2 ks. Žádná mi nechybí, ale přeci jen ty auta máme doma 3 (u Camar možná nejsou všechny).
Nebudeš dělat i šrouby? Jeden mi chybí a určitě nejsem sám.

Budu s tebou a dalšími z rodiny počítat.
Šrouby zatím dělat nebudu, vzhledově by nevypadaly dobře a nemám šedou barvu. Zatr!
Pokud bys chtěl, můžu na zkoušku udělat z černé nebo červené barvy (krom šedé se asi nedělaly další barvy šroubů), ale nebude to hned.

Napsal: xjohny Přejít na citovaný příspěvek
Podobný hack mám v Tahounovi :) Resp. pouze přemostění výstupu z CD. Jednoduchý zásah, akorát tam musí být přitomno CD aby byl ten vstup aktivní.

Tipuju, že ten "zesilovač", do kterého se zapojují dráty z CDčka, tak je tam i signál "T-ON" nebo něco podobného a tenhle signál aktivuje audio z CDčka nebo jiného vstupu, který se na audiosignál pověsí.
Já se napíchnu jak na audiosignál, tak i na napájení CDčka, zem a ten signál T-ON. Když připojím kabel do konektoru, tak sepnu malej spínač, kerej sebere napětí z napájení CDčka a pošle ho do T-ON do zesilovače a měl by se vstup aktivovat. Jupiii!
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline xjohny  
#586 Odesláno : úterý 8. prosince 2015 19:15:59(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Tušim že jsem to dělal podle tohoto videa, to je totožný rádio. Muselo by se zjistit, který pin dává ten signál, ale obávám se, že v tomhle modernějším to může být jiné napětí nebo vůbec nějaký jiný typ signálu. Těžko říct, schémata od toho neexistují.
Camaro se rozskočilo...
Offline Bouri  
#587 Odesláno : úterý 8. prosince 2015 23:18:15(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Ve volné chvíli (až bude v práci míň práce) se zkusím podívat po nějakých návodech, jestli tam není i něco, co aktivuje ten vstup automaticky a ne podrážděním vsunutím CDčka. V tomhle videu to měl zapojený tak, že mu stačilo rádio, CDčko asi neměl vsunutý (podle mě bral audio rovnou z rádiového modulu a ne z CD modulu, proto mu stačilo pouhý rádio).
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline xjohny  
#588 Odesláno : středa 9. prosince 2015 7:06:35(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Jo tak to je jiný video. To jsem vlastně měl jako první pokus, ale bylo to moc tichý. Tak jsem to pak přesunul na výstup cd, který je víc zesílený.
Camaro se rozskočilo...
Offline Standa  
#589 Odesláno : středa 9. prosince 2015 7:34:15(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
My máme šrouby v autech černý. Takže černá by byla ideální. Samozřejmě to nespěchá.
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline Bouri  
#590 Odesláno : středa 9. prosince 2015 20:17:32(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Standa: Dobře, budu na tebe myslet a zkusím ve volné chvíli nějaké vytisknout. Jupiii!
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline Bouri  
#591 Odesláno : středa 23. prosince 2015 23:50:55(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Nějak se tu rozjely vánoční přání, tak se přidávám k ostatním - přeji všem příjemné prožití vánočních svátků a mnoho bezstarostných mílí s našimi kolovými miláčky. Fuuj Ford
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline Bouri  
#592 Odesláno : čtvrtek 7. června 2018 0:17:53(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Snad neuškodí troška nekromancie, dlouho jsem tu nic nepsal... Juj

Je tomu již týden, co jsem byl 30.5. ve středu odpoledne na dopravním inspektorátu a odešel jsem s tímto výsledkem:
UserPostedImage
Zbavil jsem se tak jistých obtíží a mám svatej klid. Tralalaa

A troška historie, co se za těch 2 a půl roku událo...
Sem-tam jsem se zjevil na nějakých těch srazech... Třeba Jizbice 2016
UserPostedImage
nebo Hradecká V8 2016
UserPostedImage UserPostedImage

Pak jsem řešil reklamaci laku (prostě to místama znovu vykvetlo), tak před převzetím mi majitel lakovny půjčil knihu, kde měl nafocená různá auta z lakování, včetně mého. Jen se teda odjezd trochu zvrtl a poprvé bylo auto potupně odvezeno z místa činu. (zkuste sehnat večer na zelený čtvrtek odtahovku, docela zábava najít volného střízlivého řidiče)
UserPostedImage UserPostedImage
Vlivem absence protimrazové zátky, následné absence chladící kapaliny se upekl motor. Z toho vyplývá, že to chce dát dokupy, ale abych stihl výroční F-Body, tak to chtělo vyřešit jinak. Třeba novým motorem a k tomu i automatická převodovka a to celé se stihlo 2 dny před F-Body.
UserPostedImage UserPostedImage

Takže 50th Anniversary - F-body Session se stihlo a úspěšně jsem tam dojel.
UserPostedImage

Koncem léta byly poněkud silnější vichřice, než na které jsme zvyklí a z toho vznikla situace "na střechu mi spadla střecha". Konkrétně ty rohové křidlice, které jsou kravsky těžké. Dopadly na střechu auta i na zadní sklo (sklo kupodivu vydrželo).
UserPostedImage UserPostedImage
UserPostedImage UserPostedImage
Takže mě v brzké době opět čeká lakovna (s lakýrníkem to vidíme na podzim 2018)...

Ale co, je potřeba mít dobrou náladu a tu vylepší třeba ... svatba (ne, moje ne, ta bude jindy).
UserPostedImage
Mělo to i trapnou chvilku, kdy před odjezdem ze zámku od obřadu se nepodařilo nastartovat a završily to kouřové efekty ze startéru. Takže někde v mezičase se pořídil nový startér a rovnou se vyměnil.

A po nějaké době nuceného stání se opět zjevuji na nějaké té akci, tentokrát na LCW v Pasohlávkách 2018, i s mojí drahou polovičkou a chlupatou drobností.
UserPostedImage UserPostedImage
A skoro na každém větším srazu se musí dát dokupy nějaké to autíčko, tak tady jsem byl jakožto servisní vůz (jedno z mála aut, které je stále plně vybaveno pořádným nářadím) zvěčněn při oživení oranžového Camara Dana Kostky (v pozadí).
UserPostedImage

A jinak, za tu dlouhou dobu přibylo nějaké to vylepšení...
- nainstaloval a zfunkčnil jsem centrální zamykání a elektrický odskok víka kufru včetně dálkového ovládání
UserPostedImage
- vyměnil jsem motor stěračů za lepší verzi s cyklovačem (ten původní ho neuměl), takže malej deštíček mi už nevadí
- nainstaloval jsem tempomat, ale ještě mu do plné provozuschopnosti chybí pár věcí
- jelikož od výměny převodovky stále nejde rychloměr, tak jsem si vymyslel dočasné řešení, když už jsem ten elektroinženýr a pořídil jsem si i 3D tiskárnu - udělal jsem si rychloměr, který čte rychlost z integrovaného GPS modulu
UserPostedImage UserPostedImage

- rád bych ještě zprovoznil klimatizaci, ale to bude ještě nějakej měsíc trvat.

Uf, zase jsem to psal neskutečně dlouho a mizím spát zase se zpožděním...
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Offline Standa  
#593 Odesláno : čtvrtek 7. června 2018 7:14:25(UTC)
Standa

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 14.01.2012(UTC)
Zpráv: 977
Bydliště: Letohrad

Blahořečil: 14-krát
Blahořečen: 12-krát v 12 příspěvcích
Jseš prostě hračička. Nad těmi vete papíry taky nějakou dobu uvažuju hlavně kvůli otravě s emisema. Ale pořád se šíří zvěsti o snaze omezit ježdění veteránů...
Firebird ´87 V6 T-top manuál
Offline xjohny  
#594 Odesláno : čtvrtek 7. června 2018 11:09:12(UTC)
xjohny

Kategorie: Vůdce smečky

Registrován: 28.02.2009(UTC)
Zpráv: 8,306
Bydliště: Třebenice (LT)

Blahořečil: 86-krát
Blahořečen: 166-krát v 144 příspěvcích
Konečně to tu trochu ožilo taky Hurraa Hurraa Hurraa
Kdy do toho namontuješ autopilota? Brzo to bude na silnicích legální Ja nic
Camaro se rozskočilo...
Offline OndraS  
#595 Odesláno : čtvrtek 7. června 2018 15:08:10(UTC)
OndraS

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 11.11.2009(UTC)
Zpráv: 700
Bydliště: Brno - nejvetsi vesnice v CR

Blahořečen: 23-krát v 19 příspěvcích
Áááá chyťte hóó ukrad mi majáček ! :D
camaro SPORT COUPE V6 1988
camaro Z28 1991
Rodinka: Firebird V6 92, Camaro LT 78, Monte Carlo 72, Golden Spirit 80, Mark VII 88
Offline Bouri  
#596 Odesláno : čtvrtek 7. června 2018 18:54:51(UTC)
Bouri

Kategorie: Člen smečky

Registrován: 25.07.2011(UTC)
Zpráv: 836
Bydliště: taková řiť světa kousek od Brna

Blahořečil: 10-krát
Blahořečen: 10-krát v 9 příspěvcích
Standa: Díky, snažím se to dát do stavu, aby to bylo pohodlné na ježdění. U mně byly vetepapíry kvůli motoru, já bych jinak s emisema či dalšíma věcma neměl poblém, ale je trochu rozdíl tam dojet s V8 a v papírech mít V6.
A co se týče omezení veteránů, taky čekám, co se kdy stane, vidíme to na Slovensku. Zase na druhou stranu s tím nejezdím tak často, abych to poznal naplno.

xjohny: Jo, chtělo to zabít pár mrtvolek/zombíků... Juj
Autopilota zatím nebudu dávat, vidím, jak řídí Tesly a nabořit takovýhle autíčko by byla fakt škoda.

OndraS: Drze za přítomnosti ostatních ukradl, ale pak poslušně vrátil. Nemáš nechávat auto odemčené a ještě o tom básnit, aby se to dalo bez tvé přítomnosti shodit do rybníka. Ja nic
Chtělo to stylovou jízdu servisovat nějaký auto, když už mám plnej kufr nářadí. Ja nic
Pontiac Firebird 1987 (305cui V8 carb A/T)
Klimatizace: WIP
Potahy sedaček: Oprava
Alarm: Chtělo by to opravit
Uživatelé, kteří si prohlížejí toto téma
24 stránek«<222324
V tomto fóru nemůžete iniciovat nová témata.
V tomto fóru nemůžete na témata odpovídat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy mazat.
V tomto fóru nemůžete své zprávy editovat.
V tomto fóru nemůžete iniciovat průzkumy mínění.
V tomto fóru nemůžete hlasovat v průzkumech mínění.